Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem túlzás ha azt mondom, hogy mióta tudom hogy van külföld, azóta odavágyom. Ez az oka, hogy 10 éves koromban elkezdtem franciául tanulni(amit sajnos bizonyos okok miatt abbahagytam) és hogy francia kéttannyelvű gimnáziumba jöttem végül. Így abban bízom, hogy amint leérettségizem valami francia nyelvterületre költözhetek. Ám! Minden megváltozott egyetlen cikkel, egyetlen képpel, napokkal amit olvasással töltöttem. Ő a border collie. Még alsós koromban olvastam róla először, egy Tappancs újságban, mint a "világ legokosabb kutyája". Őszintén, akkor még csak annyira hatott meg, hogy egyszer biztosan lesz egy ilyen kutyám, de nem ismertem a fajtát egyáltalán. Viszont pár éve megint szembefutottam vele azzal a bizonyos cikkel. "Szerelmes" lettem. Eldöntöttem, hogy ahogy leérettségizem veszek egyet. Csakis törzskönyvvel, fajtatisztát, megadom neki a tökéletes életet, annyira kényeztetem el, amennyire nem szégyellem. Én felelősségteljes leszek és sosem hagyom el. 15 éves koromban csak miatta mentem el diákmunkázni, és ez idén sem lesz másképp. Elterveztem mindet: az összes pénzem átváltom euróba, így izé.. nem lesz kevesebb az értéke az évek alatt, amíg eljutok az érettségiig. De ekkor eszembejutott a másik álmom. Külföldön akarok élni, boldogan, a francia riviérákon nyaralni, olyan életet élni amit anno a francia barátnőm mesélt nekem. Lehetséges hogy két álom megférjen egymás mellett? Szerezzek be egy kutyust, úgy hogy nem biztos a jövőm, hogy hol is fogok pontosan élni, lesz-e munkám, megyek-e egyetemre..? Mert én megveszek, de minden egyes év várakozással úgy érzem, időt vesztek. Hogy elmúlik a fellángolásom. Hogy végül semmi nem lesz belőlem, és minden gyerekkori álmomat eldobom, és unalmas életem lesz az éhhalál és a valóság közt.

Annyira lehetetlennek érzem a jövőm, beszéltem már a barátaimmal, osztálytársaimmal, együtt költözünk ki, együtt könnyebb, de tudom hogy ugyanúgy szét fog esni, mint ahogy általánosban is szétesett. (bár velük én nem szerettem volna találkozni) Tehát így.. ti mit tennétek a helyemben?



2021. jan. 15. 21:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Az a probléma 6-os, hogy a francia riviéra nem a border collie hőmérsékleti és környezet igényéhez van kitalálva, hűvösebb területről jött. Mondtam olvasson! Olvassa el a fajta minden tudnivalóját. Honnan származik, mik a környezeti igényei és felsorolhatnám az összeset, de a kisasszony inkább kezdjen el objektívan utána nézni a dolgoknak! 7-es vagyok.
2021. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen alapon amerika, mo es meg sorolhatnam hol nem kene tartani huskeyt vagy malamutot.
2021. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#11, azért a border nem az a fajta akit ennyire félteni kell a francia klímától... oké, a szaharában ne tartson huskyt, de egy border teljesen szépen elvan a nyugat európai klímával. Sőt, az egyesült királysági (ahonnan ez a fajta származik) és a francia éghajlat között nincs sok különbség, pláne Franciaország nyugati részein.
2021. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%

Ezzel csak azt akartam írni hogy arra tenyésztették, hogy zord telek idején őrizze a nyájat. Ergo a francia riviéra nem a természetes közege. Jelezve volt csak hogy ezt is mérlegelje mert egy felelősségteljes kutyatartó vétel előtt tájékozódik és úgy alakitja hogy a kutya minél természetes közegbe kerüljön.

11-es vagyok.

2021. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
12-es a malamut és a husky Amerikából származik. A nevei Alaszkai előtagú. 😏
2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
* A neve is Alaszkai előtagú.
2021. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Alaszkai malamut és szibériai husky, alaszkai husky nincs.
2021. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

15-os

Nyilvan nem eszak hanem kozep es del amerikara gondoltam de nyugodtan ird a hulyeseget🤦‍♀️

11.

Nincs olyan kutya amit a természetes közegebe tartananak kb SEHOL. Marmint a szobakutyakon kivul...

De most komolyan. Huskeyt talan latsz Magyarországon szant huzni? Vagy barmelyik juhasz kutyat baranyokat hajkuraszni? Mert nagyon ritka. Tehat ez egyszeruen hulyeseg amiket összehordasz..

2021. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Megis minden 2. Embernek ilyen kutyaja van. *

Ez lemaradt.

2021. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
17-es tudom! Nem az a lényeg, hanem hogy a 12-es azt írta, hogy az alaszkai malamut-ot és husky-t se tartsanak akkor ezzel az erővel Amerikában. Ezért írtam, hogy a neve előtagja is jelzi, hogy Amerikából származik, a husky Szibériából, mivel Szibériai Husky a neve.
2021. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!