Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vidék szégyene a láncon...

A vidék szégyene a láncon tartott kutya. Igaz, hamis?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 13:51
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
91%

5: amellett, hogy sok mindenben egyetértek veled, azért légy nyugodt, a pestiek jókora része is csak azért sétáltatja a kutyát, mert kénytelen, ha nem akarja, hogy bent szarjon...

15: vidék és vidék közt azért van különbség. Egy szabolcsi/borsodi zsákfaluban igaz is lehet, amit írtál. De pl. én a Dunakanyarban élek, ez is vidék. És nagyon nem ez a kategória. Mondjuk a kutyatartási kultúrán itt is bőven lehetne javítani.

2021. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
84%

Én Jász-Nagykunból költöztem Budapestre 3 éve. Először is, aki csirkéről meg halról ír: a kutyát nem eszed meg. Más a társállat és más a haszonállat, bár utóbbi tartási körülményeiről is lehetne sokat beszélni, de az egy másik kérdés lenne. Ha két ilyen egyszerű fogalmat nem ismernek emberek, hogy jönnek ahhoz, hogy osszák az észt?


Szóval amit otthon láttam az a klasszik "ha megdöglik majd lesz másik" hozzáállás. Állatorvoshoz sokan (nem mindenki, de tapasztalataim szerint a többség) nem viszik a kutyákat, macskákat, abszolút fogyóeszközként tekintenek rájuk. Olyan kegyetlen dolgokat láttam, hogy le le írom, mert kitiltanak innen. Ha van is értelmesebb szomszéd, az sem mer szólni, hogy "békesség legyen".


Budapesten tényleg azt látni, hogy a gazdák másképpen viszonyulnak az állataikhoz. Itt sok állatorvos van, mi amikor megyünk, mindig tömve a váró. A kutyafuttatókban összeszokott kis közösségek alakulnak ki. A kutya itt (az én tapasztalataim szerint és biztos vannak kivételek) társ és barát. Vidéken egy csicska amit arrébb rúgnak, ha hangosabban ugat.


Aki ezt tagadja, az életében nem élt vidéken. Igen, biztosan vannak kivételek meg a többséggel szembe menő gazdik, de elképedve olvasom, hogy egyesek képtelek beismerni, hogy a budapestiek ebben a kérdésben előrébb járnak. Ez nem jelenti azt, hogy mindenben! Miért nem lehet egyszerűen csak tanulni egymástól? Nem járna jobban mindenki?


Én nem tudom mit mondjak magamra, hiszen igencsak vidéken születtem és szocializálódtam, de 3 éve a fővárosban élek és azt kell mondjam, nekem az itteni értékrend és életfelfogás ezerszer elfogadhatóbb. Gyereket vállalni és nevelni is itt szeretnék, mert azt szeretném, ha pl. az állatokhoz való hozzáállásban azt látná, ami itt van és nem azt, ami vidéken. De ez már messzire visz...

2021. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

ma 15:02


"amellett, hogy sok mindenben egyetértek veled, azért légy nyugodt, a pestiek jókora része is csak azért sétáltatja a kutyát, mert kénytelen, ha nem akarja, hogy bent szarjon..."


Lehet hogy ez igaz, a megfogalmazás pedig nagyon szórakoztató, de szigorúan az állat életkörülményeit nézve talán a sétáltatás mögötti motiváció nem a leginkább mérvadó tényező a kutya szempontjából:)


Az ember szempontjából nézve a kutyatartás mögötti motiváció és annak a megalapozottsága már egy egészen más kérdés.

