Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul fegyelmeztem, hogy...

Rosszul fegyelmeztem, hogy javítsam ki?

Figyelt kérdés

Helló!


Van egy "agyonnevelt" kis sheltiem, és nagyon megbántam már, hogy ennyire tiltottam és szerintem túlzásba estem vele.

Van olyan, hogy túl sokat foglalkozol a kutyáddal, és túlzásba viszed a tanulást, és a tiltást?

Póráz nélkül sétáltunk vele kölyök korában, hogy teljesen tökéletesen visszahívható legyen.

Plusz azt is megakartam neki tiltani, hogy odafusson a többi kutyához, csak úgy fusson oda, ha azt mondom neki hogy szabad. És azt is állandóan forszíroztam, hogy a játékból kihívható legyen első szóra. Ezeket következetesen be is tartottam, a kutya pórázon és póráz nélkül is mellettem sétál, viszont a kutyákhoz nem megy oda, ha jön egy kutya rám néz, és inkább nem játszik más kutyával. Eközben pedig ha valaki más viszi le a csaladból, aki sose tilt meg neki semmit, akkorákat játszik más kutyákkal hogy csak na...

Szeretném ha játszana más kutyákkal többet, mert a ferjemmel külön élünk és más családtag csak ritkán viszi le, és nem akartuk ezt, ha kutyákkal játszik és utána haza hozzák, látszik rajta hogy mennyire boldog, jó kedve van, és el is fárad. Mi is játszunk vele, labdázunk, agilityzünk, de azért jó lenne ha játszana, mert látszik hogy akarja, csak nem meri. Talán túl durva voltam? Sose ütöttük meg, csak következetesen letiltottam arról, hogy odaszaladjon vagy pórázon odahúzzon más kutyához.

Egész koronavírus mentes életében jártunk suliba vele, és oktató is járt hozzánk. Szerinte teljesen jól bántam az ebbel, és jól is nevelem, szeretem, jó gazda vagyok. Persze kitanítottak rá, de arra eszmélek hogy nagyon brutálisan megakar nekem felelni, pedig mondom neki, hogy szabad menjél játszani, direkt kutyák közé viszem, olyan kutyákhoz akikkel amúgy játszik ha nem vagyok ott. A gyerekkori kis barátaival se játszik ha ott vagyok. Mintha én lennék szörnyella!

Amúgy velem rengeteget játszik, sokat foglalkozunk vele, de mások szerint is túl szigorú vagyok vele. Hagyjam abba? Ne szóljak rá semmiért?

Nagyon idegesít, valakivel volt már ilyen? Köszi a válaszokat!



2021. márc. 11. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nem lehet egy teremtményt többször átalakítani, ha neked időközben megváltozik a véleményed. Nem gumiállat.
2021. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen jól nevelted, ne aggódj, te vagy neki a mindene. Pont ilyenné kell nevelni egy kutyát (behívható, tiltható stb.).
2021. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Játékra esetleg rávezetheted úgy, hogy megadod az engedélyt hogy menjen, és olyan helyen ahol szabadon tudod engedni más kutyák közé, pl eldobsz neki egy játékot. Ha nem játéféltő, akkor lehet egy kutya kap az alkalmon és játékra hívja. Te pedig csak szemléld. Amíg nincs semmi konfliktus ne hívd el. Nem látjuk a kutyád, így nehéz. De talán valami ilyesmi módon rá tudod vezetni hogy nem tilos játszania a jelenlétedben.
2021. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van olyankor, ha Te is elmész azzal a családtaggal, aki mellől el mer menni játszani? Akkor se megy? Rá lehet még erre gyúrni, nagyon dícsérni, illetve azzal a módszerrel megtanítani újra az önfeledt játékra, ahogyan erről letiltottad. Sajnos igenis van olyan, hogy túl van szabályozva egy kutya és ez nem jó Nekik! Engem is többször szoktak erre figyelmeztetni, ha túlzásba esnék, amit általában észre sem veszek. Én arra gondolok egyébként, hogy mivel írod, hogy nagyon forszíroztad a játék közbeni kihívást is, így úgy van vele, mi van ha annyira belemerül, hogy nem hallja ha hívod? Ezért úgy van, hogy inkább nem mer feloldódni teljesen. Tréningezz rá erre valahogyan mert szerintem is jól látod, hogy szükséges.
2021. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nem egy gumiállatka, vagy egy plüss kutya akivel azt csinálok amit akarok. Nyilván az is számít, hogy ő mit akar, ő mit élvez.

Ezért agilityzünk, lasztizunk, és tanulunk mert nagyon imád trükköket tanulni és csinálni, imád klikkerezni, viszont az igaz hogy a negatív-ra nagyon érzékeny.

Igaz, hogy túlzásba estem.

Felemeltem a hangomat, domináns voltam mikor pl valamit felevett a földről, és amiért így reagáltam nem evett aznap semmit. Most már visszagondolva értem, hogy ezt miért tette, traumatizálta a viselkedésem. Igaz, hogy most már semmit nem eszik fel a földről, szerencsére rendesen eszi a tápot is, de ez is egy példa rá.


Az nem jó, ha mondjuk a tesóm ott van,aki jelenlétében játszik, és én is, mert konkrétan neki én és a férjem vagyunk a gazdái, örül neki hogy ott a tesóm, odaszalad játszik ő vele, de az általunk felállított szabályokat ugyanúgy tartja. Érdekes, mert pl ha a tesómmal van, akkor tesómtól kaját is kunyeral velem szemben pedig itthon ezt nyilván nem meri megtenni. Ha a tesómmal van, szinte lehetetlen visszahívni, egyszerűen nem hallgat senkire. Ha velem van olyan a fejében se fordul meg hogy ha én azt mondom, gyere ide, ne jöjjön vissza.

A napokban, tegnap óta pontosabban nem szólok rá semmiért, vagy ha szólok, akkor azt extra kedvesen teszem. Annyit már látok, hogy oldottabban viselkedik, többet bújik, folyamatosan szeretget minket. Illetve elkezdett rosszalkodni, alapjáraton ő egy csintalan kutya amúgy, ha nem szorítod keretek közé nagyon elengedi magát. Pl most megrágta a papucsomat, amit utoljára csak kölyökként tett. Lent a sétánál volt egy alkalom, mikor 2x is szólnom kellett neki, hogy jöjjön oda és eltávolodott elég messze tőlem. Tehát elengedtem a gyeplőt, boldogabb, de azért kezd elég szemtelen lenni. :D

Viszont volt egy kutya, akivel elfutkározott úgy 5-percig ami nagy előrelépés. Valahogy összefogom hangolni ezt, valahogy középen megfogni a gyeplőt hogy azért hallgasson is rám, de boldog is legyen.


Köszi a válaszokat!

2021. márc. 13. 17:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú nagyon szuper vagy, egyelőre szerintem maradj ennél a verziónál és ha valamiért muszáj szólnod, mostmár azt is teheted simán finoman, úgy is hallgat Rád és akkor nem fog szorongni. Remélem ma jól megdícsérted az 5 percért is!:) Cuki a papucsrágás! Azért hiányolja most a nagy erős határokat, de csak megszokásból. Hidd el hosszútávon boldogabb lesz így, ha sikerül lazábbra fognod az egészet. 4.voltam.
2021. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!