Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettünk elutasítva? Nem...

Miért lettünk elutasítva? Nem értjük?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nézzük a fajtamentőket, mert szerettünk volna örökbe fogadni egy kutyát. Nemrégiben ismerősök hívtak, hogy nézzünk meg egyet, mert az egyik helyen lett egy olyan, amilyet mi is szeretnénk. Elmentünk, megnéztük és bele is szerettünk.


Szerettük volna elvinni, de azt mondták, hogy várnunk kell még vele, mert még állatorvosi vizsgálatra vár és szeretnék jobban megismerni, mielőtt kiadják. Nem baj, addig töltsük ki a papírokat.


Innentől kezdődik a cirkusz:


A papíros, nem viccelek öt oldalas tömény kérdőív volt, amiben még arra is rákérdeztek, hogy mikor sz@runk és még az sem volt mindegy, hogy kihez visszük majd állatorvoshoz, mert ki kellett választanunk egy listából az illetőt. Mondanom sem kell, mind az egyesület környéki orvos volt (néhány kivétellel, de ők tőlünk még messzebb voltak, ahogy néztük), szóval vaktában bejelöltünk egyet, mert nem ismertük őket. De mindegy, kell nekünk a kutya, ne ezen múljon...


Akkor utána elküldtük, vártunk két hetet, semmi válasz.


Rákérdeztünk, mondták, hogy igen megkapták, de írjunk egy 300 szavas bemutatkozást emailben, amiben mindenre is kitérünk, annak ellenére, hogy előtte már személyesen beszéltünk az örökbefogadás dolgairól.


Az emailre további hét nap után azt válaszolták, hogy nem megfelelő, mert képeket is várnak a lakásról és az udvarról, hogy tudják milyen helyen lesz a kutya tartva.


Megcsináltuk a képeket. Még aznap válaszoltak, hogy nem megfelelő, mert a képeken nem látszódik, hogy milyen veszélyt jelentő dolgok vannak az udvaron (szerintünk nincs ilyen, mert gondoltunk már erre és már jó előre elpakoltunk mindent). Illetve látják, hogy van csirkeudvarunk, annak be kéne dróttal fedni a tetejét, nehogy kirepüljenek és rájuk támadjon a kutya (sosem repültek még ki, nem is tudnak, mert 2 méter magas a kerítés).


És most itt tartunk. Valószínűleg el leszünk utasítva, mert ezt már soknak és emberileg megalázónak tartjuk. Egy nyamvadt kutyát szerettünk volna örökbe fogadni, de úgy látszik, hogy nem lehet, mert a bürokrácia fontosabb, minthogy szerető családnál legyen a kutya.


Mit gondoltok? Szerintetek menjünk bele, aláztassuk meg magunkat, hátha mégis kiadják a kutyát nekünk? Nézegessünk tovább esetleg, hátha lesz máshol is jó kutyus? Vagy mit kéne tennünk? Máshol is ennyire elutasítóak?



