Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleszerettem egy szapis...

Beleszerettem egy szapis kutyába, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már meg van beszélve, de 50ezerbe van és nem az első alom.

1 oltást kap csak és 8 hetesnél tovább nem tartja(kértem 1-2 hét haladékot, mert akkor kapok fizut).

Úgy érzem, hogy nem helyes, nem szabad támogatni ilyen embert, de ha én nem veszem meg, majd elviszi más.

De azt hiszem szerelmes vagyok, egy ugyanilyen kinézetű kiskutyát veszítettem el.

Mi a fenét tegyek?



2021. márc. 11. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
27%
Ha mindenképp szeretnéd a kutyust akkor szerintem kérj kölcsön fizetésig mondjuk a szüleidtől vagy a legközelebbi barátodtól. És mihelyt fizetést kapsz egyből vissza is adod neki.
2021. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Legalább annyit tegyél meg, hogy elmész egy menhelyre és megnézed a szomorú, gazdira és szeretetre vágyó blökiket. Persze egy keverék nem mutat annyira jól instán meg facebookon...
2021. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Tudok felvenni kártyáról kölcsönt, csak akkor mínuszba megyek, de nem ez a probléma

...

2021. márc. 11. 13:39
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Itt mindenki szerint szar ember leszel, ha megveszed. Valóságban senkit nem érdekel. Vedd meg, ha úgy gondolod. Második oltást minél hamarabb kapja meg nálad. Betegség témába nem mennék bele, mert ismerek beteges törzskönyves és keverék kutyát is. Vagy az lesz, vagy nem.
2021. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Pont az ilyen gondolkodás miatt van annyi szapis kutya. Biztos jó érzés lesz pár év múlva egy vagyon rákölteni majd idő előtt elengedni...
2021. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Eddigi almokban egészséges volt minden kutya, a két szülő ugyanaz, évek óta.

Tudom, ez nem biztosíték arra, hogy egészséges lesz.

De főleg az zavar, hogy szaporító, állatkínzó és ezt jó ember nem támogatja.

Volt már 3 sintéres és 2 talált kutyám, amiből az egyiket idejekorán elvesztettem.

Ez a poronty pedig szinte teljesen ugyanolyan, ráadásul akkor született, mikor ő meghalt, 5 évvel később.

2021. márc. 11. 13:46
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Szaporítótól is lehet venni egészséges kutyát, tenyésztőtől is beteget. Nekem más dolog szúrja itt a szemem. Ha kölcsönt kell felvenned 50 ezer forint miatt, akkor ne vegyél kutyát. Oltások, chip, táp, játékok, fekhely, bolha és kullancs elleni védelem stb. Ezek mind pénzbe kerülnek, nem ingyen vannak. Tehát, ha a fizetést meg kell várnod, mert nincs félretett pénzed, akkor ne vállald be, mert másra sem lesz.
2021. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, akinek fizetéstől fizetésig gondot jelent 50 ezer forint az ne vegyen kutyát. Szerezz ingyen és tedd el az 50 ezret, arra az esetre, ha baja lenne. Kemény kimondani, de az állattartás luxus. Egy banális gond esetében is 10-15 ezer az állatorvos, hát még, ha nagyobb gond adódik, vagy többször kell menni. Már nem az a világ van, hogy elnézi az ember, hogy “megdöglik” mert az állatorvos csak végzettség ellen olt oszt annyi. Régen tényleg az volt, kapta a maradékot, bírta amíg bírta. Ma már egy normális ember nem így tartja és bizony már luxus kategória. Hiába úgy néz ki mint amit “elvesztettél” ez egy másik kutya, nem ugyanaz. Önmagáért kéne eleve akarni meg szeretni, nem azért mert pótléknak szánod. Ha meg esetleg nehezebb természet lesz, akkor lesz egy felesleges plusz keserűség, mert nem felel meg az elvárásoknak, nem is olyan mint az előző, akit helyettesíteni kellene. Szegény állat!
2021. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
arra készülj fel hogy valszeg komoly egészségügyi gondjai lesznek, és az állatorvos nem 2 forint. ha 50ezer már most gondot okoz, szerintem gondold át hogy tudnád-e finanszírozni a rendszeres orvoslátogatásokat, műtéteket, gyógyszereket (nyilván a kaján és az alapfelszerelésen, esetleges kozmetikuslátogatásokon túl)
2021. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Autocorrect veszettség ellen, nem végzettség
2021. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!