Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozzam ki a kutyám...

Hogyan hozzam ki a kutyám etetését 5000 Ft-ból?

Figyelt kérdés

Havonta maximum 5000 Ft-ot tudok a kutya etetésére szánni.

Öreg kutya már így naponta 2× konzervet eszik, 100-100g-ot és ez mellé kap 50g száraztápot, amiből szokott csipegetni.

A legolcsóbb kutya-macska tápokat kapja.

Most ezen akarok változtatni, de nem tudom kijönne-e egy jobb minőségű eledel max. 5000 Ft-ból havonta.

10.000 Ft ösztöndíjjam van, abból 5000 Ft-ot a kutyára szánok.

Mielőtt belém kötnének, bolha kullancs ellen havonta kezeljük, évente kap oltást, ivartalanítva van szóval ezek megvannak.


2021. márc. 2. 17:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
33%
Erősíteném a csirkefarhát + főtt tészta kombót
2021. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
34%
Egy kiló farhát kb 200 ft... Tészta szintén , ezeken 5000 / hó királyi lakomái lesznek
2021. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
71%

#4 aztán meg ha el merné ajandékozni, akkor meg még ő lenne a szar alak. Ha neked semmi nem jó, segíteni nem tudsz, menj máshova.

10 éves kutya, valszeg egész életében velük volt, most dobja ki a kutyát? Azt nem, mert ugye, a híd alá is kutyával megyünk...

Az ösztöndíja felét a kutyára költené az se jó.

Új gazdát ha keresne, akkor az lenne a bajod.


Kérdező: főzz neki inkább.

2021. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%
Tehát kistestű. Akkor jó hírem van, mert kb. bármelyik prémium táp jó lehet (Brit Premium, Josera, Brit Care, stb.). 15 kg-os kiszerelést keress és etetési útmutatók alapján hasonlítsd össze melyikkel jössz ki a legjobban. Én a Brit Premium-ra néztem rá, abból a 15 kilós kiszerelés 90 napra elég, ez havi szintre leosztva kb. 3700-4000 Ft.-ra jön ki attól függően hol veszed.
2021. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%

Akkor először irány az állatorvos, vagy kozmetikus és szedessétek le a fogkövét, hogy az a 8 db fog minél tovább megmaradjon...


Brit premium is még elfogadhatóbb táp, a konzervet elhagynám, a tápot vizezném fel, illetve főznék neki valami husit és a levével áztatnám be a tápot+nyílván a husit is megkapná.

Pl a csirkecomb olcsóbb szokott lenni és elég sok hús van rajta, a csontot ne add neki oda, de főzd bele a lébe, mert a belőle kioldódó cuccok jót tesznek az izületeknek.

A tápot pedig nagy kiszerelésben vedd és zárd jól vissza.


Nekem is van 10 éves kutyám, ő 6 kg, de megvan minden foga és még elég aktív. Van 13 éves is, ő 20 kg és két foga hiányzik, egyik baleset miatt, a másik fogkő miatt. Mindkettő tápot eszik, áztatgatás nélkül, konzervet kb sose kaptak. Purizont esznek, két hónap alatt egy zsákot, ez jobb táp, de így, hogy a kutyádnak alig van foga, nem merném csak ezzel etetni.


Fogkőleszedés után próbáljátok meg fenntartani az állapotát, pl egy-két naponta dörzsöljétek át a fogait gézzel, hogy a lepedék ne maradjon rajtuk.

2021. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
82%

És ti elvinnétek a menhelyre a 10 éves kutyát, ha elveszítitek a munkátokat??? Megszorult, van ez így.

Gondolom, 10 éve a szülők vették a kutyát, ti meg a gyereket szidjátok, aki a bevétele felét erre költené

2021. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
92%
#18 emailt itt nem tudsz kapni, max pm-et. a rendőrség majd jól körberöhög
2021. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
29%

#14. Te meg akarod ölni azt a kutyát?

Milyen királyi lakoma?

Farhát és tészta az minőségi éheztetés, Te nem normális!



Kérdező!


Én az Acana Senior Dog-ot ajánlom!


Ha egyszerre veszel 4db 11.4 kilós zsákot, akkor csak 70800 forintot 1552 Ft/kg!


Itt keresd ki: [link]


Ez a táp minőségéhez képest extrém olcsó!


Így a 70800 forintodért lesz 45,6 kilógramm minőségi, kifejezetten idős kutyáknak való tápod!


A Te kutyád napi igénye aktivitási szinttől függően 90 gramm és 180 gramm között van, de ez a napi 180 gramm már nagyon a teteje, igazából ez egy aktívabb 10 kilós kutyának a napi adagja... De azért számoljunk ezzel, mert mindig jobb felfelé kerekíteni a hosszútávú kiadásainkat.

Ez az jelenti, hogy még ha így is számolunk, akkor is az jön ki, hogy ennyi táp 254 napra elég a Te kutyádnak.


Az az a legdurvább esetben is ~279 forintba kerülne naponta a kutyád etetése, ami átlagosan havi 8370 forint. De ez csak a teteje...

Valószínűbb, hogy a kutyád jóval kevesebbet eszik belőle, vagyis ha napi 90 grammal számolunk akkor meg csupán havi 4185 forinba kerülne, ami még a kereted alatt is van.


De abban biztos lehetsz, hogyha nem is adsz neki semmilyen kiegészítők (ami ennél a tápnál nem baj, mert nagyon minőségi), akkor is 4185 - 8370 forint lenne a kiadásod havi szintre lebontva, a tápra...


Itt a táp részletes leírása:


[link]

2021. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
22%

Még mindig jobb, mint a szar kutyatáp...


Mellesleg a tészta szénhidrát lefogyni nem fog tőle

2021. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy valamilyen szinten jogos....elmondta a kérdező hogy 5 ezret tud költeni nem is értem miért kell itt 70 ezres kaját ajánlani. Ha megteheted vedd meg neki. Ne hogy már egy kutya luxus állat legyen lassan ott tartunk hogy ha nem kap jobb kaját egy állat mint az ember akkor ássa el magát az illető. Értem én nem hulladékkal kéne etetni de az ember nem eszik meg elég szemetet? Dehogy nem. Kevés foga van a kutyának nyílván azért kap konzervet. Az ember akinek kevés foga van sem rágja a kemény kaját a puha helyett. Nem kell itt a kérdezőt letámadni gondoskodik a kutyájáról ahogy tud nem éhezik megvan neki mindene. Szerintem kérdező meg jobban jársz ha bemész valami állateledel boltba vagy keresel a neten ilyen boltokat és azokat kérdezed meg. Ott nem fognak letolni lenézni kioktatni hogy mivel eteted a kutyádat.
2021. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!