Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettünk elutasítva? Nem...

Miért lettünk elutasítva? Nem értjük?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nézzük a fajtamentőket, mert szerettünk volna örökbe fogadni egy kutyát. Nemrégiben ismerősök hívtak, hogy nézzünk meg egyet, mert az egyik helyen lett egy olyan, amilyet mi is szeretnénk. Elmentünk, megnéztük és bele is szerettünk.


Szerettük volna elvinni, de azt mondták, hogy várnunk kell még vele, mert még állatorvosi vizsgálatra vár és szeretnék jobban megismerni, mielőtt kiadják. Nem baj, addig töltsük ki a papírokat.


Innentől kezdődik a cirkusz:


A papíros, nem viccelek öt oldalas tömény kérdőív volt, amiben még arra is rákérdeztek, hogy mikor sz@runk és még az sem volt mindegy, hogy kihez visszük majd állatorvoshoz, mert ki kellett választanunk egy listából az illetőt. Mondanom sem kell, mind az egyesület környéki orvos volt (néhány kivétellel, de ők tőlünk még messzebb voltak, ahogy néztük), szóval vaktában bejelöltünk egyet, mert nem ismertük őket. De mindegy, kell nekünk a kutya, ne ezen múljon...


Akkor utána elküldtük, vártunk két hetet, semmi válasz.


Rákérdeztünk, mondták, hogy igen megkapták, de írjunk egy 300 szavas bemutatkozást emailben, amiben mindenre is kitérünk, annak ellenére, hogy előtte már személyesen beszéltünk az örökbefogadás dolgairól.


Az emailre további hét nap után azt válaszolták, hogy nem megfelelő, mert képeket is várnak a lakásról és az udvarról, hogy tudják milyen helyen lesz a kutya tartva.


Megcsináltuk a képeket. Még aznap válaszoltak, hogy nem megfelelő, mert a képeken nem látszódik, hogy milyen veszélyt jelentő dolgok vannak az udvaron (szerintünk nincs ilyen, mert gondoltunk már erre és már jó előre elpakoltunk mindent). Illetve látják, hogy van csirkeudvarunk, annak be kéne dróttal fedni a tetejét, nehogy kirepüljenek és rájuk támadjon a kutya (sosem repültek még ki, nem is tudnak, mert 2 méter magas a kerítés).


És most itt tartunk. Valószínűleg el leszünk utasítva, mert ezt már soknak és emberileg megalázónak tartjuk. Egy nyamvadt kutyát szerettünk volna örökbe fogadni, de úgy látszik, hogy nem lehet, mert a bürokrácia fontosabb, minthogy szerető családnál legyen a kutya.


Mit gondoltok? Szerintetek menjünk bele, aláztassuk meg magunkat, hátha mégis kiadják a kutyát nekünk? Nézegessünk tovább esetleg, hátha lesz máshol is jó kutyus? Vagy mit kéne tennünk? Máshol is ennyire elutasítóak?



2021. ápr. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
88%
Ez sajnos a legtöbb helyen így működik, pofára megy az egész. Régen rendszeresen támogattunk állatmenhelyeket, de egy ideje már nem tesszük, pontosan ezért, mert ilyenek. Tele van a Facebook a panaszkodó posztjaikkal, érzelmileg próbálnak hatni az emberekre, hogy jaj, senkinek nem kell ez a szegény kutya/cica és ha nem viszik el, el kell altatni. De ha az ember jelentkezik, hogy ő el szeretné vinni, akkor közlik, hogy elvárnak egy csomó fölösleges, értelmetlen és baromi költséges dolgot, alakíttasd át a teljes lakásodat, a lakóhelyedtől rohadt messze lévő állatorvoshoz vagy köteles járni, meg minden, és a személyes életteredbe is bármikor bemászhatnak. Ha meg nem vagy nekik szimpi, akkor mindenféle mondvacsinált indokkal elutasítanak.
2021. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
95%

Békéscsabai menhelyről egy személyes elbeszélgetés után nagymamám elhozhatta a kutyát minden probléma nélkül.



De sajnos ez a ritkább eset.

Pesten állatkínzás gyanúja miatt hívtam az állatvédőket, menhelyet, rendőrséget, stb (bizonyító erejű videofelvételem volt) de mindenhonnan leráztak.

Amikor mentett állatot vinnél, nem fogadják be, ha nem tudod megtartani, akkor hagyják elpusztulni.

Arra hivatkoznak, hogy telt ház van, és nem találnak gazdit.

Miközben a jelentkező leendő gazdik 99%-át elküldik melegebb éghajlatra.

2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
26%

Azért ienek a fajtamentők,mert sokan örökbe vesznek kutyusokat,éheztetik rossz bánás módban részesítik,és nem biztonsàgos otthonba viszik. Voltak olyan gazdik, akik űtötték verték szegény kutyàkat,éheztették.


Énsem adnák örökbe egy kutyát csak úgy mindenkinek,amig nem bizonyítja az örökbe fogadó,hogy biztonsàgos szerető otthonba viszi.


Egy kutya nagyon az ember szívéhez tud nőni.


Bizonyitsátok nekik az otthon biztonsàgàt,és ha továbbra is így lessz keressetek màshol kutyát. Találtok

2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
84%

Ez nevetséges.


Ágondolom, kinek adom az adóm 1 %-át...

2021. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeteket. Őszintén bevallom hogy nem számítottam ennyi negatív kritikára. Ezek szerint nem szívatnak, mert máshol is így megy.


Azt találtam ki, hogy elhívom őket lakásra utolsó mentsvárként. Biztosan látni fogják, hogy mi nem kínozni szeretnénk szegényt.


Megjegyzem nézegettük a menhelyeket is, de egyelőre fajtamentésnél volt csak befutó, ezért akartuk innen.

2021. ápr. 3. 17:46
 16/47 anonim ***** válasza:
92%

Én hallottam olyanról, hogy valakinek azért nem adtak SEMMILYEN kutyát, mert a házánál a garázs van a földszinten és a lakótérbe egy félemeletnyi lépcső vezet...

Nem tudom, hogy igaz e, de el tudom képzelni.


Én sajnos bele sem merek kezdeni az örökbefogadási procedúrába, pedig van kettő 6 éves macskám faluról, akiket félévente viszek orvoshoz, évente több oltást is kapnak (annak ellenére, hogy macskának egy oltás sem kötelező), az egyik legjobb minőségű szuperprémium tápot kapják és bent vannak tartva... Vagyis kb. minden íratlan szabályt teljesítek, ami miatt felelős gazdának mondhatom magam.


Viszont eléggé szegény környéken lakom és az én házam is bőven felújításra szorulna... Egy közepes testű kutyát tisztességesen el tudnék tartani a macskáim mellett, de sajnos a felújítandó dolgok azok sok milliósak.


Ha meglátnák, nekem tuti hogy nem adnának kutyát, pedig teljesen jól tartanám.

2021. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
23%
Ha mint most kiderült, "csak egy nyamvadt kutya", még jó, hogy időben kiderült, mennyit is ér nektek.
2021. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
19%

"Egy nyamvadt kutyát szerettünk volna örökbe"

Nem való nektek kutya. Ezt látták meg rajtatok...

2021. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
70%
Hát nyilván az 5 oldalas + 300 szavas pályázatban lesz erre a válasz.
2021. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen hosszúságú pályázattal, már többszáz milliós közbeszerzéseket is lehet nyerni...
2021. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!