Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem túlzás ha azt mondom, hogy mióta tudom hogy van külföld, azóta odavágyom. Ez az oka, hogy 10 éves koromban elkezdtem franciául tanulni(amit sajnos bizonyos okok miatt abbahagytam) és hogy francia kéttannyelvű gimnáziumba jöttem végül. Így abban bízom, hogy amint leérettségizem valami francia nyelvterületre költözhetek. Ám! Minden megváltozott egyetlen cikkel, egyetlen képpel, napokkal amit olvasással töltöttem. Ő a border collie. Még alsós koromban olvastam róla először, egy Tappancs újságban, mint a "világ legokosabb kutyája". Őszintén, akkor még csak annyira hatott meg, hogy egyszer biztosan lesz egy ilyen kutyám, de nem ismertem a fajtát egyáltalán. Viszont pár éve megint szembefutottam vele azzal a bizonyos cikkel. "Szerelmes" lettem. Eldöntöttem, hogy ahogy leérettségizem veszek egyet. Csakis törzskönyvvel, fajtatisztát, megadom neki a tökéletes életet, annyira kényeztetem el, amennyire nem szégyellem. Én felelősségteljes leszek és sosem hagyom el. 15 éves koromban csak miatta mentem el diákmunkázni, és ez idén sem lesz másképp. Elterveztem mindet: az összes pénzem átváltom euróba, így izé.. nem lesz kevesebb az értéke az évek alatt, amíg eljutok az érettségiig. De ekkor eszembejutott a másik álmom. Külföldön akarok élni, boldogan, a francia riviérákon nyaralni, olyan életet élni amit anno a francia barátnőm mesélt nekem. Lehetséges hogy két álom megférjen egymás mellett? Szerezzek be egy kutyust, úgy hogy nem biztos a jövőm, hogy hol is fogok pontosan élni, lesz-e munkám, megyek-e egyetemre..? Mert én megveszek, de minden egyes év várakozással úgy érzem, időt vesztek. Hogy elmúlik a fellángolásom. Hogy végül semmi nem lesz belőlem, és minden gyerekkori álmomat eldobom, és unalmas életem lesz az éhhalál és a valóság közt.

Annyira lehetetlennek érzem a jövőm, beszéltem már a barátaimmal, osztálytársaimmal, együtt költözünk ki, együtt könnyebb, de tudom hogy ugyanúgy szét fog esni, mint ahogy általánosban is szétesett. (bár velük én nem szerettem volna találkozni) Tehát így.. ti mit tennétek a helyemben?



2021. jan. 15. 21:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
79%

De ettől függetlenül pl. Kanadában és Alaszkában régebb óta tarják, mivel szánhúzó kutya.


A lényeg a lényeg, hogy a rávalója legyen meg, és a kutyáról tudjon mindent, és ha mindent tud biztosítani neki, amire szüksége van a kutyának csak akkor tartsa. Nekem ez volt a mondandóm lényege. Persze a beach-en is frizbizhet vele, de ha uni fogja magát a kutya, akkor majd ne csodálkozzon ha egybe tereli a strandolókat, miközben a lábukat csipkedi.

2021. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
*Mármint a husky-t tartják régebb óta Alaszkában és Kanadában.
2021. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!