Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettünk elutasítva? Nem...

Miért lettünk elutasítva? Nem értjük?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nézzük a fajtamentőket, mert szerettünk volna örökbe fogadni egy kutyát. Nemrégiben ismerősök hívtak, hogy nézzünk meg egyet, mert az egyik helyen lett egy olyan, amilyet mi is szeretnénk. Elmentünk, megnéztük és bele is szerettünk.


Szerettük volna elvinni, de azt mondták, hogy várnunk kell még vele, mert még állatorvosi vizsgálatra vár és szeretnék jobban megismerni, mielőtt kiadják. Nem baj, addig töltsük ki a papírokat.


Innentől kezdődik a cirkusz:


A papíros, nem viccelek öt oldalas tömény kérdőív volt, amiben még arra is rákérdeztek, hogy mikor sz@runk és még az sem volt mindegy, hogy kihez visszük majd állatorvoshoz, mert ki kellett választanunk egy listából az illetőt. Mondanom sem kell, mind az egyesület környéki orvos volt (néhány kivétellel, de ők tőlünk még messzebb voltak, ahogy néztük), szóval vaktában bejelöltünk egyet, mert nem ismertük őket. De mindegy, kell nekünk a kutya, ne ezen múljon...


Akkor utána elküldtük, vártunk két hetet, semmi válasz.


Rákérdeztünk, mondták, hogy igen megkapták, de írjunk egy 300 szavas bemutatkozást emailben, amiben mindenre is kitérünk, annak ellenére, hogy előtte már személyesen beszéltünk az örökbefogadás dolgairól.


Az emailre további hét nap után azt válaszolták, hogy nem megfelelő, mert képeket is várnak a lakásról és az udvarról, hogy tudják milyen helyen lesz a kutya tartva.


Megcsináltuk a képeket. Még aznap válaszoltak, hogy nem megfelelő, mert a képeken nem látszódik, hogy milyen veszélyt jelentő dolgok vannak az udvaron (szerintünk nincs ilyen, mert gondoltunk már erre és már jó előre elpakoltunk mindent). Illetve látják, hogy van csirkeudvarunk, annak be kéne dróttal fedni a tetejét, nehogy kirepüljenek és rájuk támadjon a kutya (sosem repültek még ki, nem is tudnak, mert 2 méter magas a kerítés).


És most itt tartunk. Valószínűleg el leszünk utasítva, mert ezt már soknak és emberileg megalázónak tartjuk. Egy nyamvadt kutyát szerettünk volna örökbe fogadni, de úgy látszik, hogy nem lehet, mert a bürokrácia fontosabb, minthogy szerető családnál legyen a kutya.


Mit gondoltok? Szerintetek menjünk bele, aláztassuk meg magunkat, hátha mégis kiadják a kutyát nekünk? Nézegessünk tovább esetleg, hátha lesz máshol is jó kutyus? Vagy mit kéne tennünk? Máshol is ennyire elutasítóak?



