Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát hogyan tanítsak...

Felnőtt kutyát hogyan tanítsak meg utcán sétálni?

Figyelt kérdés

Még mikor kölyök volt rendszeresen kivittem sétálni, de mivel ebben akkor kudarcot vallottam nem igazán tanulta meg a helyes sétálást. Most már felnőtt, de még mindig nagyon kiszeretném vinni sétálni.

Pár napja elkezdtem újra pórázhoz szoktatni, udvaron elég jól megy, sétál mellettem, nem húz, stb. Néha még elkezdi rágni, de gyorsan le lehet állítani. De az utca már más tészta. Ott átváltozik és már húz is, irányíthatatlan lesz.



2021. ápr. 5. 18:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha még soha nem futottak együtt, ne ezzel indítsanak, előbb össze kell szokni abban is, különben párméterenként a gazdi megbotlik a kutyában, mert az talál egy érdekes szagot. Később lehet futni is, de ne egyből.
2021. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Először próbálj kisebb távolságot sétálni vele, gyakorolj vele.

Ha egy ideig sikerül neki, jutalmazd meg, és nagyon fontos, hogy dícsérd. Ha a kisebb távolság sikerült, jöhet a rendes nagy séta. Persze ez mind, türelmet igényel, és időt, nagyon megéri.

Viszont sajnos néhány kutyát abszolút nem lehet pórázhoz szoktatni.

Ha sokat foglalkozol vele, talán sikerül :) sok sikert, további szép napot.

2021. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!