Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek abban az esetben,...

Mit tegyek abban az esetben, ha a kutyafuttatóban a kutyám mindenkihez odamegy?

Figyelt kérdés

Egyre ritkábban járok oda, mert az emberek ellenségesek, amikor meglátják, hogy staffim van. Ha pedig sikerül nagy ritkán összehaverkodnia egy kutyussal, akkor a kutyám nagyon pofátlan lesz, és akárhány ember / kutya van a futiban, odamegy, szétnyalja őket, és felugrál, sír örömében.


Önmagában nem egy rossz dolog, de az embereket irritálja, hogy a kutyám levakarhatatlan módon dörgölőzik, nyalogat.

Nyilván egy kutyafuttatóban ezzel számolni kéne, de nagyon ellenségesek az emberek, többször eljöttem már emiatt onnan.


Én szeretném, ha a kutyám boldogan futkározna más kutyákkal, ha nem is gyakran, de azért hetente biztos örülne neki.


Azt hittem kinövi, de nem, pedig már 2 éves.


2021. márc. 1. 15:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Próbáltad esetleg, hogy flexin tartod, és ha elkezd ugrálni, vagy bármi olyat csinálni, amit valaki láthatóan nem értékel, akkor nem odaengedni? Vagy amúgy mennyire behívható? Ha rászólsz mondjuk akkor eljön onnan?
2021. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon ritkán találkozik kutyákkal testközelből. Az emberek nem hagyják, inkább elrohannak a futtatóból, minthogy eloszlassák a sztereotípiájukat, mert csőlátásúak.


Esélyem sem volt mostanában lenevelni erről, gondolom ha pár hét múlva hajlandó lesz egyvalaki a futiban maradni, nem lesz elég ahhoz, hogy leneveljem.

2021. márc. 1. 15:34
 3/26 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs flexi póráza.
2021. márc. 1. 15:34
 4/26 A kérdező kommentje:
A kérdésedre válaszolva; nagyon is behívható. Erdős - mezős helyen mindig odajön, ha hívom, és nem megy 10 méternél messzebb.
2021. márc. 1. 15:36
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Engem is irritálna egy olyan kutya, amelyik ugrál és egyfeszt provokál. A
2021. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Amíg ezekről a viselkedésekről nem tudod lenevelni, ne várd el, hogy máshogy viselkedjenek veletek. Ha pedig egyedül nem megy a nevelés, kérj segítséget.
2021. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Ez engem is baromira idegesitene, ez azert nem az a kategoria, amit elturnek egy idegen kutyatol.

Nevelni kell, nem arra varni, hogy majd kinovi (??).

Nyugodtan lehet menni kutyaiskolaba peldaul, vagy olyan trenert hivni, aki el tudja hozni a sajat kutyajat es igy gyakorolni, stb stb.

2021. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Rendszeresen járunk kutyasuliba. Az oktató azt mondta, hogy a kutyát nem lehet erről lenevelni, mert örömében csinálja. Azt mondta, hogy hagyjam rá, majd megunja. Rám nem ugrál 1 éves kora óta, mert nem váltott ki belőlem semmilyen reakciót a viselkedése, és mivel nem ért el vele semmit, így nem is cseszeget.


Másokat igen.

2021. márc. 1. 15:56
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Hat akkor mashova mennek, ilyen nincs, hogy hagyjam ra, te jo eg :D
2021. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
Ők ismerik a kutyájukat, és nem akarnak balhét. Nekem mentett kutyám van, semmi bajom a normálisan nevelt stafikkal, és más bull típusokkal, de az én kutyám nem szereti, ha lerohanják, így nem díjazná a te kutyád viselkedését. Az enyémet valószínűleg érte valami kellemetlen tapasztalat korábban, nem kölyök volt, amikor örökbe fogadtam, hanem már egy ellésen átesett felnőtt, aki korábban az utcát járta, és ki tudja, hogy kapta be a legyet, mit élt át, mire segítséget kapott. Én nem akarom belekényszeríteni olyan szituációba, ami neki kellemetlen. Így is rengeteget javult, amióta nálam van, nem célom, hogy ezt a fejlődést bármi visszavesse.
2021. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!