Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek abban az esetben,...

Mit tegyek abban az esetben, ha a kutyafuttatóban a kutyám mindenkihez odamegy?

Figyelt kérdés

Egyre ritkábban járok oda, mert az emberek ellenségesek, amikor meglátják, hogy staffim van. Ha pedig sikerül nagy ritkán összehaverkodnia egy kutyussal, akkor a kutyám nagyon pofátlan lesz, és akárhány ember / kutya van a futiban, odamegy, szétnyalja őket, és felugrál, sír örömében.


Önmagában nem egy rossz dolog, de az embereket irritálja, hogy a kutyám levakarhatatlan módon dörgölőzik, nyalogat.

Nyilván egy kutyafuttatóban ezzel számolni kéne, de nagyon ellenségesek az emberek, többször eljöttem már emiatt onnan.


Én szeretném, ha a kutyám boldogan futkározna más kutyákkal, ha nem is gyakran, de azért hetente biztos örülne neki.


Azt hittem kinövi, de nem, pedig már 2 éves.


2021. márc. 1. 15:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

De kérdező, a kutyád neveletlen és te nem tudod kontrollálni emberek között. Hisz írod, hogy nem tudsz rá hatni, amikor így ugrál és provokál másokat.

Persze, hogy ezek után minden felelős gazda tart tőle! Én sem engedem össze a kutyáimat egy neveletlen bull típusúval! Ha a kutyád maximálisan jól nevelt, higgadt, kiegyensúlyozott lenne, hidd el, hogy ezerszer kevesebb gondod lenne az ilyen megkülönböztetések miatt.

2021. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Nem neveletlen. Alig lát embereket vagy kutyákat. Nyilván újdonság számára, ha félévente találkozik valakivel.


Ahhoz van szokva, ami mindennapos, és abban tökéletesen megállja a helyét. De ebben hogy is tudná, amikor ugyanannyi emberrel találkozik, mint én...

2021. márc. 2. 12:31
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis emberekre ugrál.Ennek leszoktatása nevelés dolga.Nem kifogás, hogy örül a kutya a másik embernek, hogy ritkán találkozik másik emberekkel. Letiltás, ha ismered a kifejezést. Attól nem lesz frusztrált a kutyád, hogy nem ugrálhat boldogságában idegenek nyakába.

Azt megtanítod neki, hogy akkor menjen idegenhez, ha te megengeded, és akkor is 4 lábon állva hízeleghet, élvezheti a simogatásokat.

2021. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem érted. A kutyád provokálja az embereket és te ott nem tudsz rá hatni. Nincs a kontrollod alatt. Ezek után nyilván, hogy nem bíznak meg mások egy olyan bull típusúban, aki a szemük előtt neveletlen és kontrollálatlan.
2021. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%

"Emberekre gondolom azért ugrál, mert tudja, hogy nem töri el a gerincét azzal..."


Ne vegyél rá mérget, elég egy rosszul sikerült esés, egy stafinak meg azért van súlya.

2021. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem teljesen mindegy, milyen fajta a kutya. A legtöbb ember a saját kutyájának is megtanítja, hogy ne ugráljon rá, és lehetőleg másra sem.

Még szép, hogy nem veszik szívesen, ha más kutya meg ugrál rájuk.

2021. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!