2021. ápr. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó (30#), ebben nyilván megvan az igazad, de az a baj, hogy mire odáig jut az ember, hogy kapcsolatot vesz fel menhellyel, kutyamentővel, addigra szembejönnek vele ezek a sztorik, amikre eleinte legyint, hogy biztos túlzóak stb. Aztán amikor egyre több helyen látja, olvassa, akkor már gyanús, hogy sok a hülyeség. Aztán az ember elkezdi mondani a baráti, ismerősi, kollégai körökben, hogy az a terv, hogy kutya lesz, esetleg menhelyről, akkor időről időre kerülnek elő megbízható emberek, akik valamilyen módon sehogy sem kapták meg végül a kutyát. Ezen a ponton én is utánanéztem a feltételeknek, és úgy határoztam, hogy engem bizony senki se lesegessen, nem vagyok én bűnöző, akit pártfogolni kell. A kiindulási pont (bár megértem) rossz: abból indulnak ki, hogy mi van, ha a külsőségek ellenére (takaros ház, kert, biztos kerítés stb.) mégis baj lehet? Ez a túlaggódás esete, ami egyes állatmentőket átlendít a ló túloldalára. Sajnos az elvárások ilyen szintre emelése például engem taszít. Értem, hogy ők atombiztos jólétbe szeretnék az ebet, és hát hiába, hogy tudom MAGAMRÓL, hogy jó helyre kerül, ők nyilván ezt nem tudhatják, ez logikus, viszont a kritériumok egy része bennem ellenérzéseket kelt - hiszen arról van szó, hogy "ferde szemmel" néznek rám (hangsúlyozom, az ő oldalukról nézve teljesen megértem, sokszor rossz helyre kerül a kutyus). Amikor a saját kutyánkat elhoztam, instant neki kellett állni a kapu elkészítésének, de már jó előtte (szerencsére) a kerítést is elkezdtük csinálni. Kerítés az mondjuk van (volt) vadonat új, csak hát a szomszéd telkek feltöltetlensége okán van ahol megléphetett volna az eb a kerítés alatt. Ezért (jobb híján, utólagosan): több tízezer forint értékben vettem 4-es 5-ös köracélt, amit aztán 1 méteres hosszokra vágtam, és puszta kézzel (vagy ahol nem boldogultam vele 40-es fúrószál segítségével) lenyomkodtam a kerítés alá, kezdetben 10 centinként, de aztán 5 centire csökkentettem a távokat, mikor megláttam a kiskutyánkat először képen :) Összesen 44(!) méternyi kerítés alá tettem le... Sok óra kéz és vállfájdalom ment bele, de megérte, sehol sem tud meglépni őfelsége :) De amikor elhoztuk (infarktust kapott a gazdája, így előbb kellett elhoznunk) ezek egy jó része még nem volt kész, ezért egy benti kennelben tartottuk, illetve kintre is készült egy ideiglenes kennel maradék építőanyagok felhasználásával, ezért aztán biztos vagyok benne, hogy végül mi nem hozhattunk volna el kutyát, legalábbis addig nem, amíg a kerítés meg minden egyéb ami még eszünkbe jutott nincs kész.... Szóval most már rendben van az udvar, de pár hónapot úgy voltunk együtt a kutyánkkal, hogy oda kellett figyelni, nem kiengedni, vagy csak bizonyos részekre stb. Semmi gond nem lett - de ezt így biztos nem fogadták volna el, pedig, mint olvasható, semmi gáz nem lett, és látható, hogy mindent megtettünk. Szóval visszakanyarodva, patthelyzet: a menhely nem gondolatolvasó, én meg nem akartam fél évvel később kutyát azért, mert szerintük nem biztonságos az udvar, vagy bármi egyéb oknál fogva ne hozhassam el. A kérdezőre térve egyébként én már a felénél felhagytam volna velük, az biztos.
2021. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
63%
#31 azt te is belathatod ha neked azt mondaná valaki add ide a kutyát, most nem megfelelő hozzá a keritesem de eskü fel év múlva az lesz addig meg kenelben tartom.. Te se adnád oda. Mert oké, te végül megcsinaltad de semmi garancia nincs rá hogy mindenki így tenné. Sőt általában az ilyesmi csak igergetes marad. És nem csak a kerítés lehet sarkalatos pont. Vannak akik csak riasztot akarnak és kibszak a kertbe hogy ugasson, aztán meg szélnek eresztik mert a szomszédok panaszkodnak. Vagy az idős házaspár nagytestű nagy energiáju kutyát akar mert milyen szép aztán meg csodálkoznak hogy a fejükre nő és nem bírnak vele és visszaadjak a menhelynek. Vagy ivartalanítás ellenes hülyék. És még sorolhatnam. Ezeket a dolgokat nem lehet ranezesbol kiszurni, csak utanajarassal, ha felteszik ezeket a kérdéseket, bemutatkozást, képeket kérnék stb. Értem én hogy ez a másik oldalon lévőknek kukacoskodasnak tűnik de ha nem így csinalnak saját maguk és a kutyák ellen dolgoznának.
2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a helyzet a kovetkezo:


Jelenleg egyetlen kutyamenhely sem ad ki kutyakat mert attol felnek, hogy sokan csak a kijarasi tilalom megoldasakent fogadnanak orokbe kutyat ... ellenben a virus okozta korlatozasok megszunese utan, sok kutya ujra visszakerulne az utcara.


