Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyéb kérdések lent, köszi...

Egyéb kérdések lent, köszi előre is a válaszokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek. Az lenne az egyik kérdés hogy mikor várható az első tüzelés a kutyámnál. Boxer, 8 hónapos majdnem, és 21 kiló. 2.kerdes hányadik tüzelésnél lehet vinni kanhoz?

3. Kerdes: jó súly ez neki? 20-21 kiló

Köszi a válaszokat előre, sokat segítetek vele. Mielőtt bármi vita lenne, elmondom, első kutyam.



2021. márc. 22. 10:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
82%

Várj kérdező

Nem kevered a törzskönyvet az oltási könyvvel?

Mert az oltási könyvben a kutyának az eddigi oltásai ivartalanítás chip stb.

A törzskönyvet pedig csak kutyás szervezet tudja kiállítani és ahhoz MUSZÁLY ezek. A törzskönyvben benne vannak a szülők nagyszülők dédszülők. Az összes felmenő el fajtatisztának kell lennie és a kutyák kennel neve van benne pl.: Silver Dream Top Secret. Ha a ti kutyát oknak van ilyen az a minimum hogy törzskönyve legyen. A kannnak is kell és mondom DÉDSZÜLŐKIG van a törzskönyv. Mert ha ilyen nincs akkor sehogy sem lehetnek törzskönyvesek a kicsik.

2021. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Van.
2021. márc. 23. 09:33
 33/36 anonim ***** válasza:
Mi a törzskönyves neve?
2021. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Collie
2021. márc. 23. 10:03
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyves neve nem a sima. Amiben benne van a kennel név is. Mint ahogy írtam a példát is: Silver Dream Top Secret

Jelen esetben a Silver Dream a kennelnév és a Top Secret az ami minden törzskönyves kutyának más.

2021. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
70%

F.leila! Szerintem engedd el, én is próbáltam meggyőzni mindenről (16 és 19 válaszoló vagyok), hogy kellenek szűrések, hogy egy alomnyi kiskutya felnevelése elképesztő macera, hogy genetikai betegségeket egy nem törzskönyves kutya akkor is örökíthet, ha látszólag egészséges, stb. Felesleges.

A kérdező vagy troll vagy mindennek ellenére ki fog tartani amellett, hogy fedeztesse a szukáját, teljesen ellentmondásokba keveredik saját magával (mint ahogy erre az egyik válaszoló fel is hívta a figyelmet), fogalma sincs arról, hogy mi a helyes kutyatenyésztés menete, egyáltalán mik a feltételei és ezt nem is szándékozik figyelembe venni. Lehet, hogy Ukrajnában eltérőek a jogszabályok, de a tenyésztési elvek azért nem térhetnek el ennyire, mint ahogy a kérdező állítja, ebből is látszik, hogy vagy troll vagy egy meggyőzhetetlen szaporító. Ellenkező esetben a tenyésztés menetéről (kiállítási és munka eredmények, eü. szűrések, majd tenyészszemle stb.), a kan kiválasztásáról a saját kutyája tenyésztőjétől érdeklődne, ha ez a szuka valóban tk-s lenne nem is fedeztethetné csak úgy saját elképzelések alapján és nem a gyk közösségtől érdeklődne, hogy hányadik tüzelésnél lehet vinni kanhoz.


Ha mégis egy ígéretes, törzskönyves, továbbtenyésztésre alkalmas kutyáról van szó (amit kötve hiszek) akkor pedig kérdező a továbbiakban szerintem kérd a tenyésztője segítségét, ő tudja az Ukrajnában hatályos jogszabályokat, illetve, hogy milyen kiállítási eredmények stb. kell a tenyészszemle előtt, mikor vidd tenyészszemlére és minden mást, ami ezzel jár.

Ha pedig bizonyítani akarod a gyk közösség előtt is, hogy neked valóban egy törzskönyves kutyád van fotózd be a törzskönyvét és töltsd fel ide. Annyival, hogy van törzskönyve és írsz egy bármilyen fantázianevet az előző válaszaid alapján már senki nem fogja elhinni. De persze ez nem kötelező, nyilván annak bizonygatod az igazad, akinek szeretnéd, itt sincs senkinek joga arra, hogy számon kérjen, csak a semmire ne várd, hogy higgyenek neked.

2021. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!