Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltottak ezek az ebek?

Miért tiltottak ezek az ebek?

Figyelt kérdés

Szóval most olvastam a helyi ebtartási rendeletet és ezek a fajták voltak feltüntetve amik tiltottak:

Fila Brasileiro

Perro de Presa Canairo

Perro de Presa Mallorquin

Cao de Fela de San Miguel

Ca de Bestiar

Broholmer

Bandog


Még a Bandogot meg Fila Brasileiro meg társukat "megértem" (bár leszögezem megfelelő neveléssel Ők sem "vadállatok" csak gondolom a test felépítésük alapján sokan félnének Tőlük) DE Broholmer és a Ca de Bestiar miért?


Ezek a fajták úgy vannak feltüntetve, hogy tiltottak. Lapoztam tovább és van jó pár olyan kutya fajta még felsorolva amik meg nem tarthatóak. Ha gondoljátok leírom azokat is mert azokra is kíváncsi vagyok, hogy miért hátha tudjátok a választ rá. (Ilyenek szerepelnek ott amiket pl ott sem értek: Hovawart, basenji, tervueren) Köszi a válaszokat előre is!


2010. aug. 20. 22:43
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
52%
A szarvasagár, a pireneusi hegyi kutya és az angol masztiff tényleg nagyon agresszív... Mi alapján jelölték ki ezeket a fajtákat, nem tetszett a neve? Mert se küllemben, se jellemben nem hasonlítanak ezek a kutyák és a legtöbbel egyáltalán semmi baj nincs, jó, hogy a golden retrievert és a border colliet nem tiltják be. Aki ezt kitalálta annak is meg kellene mutatni egy kutyás könyvet.
2010. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2010. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
Jó, ez nálatok a helyi rendelet. Valószínűnek tartom, hogy arrafelé sok gond volt nem is a kutyákkal, hanem olyan emberekkel, akik ezeket "elrontották". Nem voltak véletlenül illegális viadalok, kutyatámadások, amikről a hatóságok is tudomást szereztek, aztán nem láttak jobb megoldást a balesetek elkerülésére...?
2010. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 riita. ***** válasza:
48%

Ezeknek a kutyáknak a többsége,makacs,egygazdás,örző-védő eb és agresszív,gondolom sokan voltak akik ezek közül az ebek közül tartottak és nem bírták kezelni őket,ezért betiltották.

És sok kutya kiis pusztult úgymond!viszont

Nem 1-2kutya van köztük akik nyugodt állatok,és nem értem a betiltás indokát sem.És több betiltott kutya eladó az interneten,gondolom nem veszik annyira komolyan.

De a legtöbb kutyát Magyarországon nemis igen lehet látni és igen ritka fajták.

Indokot ugyan csak nem tudok (még mindig),hogy pontosan miért lettek ezek az ebek betiltva,de keresem (bár nem találom),nagyon érdekesnek találom ezt az egészet és nem egészen világos pár kutya betiltása,remélem valaki tud olyan válasuz adni amiben ott a megoldás.


Szép estét.

2010. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 riita. ***** válasza:

Csak most olvasom:

"A kérdező kommentje:

Ez a ott érvényes ahol én lakok abban a városban! Itt a link leprinteltem nektek és felraktam képfeltöltésre azoknak a kutyafajtáknak a nevüket amik nem tarthatók nálunk elvileg. (de volt egy olyan ismerősöm akinek tibeti masztiffje volt csak elköltöztek)

[link]


Ugyan nem tudom,hogy-hol laksz,de megírnád a városod nevét?

2010. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim válasza:
A képen szerepel, Kazincbarcika.
2010. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 riita. ***** válasza:

megvan Kazincbarcika.

Hát fogalmam sinc,hogy mi lehetett..

2010. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Akiteki ***** válasza:

Ezek idióták!

A rendelet kitalálójának halványlila segédfogalma sem volt a fajtákról.

2010. aug. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Akiteki ***** válasza:

Közben rákerestem a googleban. Ezek az önkormányzatok egymásról másolták a hülyeséget.

Illyr farkaseb fajtájú kutya egyedül a BAZ megyei önkormányzatoknál létezik. :)))

2010. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Hű de jó, hogy Budapesti vagyok, ilyen faxságot se láttam még rendeletben, fogadjunk, macskát tart Polgármester és szúrja a szemét, ha nagyobb kutya is van a városban. xD
2010. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!