2021. ápr. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos valóban úgy van, ahogy írják mások is. Nekem nincs olyan nagy tapasztalatom, házat épültem, terveztünk kutyát (feleségemnek volt már pár, nekem most van első kutyusom, egy foxi-tacsi keverék kislány). Szóval mi is gondolkodtunk tenyésztőn, de mivel rengeteg dolog van még a házzal kapcsolatban -is-, ezért mi is nézegettük a mindenféle mentőket, menhelyeket. A kommunikáció jónak volt mondható (messenger-en általában hamar tudtam velük beszélni), az első kutyára azt mondták ő már gazdivárományos. A másodikra azt, már ő is :) Mondom semmi gond, akkor körülnézünk, remélem jó gazdihoz kerülnek! 1 héttel később már írtak, hogy sajnos az elsőnek nézett kiskutya mégsem lett gazdis... Közben kiderült, hogy ismerősnél lettek kiskutyák, addigra 2 kutyus maradt, mire lett infónk, onnan hoztuk el egyiket, gyakorlatilag egy tábla Milkáért - de azért is lenyeltek keresztben, hogy miért vittünk csokit :) Szóval van 300 négyzetméter udvar, bélelt kutyaház, komplett oltási sor + chip, februárban ivartalaníttattam stb. Jól érzi magát, és remekül kijön az 5 éves kislányommal :) Végül azért nem is kerestünk tovább, mert a mi esetünkben a kőművesem adott elrettentő példát... Történt pedig, hogy a 10 éves kutyája mellé szeretett volna egy hasonló korú, kaliberű kutyát. Mivel a sajátját 10 éve neveli/tartja, és kitűnő állapotban és egészségben van a kutya, ezért ezen az oldalon -épeszű- ember nem kezd kötekedni. Szóval elment ő is a feleségével, és talált is kutyát, volt ott is minden (elbeszélgetés, bemutatkozás stb.), és volt egy olyan is, hogy elvitték a kutyákat közös sétára, hogy megnézzék, kijönnek e egymással. Ezt 2 hétig csinálták, a 2 kutya nagyon jól összeszokott, hibátlan volt minden, megírták a papírokat.... Aztán jött a telefon, hogy meggondolták, mert a munkaidő beosztásuk miatt előfordulhat, hogy a kutyák egyedül maradnak, és hát szegény szerencsétlenek ugye, hát ezt nem lehet. Ezen a kőműves barátom nagyon kiakadt, mert nehogy már okoskodjanak ezen, mikor már 10 éve nevel egy kutyát, akivel sülve-főve együtt van a szabadidejében és a kutya kitűnő mentális(!) és fizikai állapotban van! De hát stílusosan mondva kötötték az ebet a karóhoz... Barátom szerint ezzel elmeszeltek egy idős, öreg kutyát a tisztességes otthon lehetőségétől, maradt a zárkában, és igen, ezek azok a kutyák, akik nagy hátrányból indulnak, koruk, esetleg egészségi állapotuk végett. A magam részéről azon ütköztem fel, hogy össze lett szoktatva a 2 kutya, barátom kutyája utána már hiányolta a közös sétákat (gondolom a másik kutya meg pláne), ez innentől már számomra netto állatkínzás, ehhez gratulálok annak a menhelynek (Szombathelyről van szó egyébként). Szóval mikor ezt a történetet meghallottam instant elmentem és elhoztam a foxi-tacsit minden egyéb megkötés és okvetlenkedés nélkül, a menhelyeket meg csókoltatom. Még annyit, hogy az ismerős nem szaporító, mármint az anyagi értelemben véve, csak hát van egy hím, meg egy szuka a háznál, aztán időnként jön egy-egy alom, olyankor ingyen elvihetők a kutyusok... De már gondolkodnak az ivartalanításon, mert már az utolsó alomból -a mienk párja- rajtuk maradt, szerencsére neki még van hely :) Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy ha nyugton akar lenni és/vagy nem akar papíron értelmetlen kötelezettségeket vállalni (például kötelező megnevezett állatorvos, röhej) akkor hozzon el háztól ingyen kutyust, persze, ha fajtaspecifikus az elgondolás, akkor nem lesz egyszerű, vagy tenyésztőhöz kell fordulni - vastag pénztárcával.
2021. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
92%
Melyik ez az egyesület? Megírhatod privátban is. Nekem is fajtamentéstől van kutyám, de ők nem voltak ilyen kukacoskodók.
2021. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
98%

Ismerősömnek is megszívta menhellyel.


Inkább tenyésztőtől vett kutyát.

2021. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
87%
mi is tenyésztőtől vettünk
2021. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
94%

Ezt én is eljatszottam pár éve, de én nem hagytam eddig "elfajulni" a dolgokat. Családtagot akartunk, olyan kutyát, aki jön velünk szó szerint mindenhova. Kirándulni, úszni, nyaralni. Van szigetelt kutyaház, kutyamedence a kertben, nagy kert. Reggelente futni megyek, este 2-3 órát sétálunk vagy futtatózunk vagy lemegyünk a vízpartra vagy a közeli erdőbe.


Nem voltunk megfelelőek, mert a kutyám (szó szerint idézem) túl komoly, nem bratyizik idegenekkel és túl van nevelve. Ez azt jelenti, hogy első szóra teszi amit mondok, minden körülmények között behívható, láb mellett sétál, közönbös az idegenre. Az autóban kultúráltan utazik, nem fogad el idegentől kaját stb. Szóval "túlnevelt".


Itt röhögtem egy jót, mondtam, hogy akkor dugják fel maguknak a kutyát. Kerestem egy tenyésztőt és vettünk 250.000-ért egy fajtatiszta kutyát a mostani idős mellé. Ugyanúgy jönnek velünk évi 2x nyaralni, megyünk külföldre (legalábbis koronavírus előtt mentünk) és ugyanolyan "túlnevelt" mint a másik.

Tudja, hogy nagytestű kutyaként nem mászunk a kanapéra miután 99%-ban a kertben van (önszántából), hanem lefekszünk a földre vagy a fekhelyre.


Szóval b.sszák meg a kutyáikat. Csak aztán meg sírnak, hogy senki nem fogad örökbe.