2021. febr. 23. 15:08
 24/53 anonim ***** válasza:
40%
#10 Az előítéletek miatt írtam. (Lásd a #15-ös, vagy a #20-as válaszolót), aki szerint a falusiak barlangban élnek, szegények, 2 hetente zuhanyoznak és a disznóólban élnek. Kérdem én, valóban a falusiak alulinformáltak, ha ezt a szöveget képes volt leírni?! Igen, nem mindenki sétáltat kutyát, nem mindenki etet prémium táppal, de azért általánosítani, meg hót parasztnak nézni a falusiakat nem kéne. Falun is van internet, tájékozódni lehet annak, aki akar. Ez nem azon múlik, hogy valaki hol él. Én egy kb 6-700 fős kis faluban élek, az oltás és a chip alapból kötelező, csak a cigányok nem oltatnak, chipeltetnek. Amíg volt kutyám, rendszeresen vittem állatorvoshoz. Beteg volt szegény, epilepsziás, idegbecsípődéses, izületes. Sétálni már nem lehetett vinni. 15 évig élt. Így is lehet, hiába vagyok falusi. Van pár kiszökős kutya, de egyre több az ivartalan, bent tartott eb. Ismerek városi kutyásokat, van aki csak 2 perces eü sétára viszi ki a kutyát, vagy annyira se, mert pelenkát tesz le neki és kb le se szarja a kutyát. Van aki moslékkal eteti a kutyát, szaporítótól való a kutyája stb-stb. Tehát ne a falusiakra ragasszuk rá a bélyeget, hanem arra az emberre, aki a kutyát tartja. Gyereket is mennyien nevelnek szarul, itt is látszik, hogy aki városon él, belenevelék, hogy a falusiak ennyire szar életűek és segghülyék. Persze örök vita ez a vidéki-városi hülyeség, felesleges ezen vitázni...
2021. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
17%

25, neked komoly szövegértési problémáid vannak. Senki nem általánosított és te ezt kéred számon. Ja bocs, az a hozzászóló általánosított aki a halfiléről mega városi életről írt. Na azt a legprolibb általánosítás, amit az "élet iskolájában" tanítanak. Itt minden normális válaszoló leírta, hogy vannak kivételek városban és vidéken egyaránt, de tapasztalataik szerint kirajzolódik egyfajta tendencia. Leegyszerűsítem, hogy megértsd: az én zsebemben is van pénz meg Mészáros Lőrincében is, mégsem mondhatjuk, hogy mindketten pénzesek vagyunk. Érted?


Nekem az az érzésem, hogy te a szavakon lovagolással meg álsértődéssel akarod elterelni a beszélgetést. Miért van az, hogy ömlenek ide a vidéki negatív tapasztalatok? Ahogyan szóba került, hogy van itt vidéki, aki tök korrekten tartja a kutyáját. És nyilván van budapesti, aki elhanyagoló és gonosz, de azért pl. az én munkahelyem 2 éve kutyabarát, ami azt jelenti, hogy oltási könyvvel a jólnevelt kutya bent lehet a gazdival. Van nagy futtatónk, nekem ez a kultúrált!

2021. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
93%

A vidék szégyene inkább az utcán szabadon járkáló kutyák.. És az, hogy rohadtul nem foglalkozik velük senki. Nyugodtan harapják le a biciklisek lábait.


Na meg a kinti macskák akik a szomszédba járnak lopni, sz4rni, hugyozni. Nyáron egy ajtót se lehet nyitva hagyni.

2021. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
8%
27, nem kötelező vidéken élni. Nyugodtan költözz a 10. emeletre egy panelba, oda nem megy a macska.
2021. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
92%

24: hát, a 2 perces eü séta azért nem egyenértékű a rendessel, de értem, amit mondasz, nyilván ez még mindig jobb a kutyának, mint mikor falun ki van baxva láncra, aztán viszlát.

Egyébként én valami olyasmire akartam rávilágítani, mint a 25-ös: nem minden vidéki suttyó, tudatlan csóringer, és nem minden budapesti értelmiségi, normális ember. Azok az állapotok, amiket itt leírtak sokan, a cigánysorokra jellemzők inkább, nem az átlag vidékire. Itt is vannak diplomás emberek, vannak normális, tájékozott emberek, akik pl. azért nem élnek Budapesten, vagy más városban, mert nem bírják, hogy minden négyzetméteren 10 ember nyomorog (nekem pl ez az indokom, meg hogy nincs kert).

Összességében az viszont igaz, hogy kevesebbet foglalkoznak itt az állatokkal, de hangsúlyozom még egyszer, nem biztos, hogy a sok pesti sétáltató nem kötné ki a kutyát az udvarra ugyanúgy, ha lenne hova.

2021. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
37%
Túl van ez tolva. Pont mint a nyúltartás. Itt a sok városiértelmiségifotelállatvédő mindenféle egzótalódoktorokhoz viszi őket, mi falun meg a fazékba.
2021. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
21%

"Na meg a kinti macskák akik a szomszédba járnak lopni, sz4rni, hugyozni."

Élvefogóval befogod, aztán mehet az erdőbe 2 km-rel arrébb.

Ha a macskatartók leszarják, mit csinál az állat, akkor én is leszarom, kié az a macska. Majd fog magának madarat ott.

2021. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!