Ezt elkerulendo, mostanaban nem igen adnak orokbe kutyat. Persze lehetne ezt egyertelmubben kommunikalni, de a kutyamenhelyek nem feltetlenul vannak erre felkeszulve. Valamit mondniuk kell, de ne vedd magadra ... lehet csak butan fogalmaztak :)

2021. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
74%

A szánhúzósokat én megértem, divatkutyák lettek ezek a fajták, szépek, de sokan nem gondolják át ezeknek a kutyáknak az igényeit. Persze, akkor sem kell kismillió kör, hogy eldöntsék, való-e valakinek a kinézett kutya vagy sem.

Az Élj Már Dog Rehab nagyon megválogatja a gazdikat, próbahétvége, próbahét van, és bármikor lehet visszalépés, de ők kifejezetten problémás kutyákkal dolgoznak, akiket rehabilitálni kell, nem is mindet sikerül, de ha megtalálják az összeillő párost, nem akadékoskodnak. Kevés kutyával dolgoznak egyszerre, mert amit ők csinálnak, csak így lehet.

Még mindig nem tudom, melyik egyesülettel gyűlt meg a kérdező baja. De a válaszolóknál is érdekelne. Én is látok furcsa állatmentőket, de vannak normálisak is.

Igen, a pandémia is közbeszólt, de azért több egyesület nyíltan kommunikálta, hogy most új érdeklődőket nem fogadnak, csak akiket már ismernek korábbról és megbízhatónak tartanak.

2021. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
#32 igen, pont ezért írtam, hogy nem gondolatolvasók. Viszont a hozzánk került kutya végül (szerintem) jól járt. Igazából mindenki jól járt, csak a menhelyi kutya nem, akinek leginkább kellett volna... Olyan ez, mint az orvos esete: mérlegelni kell a kockázatot és a várható nyereséget egy-egy orvoslási eljárás során. Nincs semmi gond, csak ezekkel az intézkedésekkel (amik szerintem, ha nem is mindenhol, de sok esetben túlzók) valószínűleg elveszik a kedvét az emberek egy jelentős részének az örökbefogadástól. Aztán meg azt is vizsgálnám, hogy mekkora vajon a hatásfoka ennek a "vizsgáztatásnak", mikor te is épp azt írod, hogy ez mind azért van, mert rengeteg kutya utcán végzi, kerék alatt végzi, fejükre nő stb. Ezeket hogyan vizsgálták meg? Mert akkor ezek szerint a menhelyek (amúgy sokak szerint már így is túlzó) "vizsgálata" meglehetősen elégtelen... Ezen el kellene gondolkozni szerintem, mert így viszont egy öngerjesztő spirál alakul ki, egyre szigorodnak a feltételek, és egyre több család fog elfordulni, adott esetben a szaporítókhoz. Erre mondjuk szakembereket kellene alkalmazni, nem pedig önjelölt pszichológusokat, persze ez már megdrágítaná a menetet. A másik, hogy fényképeket sem biztos, hogy szívesen adnék a birtokomról, mert például én honnan tudhatom (megfordítva a dolgot), hogy végül kinél kötnek ki a ház/lakás képei? Végső soron akárhogyan is, mindez a bizalomról szól, azt pedig az ilyen intézkedések, amikről a kérdező is posztolt egyszerűen nullára redukálják.
2021. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
97%
#35 azt ugye nem gondolod komolyan hogy azok a kutyák rojak az utcákat akiket körültekintéssel adott örökbe egy menhely? Mert elarulom nem az ilyen kutyák. Hanem Rózsi néni utcai keveréke aki önsétáltató mert "úgyis visszajon". Meg az "anya jaj de cuki vegyünk ilyen kutyát" családok kutyái. Stb.
2021. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy azt nem tudhatjuk mi volt a bemutatkozo levélben. Lehet abban nem tetszett nekik valami.
2021. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj már átesnek a ló túl oldalára. Én megértem,hogy nem akarják,hogy vissza vigyék,de azért lehetne normális kereteket is megadni.


