Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha egy nagyobb...

Mit tennél, ha egy nagyobb kutya rárontana a tiédre séta közben, fel lehet erre egyáltalán készülni?

Figyelt kérdés

"Harci" kutyám van, tehát sok félni valóm nincs, de mégis bennem van, ha valahonnan kiszökik egy kau, káj, moszkvai, sok esélyünk nem lenne, mert ezek nagyok és nincs rajtuk fogás a sok szőr miatt.

Paprika sprayn gondolkodtam, de azt ha nem tudom olyan célzottan fújni, akkor a sajátomnak is baja lehet tőle.

Tehát ha nincs nálad semmi, hogyan védekeznél?

Régebben a közepes keverékemmel voltak necces szituk, de az ordítás a közeledő kutyával, valamint hogy a sajátom elé álltam az eddig bejött, de ha mar megtörtént a támadás, mit tennétek?



2021. febr. 4. 11:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma láttam egy műsort, amiben elmondta a kiskutya gazdája, hogy egy nagyobb kutya a semmiből tört elő, és olyan súlyosan megsebesitette az övét, hogy nem lehetett megmenteni. ☹️ De talan mult hónapban vagy decemberben történt, hogy az udvarbol szökött ki egy bull, es az ott sétáló tacskót ölte meg. Egy fiatal lány volt a gazdája, aki hiaba vette fel, kitépte a kutya a kezéből.
2021. febr. 4. 16:18
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

El sem tudom kepzelni milyen lenne ha egy nagyobb kutya megtamadna minket ... valoszinu azonnal szivrohamot kapnek :) Jelenleg ugy tudom, hogy nem sok nagyobb kutya van az enyemnel :) Szoval biztosan komolyan meglepodnek.


Valoszinu egy hatalmas csata alakulna a dologbol es meg csak kozbe sem avatkozhatnek.

2021. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
Védem az enyémet minden áron. Ez a dolgom. Pont.
2021. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Nemreg ramtamadott a semmibol egy nemet juhasz, vicsorgott, ugatott, tudtam, hogy most vegem lesz. Az en kutyam jo kutyus es csak nezett, hogy mi van. Bealltam a kutya ele es ordibaltam vele, mintha en lennek az erosebb, oersze be voltam nagyon kakilva, de valahogy ordibalassal leszereltem ot. Aztan visszajott es folytatta, persze addigra en megjobban meg voltam ijedve mert ment ki belolem az adrenalin. Folytattam az ordibalast ra h tunjon a francba. Na akkor mar ram volt felmergedve es enram ugatott, csurgott a nyala, vicsorgott. De nagynehezen lecsillapodot. Elment par meterre megint. Mi a tamadas ota egy helyben alltunk. Harmadszor is visszajott de akkor mar az en kutyam hatsojat szagolgatta. Tehat ez mar ismerkedes, ha ugy vesszuk. Persze en eppen ugy be voltam rezelve. Azt hiszem nagy szerencsem volt, azota felek kutyat setaltatni.
2021. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Ha mar temanal vagyunk felteszek ebbe a kerdesbe egy masik kerdest, ha nem problema. Valaki probalta mar az ultrahangos kutyariasztot?

Hogy mukodik? Mukodik? Az en kutyam hogy reagalna, ha ezt hasznalnam kutyatamadas kozben? Kart tennek benne is?


Es a paprika spray? Nem lesz tole meg mergesebb a tamado kutya?

2021. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

[link]


Ez is egy erdekes eset a sok kozul. Sajnos fajtat vagy fajtajelleget nem ir a tamado kutyakrol, de talan mindegy is, a fura az, hogy ahogy jottek a semmibol, el is tuntek. De jol helyben hagytak szegeny kutyat. Az ilyesmitol tartok, mert egy kutyaval meg elbirnek valoszinuleg, nyakara tekerem a porazt es elkezdem fojtogatni ha nincs mas. De ha ketto vagy tobb, ott nem nagyon lehet mit tenni szerintem...

Ultrahangos riaszto kutya nelkuli embereknek valo szerintem, mert a sajatod ugyanugy "megbolondulna" tole kozvetlen kozelrol.

Paprika spray jobb otlet, emberekbol kiindulva szerintem a kutya is elkezd trusszogni, marja a szemet, konnyezik, nem lat rendesen, es valoszinuleg menekulore fogja. De itt is az a helyzet, hogy kaphat belőle a sajat kutyad is, szeliranyra is kell figyelni, mert a sajat szemedbe is belemehet, aztan senki nem lat semmit...

A tamado kutya szemenek kinyomasa lehet meg celravezeto, vagy ivaros kannal a here megcsavarasa. Tudom ezek kegyetlen eszkozok, de mindenki a sajat kutyajat vedene hasonlo esetben...

2021. márc. 18. 14:25
 17/22 anonim ***** válasza:

Hat en nem mernem a tamado kutya hereet megcsavarni. De porazzal folytogatni is hogyan? Ha az en kutyam porazon van, es ratamad azt hogy veszem le?

Vagy esetleg ha mar rakapott az en kutyamra rugdosni a tamado kutyat, de akkor meg lehet ram fog tamadni.

Valaki hasznalt mar paprika szprayt? Mert nalam van mindid de nem biztos, hogy mernem hasznalni.

A kutyariaszto az utlrahangos tehat kart tesz az en kutyamban is?

2021. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ÉS mivan ha akkor téged is támad? Inkább haljon meg a kutyád? Amúgymeg a letöbb kutya ha tényleg nekimész te is menekülni fog.
2021. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem, felreertettel szerintem. Termeszetesen megvednem a kutyam, mint ahogy elobb is irtam, hogy bealltam a tamado nemetjuhasz ele, hogy az en kutyamat vedjem. Csak hat az se biztos hogy jo megoldas, hogy ratamadok hatulrol a tamado kutyara. Nem tudom. Csak azt tudom, hogy ilyenkor minden hirtelen tortenik. Sosem gondoltam volna, hogy belallok a kutyam ele a nemetjusszal szemben, hogy megvedjem ot. Osztonos volt. Ez most sikerult, de nem lehet tudni, hogy reagalok esetleg legkozelebb, vagy az en kutyam hogy reagal.

Ezert kerdeztem, hogy ki hasznalta mar ezt a kutyariasztot vagy a paprika sprayt mert azzal azert lehet hogy ki lehetne kerulni a harapast.

Peldaul en egy merges pittbult nem biztos, hogy meg mernek tepni, de ezt most csak igy mondom. Lehet eles helyzetben megolnem ot.

2021. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Spray használata nagyon nehéz lenne, pont azért ahogy írod, nagyon gyorsan történik minden. A saját kutyád is kaphat belőle, meg teis, miközben pont a támadó kutya meg éppen nem, akkor meg mégnagyobb a gáz. Én régebben amikor falun laktam gyerekkoromban, sétapálcával jártam mikor sétáltattam a kutyámat.
2021. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!