Nem mellesleg a telefonom többe kerül mint az a szakadt szar autó amivel a kedves "önkéntes" kijött megnézni a körülményeket és szerintem a kutyáinkra többet költünk mint amennyit ők saját magukra.

2021. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó, lol, ez a "túlnevelt" nevetséges. :D Komolyan az is baj, nekik hogy valaki tud bánni a saját kutyájával?

Kérdező, esetleg privátban megírnád, hogy melyik fajtamentő egyesület volt? Csak hogy tudjam, kiket kell elkerülni, és hogy hova adjam az adó 1%-ot.

Egyébként nem először hallok ilyet nagyobb nevű menhelyről, illetve fajtamentőkről. Én azt javaslom, hogyha az örökbefogadáshoz ragaszkodtok, akkor inkább gyepin vagy kisebb menhelyen nézzetek szét, ezerszer normálisabb hozzáállással találkozik az ember. Ha pedig a fajtához ragaszkodtok, akkor forduljatok egy megbízható tenyésztőhöz.

2021. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként ha már anonim az oldal, légyszi írjátok már meg, hogy konkrétan melyik egyesület volt. Ha van lehetőségem, sok helyet támogatok, de ilyeneket nem szeretnék.

Az én kutyáim közül mindkettő utcán talált egyébként, nincs tapasztalatom egyáltalán menhelyekkel.

2021. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%

27: Lehet, a túlneveltnek is van valami titkos jelentése, mint a túlképzettnek.

Hosszú évtizedek alatt jöttem rá, hogy a túlképzett (álláspályázati elutasítás oka!!!) az, hogy ha vélhetőleg van tudomásod róla, hogy létezik a munka törvénykönyve és a munkaügyi bíróság, és ki is nézik a személyiségedből, hogy képes vagy a sarkadra állni, akkor túlképzett vagy (illegális dolgokat követ el a munkahely munkáltatói részről a munkavállaló bőrére).


Én megkérdezném ezeket a menhelyi elbírálókat, hogy mért vannak magasabb követelményeik, mint a tenyésztőknek.

Vagy hogy mit jelent a túlnevelt...

2021. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
94%
Borzasztó... Nekem beteg a kutyám, daganatos, mindent megadok neki míg velem lehet, de elhatároztam a következő kutyám örökbefogadott lesz, olyan valaki akinek nem volt eddig szép sorsa... nézegettem az alapítványok oldalait, de elképesztő milyen kritériumokat állítanak... bemutatkozás, találkozás oké, kölcsönös szimpátia is, előző kutya lecsekkolása oké, de hogy hazajönnek velem a lakásomban, és még utána is akarják látogatni, nekem ez nonszensz... anno találtam egy kiskutyát, kerestem neki gazdit mert nem tarthattam az enyém mellett, én is megnéztem a jelölteket, hisz ha már megmentettem nem akartam rossz helyre adni, de volt ennek normális határa. Szóval, nagyon sajnálom a kis árvákat, de maradnak az ilyen kukucskálós állatmentőknél, mert inkább gyepmesteri telepeken fogok nézelődni, ott nem másznak rád, és van elég szegény rászoruló, s nem azért mert bármit titkolnék, de mindennek van határa. S egy jó gazdit szolidabban is ki lehet szűrni!
2021. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom melyik fajtamentőről lehet szó. Én a szánhúzó fajtamentők oldalát követem nyomon. Náluk is vannak ilyen kritériumok hogy válaszolj x kérdésre, küldj bemutatkozo levelet és képet az udvarról. De ez nem azért van hogy maguk alatt vágják a fát. Épp ellenkezőleg. A fajtamentők ismerik az általuk védett fajta tulajdonsagait. A szanhuzok pl szökősek és tele vannak energiával. Feszt látom Facebookon a megosztasokat hogy új gazdát keres mert szökik, ás, leöli a szarnyasokat. Az emberek nem néznek utána milyen kutyát vesznek csak "jaaaaj de cuuukii". És ha a fajtamentők ezeket a kutyákat kiadjak az embereknek anélkül hogy meggyőződnenek róla hogy az illető hozzá értő gazda e vagy csak egy újabb idióta aki szerint cukii a kutyii akkor előbb vagy utóbb újra náluk köt ki. Így pedig nincs értelme. Plusz például az ő esetükben a kutya biztonsaga is fontos mert ha kiadjak egy olyan helyre ahol nem bomba biztos a kerítés és megszökik jó eséllyel kerék alatt vegezheti. Szóval akármennyire is kötekedésnek tűnik meg van az oka.
2021. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!