Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust csak a szüleim nem engedik. Megértem őket. Van egy papagájom nagyon szeretem csak egy kutyust is szeretnék. Panelben lakunk kb: 55 m2. Valaki esetleg tudna nekem segíteni? Ja és egy máltai selyemkutyát szeretnék születésnapomra. Előre is köszönöm!

#Kutya kérés szülinapra
2021. febr. 24. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Csináj powerpointot vagy valami prezentációt a kutyafajtáról és hogy miért lenne jó ha lenne kutyásd. Ha sokat vagy egyedül mondhatod azt is, hogy úgy legalább nem éreznéd egyedül magad és lenne egy jó társad. Ha nem mozogsz sokat akkor azt is felhozhatod, hogy úgy többet tudnál mozogni, mert ugye a kutyával sétálni kell.
2021. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
17%

Költözz olyan albérletbe ahova vihetsz állatot.

A szüleiddel meg szakíts meg minden kapcsolatot.

2021. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Hallgasd meg te is őket, hogy miért nem akarják. Egy kutya sok pénz, lehet ez most nem fér nekik bele, és ha nincs saját jövedelmed, akkor ezt nekik kellene finanszírozni. Ha ez nem gond nekik, jöhet a győzködès.
2021. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy. Átérzem, hogy mennyire szeretnél kutyát de hidd el, hogy hosszú távon ez az ő döntésük. Azt esetleg még meg lehetne beszélni, hogy a nyáron elhoztok ideiglenesen egy kutyát az egyik állatmenhelyről. Az mindenkinek jó lenne. Neked egy "teszt", hogy mennyit bírnál vele foglalkozni, a szüleidnek pedig nem kell amiatt aggódniuk, hogy a nyakukon marad.
2021. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Megpróbálom akkor nyáron!

Köszi!

2021. febr. 24. 16:04
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Állat nem való születésnapra. Egy kiskutyát le kell foglalni a tenyésztőnél, és sokszor van, hogy fél-egy-másfél évet kell rá várni. Az nem úgy van, hogy a születésnapodra már vihető is.

2. Egy kölyök ára 150.000-től 300.000-ig mozog. Ez belefér nektek?

3. Egy kutya tartása havi szinten 20-40.000 ft. Ebben a rendkívüli dolgok nincsenek benne. Márpedig a rendkívüli kiadások (betegség, baleset, stb) ritkán vannak meg 50-100.000 ft alatt. Ez kényelmesen belefér a költségvetésbe?

4. Mivel a kutya nevelése, szobatisztaságra szoktatása, tartása stb sok munka, ezért ez mindig a felnőttek feladata. A felnőttek fognak lejárni a kölyökkel éjszaka többször is hónapokon keresztül. A szüleid fogják nevelni, ha gond van a viselkedésével. A szüleid fognak gondoskodni róla, ha te elköltözöl kollégiumba vagy elmész haverokkal otthonról.


Kutyát csak akkor szabad hazavinni, ha mindenki akarja!

2021. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A szülinapom még 2 hónap kb.
2021. febr. 24. 16:08
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Hát most valószínűleg nem leszek népszerű de azért elmondom a véleményemet. Szerintem a szüleid jól gondolják hogy nem kell neked kutya. Szerettél volna egy papagájt, amit meg is kaptál, tehát láthatóan azért nincsen acélból a szívük. 2 háziállatról megfelelően gondoskodni, minőségi élelmet venni nekik, napi több órát foglalkozni velük, ha kell orvoshoz vinni és a kutyát napi többször levinni sétálni nagyon sok időt, energiát és pénzt követel.55 m2 két állatnak és 3 személynek nagyon kicsi, a kutyus nem lenne felhőtlenül boldog. Egy máltainak bár kicsit a termete nagyon nagy a mozgásigénye, rendszeresen vinni kell kozmetikába. Nagyon sok figyelmet igényel és sok mindenre kell megtanítanod, ami nem csupán pár óra alatt van meg. Minden nap meg kell mosni a kis szemét, mert könnyen belemegy a nagy szőre és iritációt okoz. Ehhez speciális szemtisztító kell. Naponta kell fésülni. Olyan eledel kell neki, aminek magas a hústartalma, illetve én az enyémnek fogápoló snacket is szoktam adni.

Minden séta után át kell nézni a bundáját, mert hihetetlen hogy mik ragadnak bele. Kicsi gallyak, levelek stb. Havi 2x szoktam fürdetni kutyasamponnal. Fürdés előtt is át kell fésülni. Kitisztítani a fülét, és a karmát lejjebb vágni.

Nekem is máltaim van, tehát tapasztalatból mondom hogy rengeteget kell vele foglalkozni. És hát a legfontosabb, az ára is nagyon borsos,az ára 80000 nél kezdődik és határ a csillagos ég.

2021. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy új építésű ház és van ennek egy nagyon szép kertje, amit semelyik lakó nem használ. Meg én mindennap szeretek kint lenni az utcán.
2021. febr. 24. 16:18
 10/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak erről van szó.
2021. febr. 24. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!