Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát? Milyen...

Milyen fajta kutyát? Milyen gond lesz vele?

Figyelt kérdés

Anyukámmal úgy döntöttünk, hogy veszünk egy kutyát, ha kitavaszodik. Csak azt nem tudjuk, hogy milyen fajtát. Azt hallottam, hogy a beagle valami kopóféle, és mindig kapar, ás. Nálunk meg füves az udvar... Fehér, bischon bolognese-t megint nem szeretnénk, mert hamar összekoszolódik. A spánielt meg sajnálom, mert ha a füleit nem nyírjuk, begyullad. Nekünk meg nincs mindig időnk szegénykémet nyírni...

Apukám azt mondja, hogy a legjobb lenne egy gombszemű puli, vagy egy német juhász. A német juhász eleve kilőve, mert a szomszédba egy ugyanilyen fajtájú kutya van, és a drótos-nádkerítést hipp-hopp szétszedné, és a 2 kutya szétmarná egymást, meg nagytestű is...

Most csak a fennmaradó egy kutya a puli. Az udvarunk kb. 300 m2, nagy füves résszel. És olyan kutya kéne ami kisebb testű (max. egy combig érő kutyus), nem kapar XD , okos, és magára lehet hagyni, és elfoglalja magát, mikor mi egy kis ideig nem vagyunk itthon.

Apukám szerint a pulit nem kell nagyon tanítani. Apa szerint:

-csengetésre vakkant (elárulom, hogy rossz a csengőnk XD)

-a macskával alszik, megkomál vele

-az idegen macskákat elhajtaná

-csak oda kell rá nézni, azt má tudja a dolgát

Szerintem h ilyen okos legyen, azt tanítani kell.

Kérlek írjatok!!!


Egy 10 éves lány


2010. aug. 16. 11:05
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

kinti kutya

én vok az egyedüli gyerek 10 éves

hát kábé nekem bele férne a 2 órányi séta

2010. aug. 16. 11:17
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
AKITA??? Az egy elég domináns fajta! Nem hiszem hogy egy 10 éves kislánynak való aki alig ért a kutyákhoz..
2010. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

de anyukám is mondta h hozzunk a menhelyről

csak az a baj hogy az itteni menhelyen a kutyák kullancsosak

2010. aug. 16. 11:19
 14/41 A kérdező kommentje:

nem értek a kutyákhoz...

köszi

ez félig igaz

2010. aug. 16. 11:20
 15/41 Bozsikrisz ***** válasza:

A puli egy nagyon jó képességű fajta, családszerető.

És tényleg elvan az udvaron is, bár az egyik ismerősömnek, akinek pulija van, ők úgy tartják, hogy van kutyabejáró, és éjjel általában a lakásban alszik.

Terelő kutya, szóval elég sűrűn ugat. Főleg akkor, ha több ember van körülötte:)


De egy kutya magától semmit nem tud, nem úgy születnek, hogy okosak. A képességeik a meghatározóak, illetve az, hogy mennyit foglalkozok vele.

Magától nem fogja tudni, hogy mit jelent leülni, mit jelent "csöndben maradni"

2010. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
A kullancsot ki lehet irtani belőle.. Ha meg szaporítótól vesztek kutyát azzal még több baj lehet..
2010. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menjetek menhelyre, csak utána egyenesen orvoshoz. A kullancsokat kiszedi, kaptok cseppeket a nyakába, amitől nem megy bele több, a főbb kullancsbetegségek elleni oltásokat meg meg szokták kapni a kutyák a menhelyen.


Ha nem így van, akkor az nem menhely, hanem gyepmester, ott már más a helyzet, keressetek menhelyet. Kutyát 15 évre választ az ember, érdemes érte utazni egy kicsit.

2010. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

igen, ez így van

megnéztem azt az akit

hatalmas kutya!

2010. aug. 16. 11:22
 19/41 anonim ***** válasza:

Golden Retriever. :) Szerintem nagyon jó választás lenne. Könnyen lehet nevelni, barátságos, szép.

Egyébként, amiket leírtál az nevelés kérdése.

Esetleg a menhelyeken is lehetne keresgélni. Azok a kutyusok nagyon hálásak, ráadásul egy életet is megmentesz. :)

2010. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

igen golden retriver.

Anyukámnak a barátnőjének is ilyen van.

Meséli a barátnő, h egyik nap úgy ért haza, hogy a locsoló rendszer ki volt ásva...

Nekünk is van locsoló rendszerünnk

2010. aug. 16. 11:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!