Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust csak a szüleim nem engedik. Megértem őket. Van egy papagájom nagyon szeretem csak egy kutyust is szeretnék. Panelben lakunk kb: 55 m2. Valaki esetleg tudna nekem segíteni? Ja és egy máltai selyemkutyát szeretnék születésnapomra. Előre is köszönöm!

#Kutya kérés szülinapra
2021. febr. 24. 15:37
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem hanyagoljuk el! Nagyon szeretjük és nagyon sokat foglalkozunk vele!
2021. febr. 24. 17:36
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most ahhoz a foglalkozáshoz adj még 2x annyit, mert a kutyával még többet kell.
2021. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%
Akkor miért van egyedül, mikor a hullámos papagájt párban kell tartani? Gyerekkoromban még ez úgy bocsánatos bűn volt, mert nem volt internet, ahol tudtunk volna tájékozódni, a kereskedések meg félretájékoztatták az embereket, de most már azért nem ennyire rossz a helyzet. Szerezzetek párt a hulinak, és egy megfelelő méretű röpdét, és velük foglalkozzatok megfelelően. Nem kell odút felrakni, akkor fióka sem lesz.
2021. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Huh, szerintem mondj le róla, amíg nem lesz saját lakásod. A szüleiddel laksz, és szülinapra akarsz kutyát... Ez már önmagában arra utal, hogy gyerek vagy még. 55nm2-en laktok, ami egy baromi kicsi lakás 3 embernek és 2 állatnak. Van egy papagájod, amit gondolom már meguntál, ezért kell a kutya is. A kutyával sokkal többet kell foglalkoznod, mint a papagájoddal. A szüleid érthető módon nem akarnak mégegy állatot a lakásba. 55nm2-en laktok, hova tennéd a kutyának a házat, a fekhelyét, a játékait, az evéshez-iváshoz szükséges dolgokat?

Egy kutya pedig hosszú évekre, évtizedre szól. Mit csinálsz, ha elköltözöl? Otthagyod a kutyát a szüleid nyakán, akik egyébként nem is kérték? Merthogy se koliba, se albérletbe nem viheted magaddal, ugyanis nem engedik. És ha megbetegedik mit csinálsz? Mert gondolom, ha benyel valami komolyabb betegséget, vagy műteni kell, akkor a zsebpénzedből nem fogod a több tízezres, százezres műtéti költségeket állni. Ha felnőttél és tudsz felelősséget vállalni, majd veszel kutyát. De így ezt az állatot a szüleid látnák el. Te ugyanis nem tudod. A gondoskodás ugyanis nemcsak annyiból áll, hogy simogatod meg leviszed sétálni. A költségeket meg persze anyu, apu fizesse... Jól teszik, hogy nem engedik. A szüleid felelősségteljesek. Ott a madarad, gondoskodj arról.

2021. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
En nem gyoztem volna a gimit se az egyetemet.
2021. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

- te fizeted ki a többszáz ezres ktséget, amibe kerül maga az állat?

- te állod az állatorvosi számlákat?

- te biztosítod neki minőségi és változatos ételt?


Ha bármelyikre is a válaszod nem, akkor hagyd békén a szüleidet a hóbortoddal. Egy kutya NEM két fillér, a papagáj bőven elég neked.

Majd ha TE megkeresed a rávaló összeget és nem mástól várod a finanszírozását, akkor legyen kutyád. Könnyű más frkával verni a csalánt.


Fogadd el, hgogy amíg a szüleid nem akarnak kutyát, nem lesz, és az így van jól. ;)

2021. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!