Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát? Milyen...

Milyen fajta kutyát? Milyen gond lesz vele?

Figyelt kérdés

Anyukámmal úgy döntöttünk, hogy veszünk egy kutyát, ha kitavaszodik. Csak azt nem tudjuk, hogy milyen fajtát. Azt hallottam, hogy a beagle valami kopóféle, és mindig kapar, ás. Nálunk meg füves az udvar... Fehér, bischon bolognese-t megint nem szeretnénk, mert hamar összekoszolódik. A spánielt meg sajnálom, mert ha a füleit nem nyírjuk, begyullad. Nekünk meg nincs mindig időnk szegénykémet nyírni...

Apukám azt mondja, hogy a legjobb lenne egy gombszemű puli, vagy egy német juhász. A német juhász eleve kilőve, mert a szomszédba egy ugyanilyen fajtájú kutya van, és a drótos-nádkerítést hipp-hopp szétszedné, és a 2 kutya szétmarná egymást, meg nagytestű is...

Most csak a fennmaradó egy kutya a puli. Az udvarunk kb. 300 m2, nagy füves résszel. És olyan kutya kéne ami kisebb testű (max. egy combig érő kutyus), nem kapar XD , okos, és magára lehet hagyni, és elfoglalja magát, mikor mi egy kis ideig nem vagyunk itthon.

Apukám szerint a pulit nem kell nagyon tanítani. Apa szerint:

-csengetésre vakkant (elárulom, hogy rossz a csengőnk XD)

-a macskával alszik, megkomál vele

-az idegen macskákat elhajtaná

-csak oda kell rá nézni, azt má tudja a dolgát

Szerintem h ilyen okos legyen, azt tanítani kell.

Kérlek írjatok!!!


Egy 10 éves lány


2010. aug. 16. 11:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Nekem is beagle kisfium van, de meg tudtam neki tanítani,hogy ne ásson minden percben. Van egy ismerősöm, akiknek beagle van, de az övék minden percben ás.

Ez mind nevelés kérdése.

Én a beagle-t ajánlanám, mert egy okos, intelligens, igényes kutyus.

Az enyém csak egy helyre piszkol, de azt is csak a kenneljén belül, és erre nem én tanítottam... Ezért mondom,hogy nagyon igényes fajta.


[link]

2010. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Valóban a nevelés kérdése minden.

Mi beaglet szerettünk volna,de a sors úgy hozta,hogy megláttam egy kis foxi keveréket és beleszerettem (pedig nem rajongok a foxiért).Mivel pici kora óta nálunk van rászokattuk,hogy a fűben nem szabad ásni.Nekünk is füves az udvar,egy kis részén apró kavicsos,földes.Mostanában már csak a kavicsos,földes részeken ás,ott is csak akkor ha melege van és hűsölni akar.

Ha beaglet szeretnétek szerintem nyugodtan vegyetek olyat.Sokat kell foglalkozni vele és tanítható minden fajta kutya.

Egyik ismerősömnek pulija van és folyamatosan ugat.Ezt apukádnak is megmondhatod nyugodtan.Innen is látszik,hogy nevelés kérdése.

2010. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Egy kutya az első évben nagyon sok kárt tesz. ás, rág, lepisil dolgokat, és még ezer dolog. Ha ezekre a porblémákra nem vagytok felkészülve, nem kell kutya.


Az, hogy egy golden kiásta a locsolórendszert, nem jelenti azt, hogy minden golden kiássa.


Nyilván nincs vele eleget foglalkozva, és ezzel foglalta le magát. Olyan kutya, aki csak van a kertben, nem kell vele foglalkozni, és semmi rosszat nem csinál, nem létezik.

2010. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Egy 1 éves lánynak egy kicsi, rövidszőrü, okos kutya :D. Szerintem beagle, r.szőrü tacsi, őzpincs. De olyan nincs h gondnélküli. EMígy meg ott a millió meg millió menhely és lehet választani. AZtán meg hogy kullancs, kiszeded belőle és kész. Majd elviszitek állatorvosi kivizsgálásra. Gondolom nem tenyésztőtől akartok vásárolni. Ha szaporítótól meg veszed( azaz tk nélkül) felléphet a sok gond. Ami nektek nem hiányzik . Étel allergia, bőrbetegség, nagytestünél dp vagy bármi más. Mond meg hol laktok és mondok neked menhelyet. Emígy meg kell ivartalanítani ami megin egy kis összeg és a menhelyi kutyák ált. ivartalanítva vannak. Elmagyarázzák ott hogy mire kell odafigyelni stb. Nem árt egy kis látogatás.
2010. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Mi bács kiskunban lakunk kiskunhalason
2010. aug. 16. 11:33
 26/41 anonim ***** válasza:

Hát ha kinti kutya akkor a társasági kutyák(yorki, westie, bichon...) és a rövid szőrűek(vizsla, agár, jack russel...) kivannak zárva.


Lehetne egy kis keverék, menhelyen keressetek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Bozsikrisz ***** válasza:

Egy beagle-t nagyon nehéz annyira lefárasztani, hogy ne álljon neki elfoglalni magát...ásással, rágással.

Merre felé laktok? Tudod ha pulit vesztek, valószínűleg azért is kell majd utazni, mert a tenyésztő nem pottyantja az öletekbe, ráadásul nem olcsó mulatság egy fajta tiszta kutya.

Azért mondom, mert ezen az alapon nézelődhettek szomszédos települések menhelyein is.

2010. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

aham értem

kiskunhalas közelébe tudtok menhelyt?

2010. aug. 16. 11:38
 29/41 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeket:


Bullterrier:

[link]


Drótszőrű magyar vizsla

[link]


Erdélyi kopó

[link]


Golden retriever:

[link]


Jack Russell terrier

[link]


Közép schnauzer

[link]


Labrador retriever

[link]


Miniatűr bullterrier

[link]


Mudi

[link]


Német boxer

[link]


Német kis spitz

[link]


Német közép spitz

[link]


Pomerániai törpespitz

[link]


Puli

[link]


Pumi

[link]


Rövidszőrű magyar vizsla

[link]


Tacskó

[link]


Törpe schnauzer

[link]


West Highland White terrier

[link]


Yorkshire terrier

[link]


Cavalier King Charles spániel

[link]


Dalmata

[link]


Foxterrier (sima szőrű)

[link]


Foxterrier (drótszőrű)

[link]


Nézd meg ezeket a kutyákat, szerintem biztos megtalálod azt a kutyafajtát amit keresel. Vagy ments meg egy menhelyi kutyát.

2010. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

nekem tacskóm van.

nem kapar, mert megneveltük, igaz h ugatós, de jó mert ugy senki nem jön be a házba h mi nem tudunk róla.

nincs vele nyűg.

nagyon szeretjük...

a puli amugy agressziv, és egy idő után megbolondul....

minden ismerősömnek akinek pulija volt meghülyült...

2010. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!