Haverom Budán lakik,igaz albérletben. Cégvezető. Nagy kertes ház. Mindig is volt kutyája,nagyon állatbarát a srác, adományozni is szokott. Aztán miután a barátnője elvitte a közös kutyájukat,mert szétmentek. Szeretett volna egyet. Gondolta segít,inkább örökbe fogad és nem vásárol.


Írt bemutatkozó levelet mindent megcsinált. Mindig várnia kellett valamire. Kinézett egy bull típusú keveréket(akit amúgy egyedüli kutyának ajánlottak,fekete is volt,tehát kb esélytelen,hogy örökbe fogadják) és mondták nagyon határozott gazda kell hozzá. Haverom leírta,hogy volt rotija,argentín dogja is és a staffordshire terrier volt közösen a bnőjével. Tud velük bánni.

Kb azt is megkérdezték mennyit keres havonta. Írta,hogy cégvezető. Szóval na mindegy.


Amiért albérletben lakik ( közel 500 ezer/hós) nem adnak neki kutyát.


Úgy gondolta,hogy eléggé gáz amit művelnek,megalázzák kb. Sőt arról a menhelyről akart örökbe fogadni akiknek havi szinten x összeget adományoz,amiről tudtak.


Így sem adtak neki kutyát.


Tenyésztőtől vásárolt inkább.


De amit az egyik válaszadó írt,hogy túlnevelt egy kutya? :O ezért nem adnak.. Örülnének,hogy normálisan van bánva a kutyával.


Szerintem túlzásba viszik a menhelyek és a fajtamentések ezeket.


Persze nézzék meg hová adják,de azért amit egyes emberekkel művelnek szánalmas. Aztán meg sírnak,hogy nem fogadnak örökbe az emberek.


Legjobb barátnőmék panelban laktak, mondták a menhelyen, kistestű kutyát szeretnének,de ha 15 kg körüli lesz az sem baj.

Adtak nekik egy kutyát. Én sejtettem,hogy nem lesz kicsi,mivel az én felnőtt kistestűmtől is nagyobb volt az akkor 3,5 hónapos kutyájuk. A kutya meg csak nőtt és nőtt. 6 hónaposan már 25 kg volt a kutya!!! Már csak az apuka tudta sétáltatni,mert már mindenkit elrántott a kamasz kutya. Végül egy 40 kg körüli keverék lett belőle. De se barátnőm és a húga nem bírta el,sem az anyjuk. Apuka sokat dolgozott. Így kénytelen voltak új gazdát keresni,mert apuka reggel 6kor elment és este 8 kor ért haza. Így a kutya 2x volt lent. Rombolt bent. Nxyilván rendesen nem volt lefárasztva. Élhetetlen lett vele az élet.

Menhely is minek ad olyan kölyök kutyát aki már 3,5 hónaposan nagyobb egy kistestű felnőtt kutyától. Épp ésszel nem tudom felfogni mit vártak. Csak ők meg úgy gondolták a menhelyesek értenek a kutyákhoz.. hát nem éppen..


Végül családi házba került,ismerősökhöz.

2021. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén miért nem mindegy, hogy milyen a kerítés, ha a legtöbb helyen egy pásztor jellegű keveréket sem adnak kinti tartásra? Ha benti kutya lesz, akkor miért cseréltessem le 5 millióért a nem túl takaros, de funkcióját jelenleg is betöltő kerítésem?


És azért mert ilyen célra nincsenek millióim, még nem azt jelenti, hogy nem tudom tisztességesen eltartani a kutyát, mert még a legdrágább eledelen is bármelyik kutya ennek a tizedébe kerül egy félévre....

2021. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem benti tartasra adják általában a kutyát hanem kinti-bentire. Legyünk őszinték, ez is a normális ha valaki kertes házban lakik mert így a kutya szaladgalhat az udvarban de bent is lehet a gazdival ha igényli a társaságát. És képzeld vannak olyan kutyák amik annyi idő alatt meg tud lépni még kiengeded a dolgát végezni.
2021. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!