Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltottak ezek az ebek?

Miért tiltottak ezek az ebek?

Figyelt kérdés

Szóval most olvastam a helyi ebtartási rendeletet és ezek a fajták voltak feltüntetve amik tiltottak:

Fila Brasileiro

Perro de Presa Canairo

Perro de Presa Mallorquin

Cao de Fela de San Miguel

Ca de Bestiar

Broholmer

Bandog


Még a Bandogot meg Fila Brasileiro meg társukat "megértem" (bár leszögezem megfelelő neveléssel Ők sem "vadállatok" csak gondolom a test felépítésük alapján sokan félnének Tőlük) DE Broholmer és a Ca de Bestiar miért?


Ezek a fajták úgy vannak feltüntetve, hogy tiltottak. Lapoztam tovább és van jó pár olyan kutya fajta még felsorolva amik meg nem tarthatóak. Ha gondoljátok leírom azokat is mert azokra is kíváncsi vagyok, hogy miért hátha tudjátok a választ rá. (Ilyenek szerepelnek ott amiket pl ott sem értek: Hovawart, basenji, tervueren) Köszi a válaszokat előre is!


2010. aug. 20. 22:43
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
szerintem még mindig jobb, ha Mo-on nem igazán létező fajtákat tiltanak meg, mintha mondjuk valami jóval gyakoribb fajtával tennék ugyanezt. Szerintem azt hitték, hogy így az látszik a rendeletből, hogy ők szigorúak, közben meg csak azokat tiltották meg, ami jóformán nincs senkinek. Nem gondoljátok?
2010. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Norczy ***** válasza:
És a poén az egészben (viszonylag jól ismerem a kutyafajtákat, asszem) hogy ennek a fele nincs is talán Mo-n, max 1-2 darab, de azt nem értem hogy olyan mint a basenji vagy a ridgeback (a belgajuhászokról nem is beszélve)kinek bántja a szemét, mert ennyi erővel nem lehetne csaut sem akitát sem meg semilyen nehéz esetet tartani. Vezetőség csere kell szerintem oda! Tényleg macskás lehet a fazon aki ezt kitalálta! :D
2010. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Akiteki ***** válasza:
Szerintem találtak valami kutyalistát, találomra ráböktek néhányra. Azt sem tudják, eszik vagy isszák ezeket.
2010. aug. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Hát ez az év poénja!!!

Mi alapján lett a hovawart és a Tervueren, Gronendael nem tartható, míg a belgából keményebb malinois meg tartható?

Fetrengek a röhögéstől, ha ott laknék persze nem röhögnék, de így, ezt kb. valami olyan csinálta akinek még a 8 általánosa sincs meg.

2010. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
51%

Kazincbarcikán van ez? Nem az ott lakókat akarom bántani, de ez egy ritka szar város lehet. Vagyis nem maga a város, de valami különlegesen hülye vezetői vannak. Jó, jó mindenütt vannak nagyon ostoba városvezetők, de ez aztán...ez eddig mindent visz.


Mondjuk, valaki aki ért a joghoz elmagyarázhatná, hogy mégis mi jogon tilt meg fajtákat egy városi rendelet. Ha nem tévedek, úgy van a jog, hogyha két ellentétes dolog van, akkor a magasabb rendűt kell figyelembe venni, és hát Magyarországon bármilyen fajta tartható nem?

Akkor a város jogtalanul tiltja be ezeket a fajtákat.


De lehet hogy tévedek, a jog nem az erősségem, biztos akad valaki aki ezt eltudja magyarázni.


Maga a lista meg egyszerűen szánalmas.


Szóval eleve, bármilyen fajta veszélyes lehet, ha úgy tartják. De ha egy kutyát rendesen nevelnek, nem lehet vele gond.

Ezt minden, normális felelős kutya tartó tudja.


Most komolyan: Hovawart?

Tervueren?

Groenendeal?

Basenji?

Mármint a úgy a 10 kiló körüli Basenji is tiltott? Akkor miért nem tilos a chihuahua már ennyi erővel?


Szarvasagár?! Egy agár mint tiltott kutya?


De a többi is jó nagy baromság.


Az Illyr farkaseb meg mégis milyen? Lehet én vagyok tudatlan, de én ezt a fajtát nem ismerem. Igaz, nem ismerek minden fajtát, lehet valami ritkább fajtáról van szó, de a google se segített.


A Kelpis se tudom mi lenne. Vagyis, a Kelpie-re gondolnak? Mint veszélyes kutyára?


És még a személyes kedvencem, a Tibeti Masztiff is szerepel a listán.


Jó, jó, ő például nagy, és domináns természetű, és igen erős őrző-védő ösztönnel rendelkezik, de nem veszélyes, egyáltalán, egy jó gazdi kezében!


De ugyanez vonatkozik mindegyikre.


Ja, nagyon érdekes, a google első találatai ezekre a fajtákra jó részt az, hogy még melyik hülye önkormányzat tiltja be őket.


Pl: Onga községben közigazgatási területen nem tartható ezekből több fajta. Sőt, ott még bejött a Cane Corso is a tiltott fajták listájára. Remek, az meg a faterom kedvence.

Agarakat meg vihet 18 éven aluli személy. Kivéve olasz agár. És mindenütt, egy rakás helyen, még Miskolcon is ez a szabály. Ja, mert az agarak aztán vérszomjas fenevadak. Tucatszámra tépik szét az embereket. A vadászkutyák már csak erről híresek.


Klassz tényleg.


Ezek az önkormányzatok, senkit meg sem kérdeztek a témáról. Egy kutyást sem. Nem vették a fáradtságot még arra sem, hogy legalább bepötyögi a kutya nevét, abba rohadt internet keresőbe. Semmit. Inkább átvették egymástól, ezt a felháborító, és ostoba rendeletet.


Ilyen országban élünk, ahol hülyék eldöntik, hogy melyik fajta a veszélyes.


Nem hittem volna, hogy meg tudnak lepni, de sikerült.

2010. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Egyébként simán tartanék ilyen felsorolt fajtákat, bemondanám h keverék vagy egy kitalált csungulungi nevet, vagy pl. a fila tök hasonlít mondjuk ilyen kutyához hülyéknek a masztiffra, rámondanám, be se tudnák bizonyítani h nem az.

Tervuerenem van, a malinoist használják rendőrkutyának, bezzeg a tervut nem és azt tilos, malit szabad. Simán rámondanám h Lassie keverék:D azt kész.

2010. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy tegnap nem válaszoltam már elmentem lefeküdni :)


Szerintem is ritka szar vezetőink vannak és egyáltalán nem értek egyet egyes fajták betiltásával vagy nem tarthatóságával. Biztos, hogy semmi tapasztalatuk nincs kutyákkal kapcsolatosan. A tervueren-t is simán eltudnám adni nekik német juhásznak szerintem annyira nem értenek hozzá...


De nem hiszem, hogy olyan komolyan vennék (vagy pedig nem ismerik fel a fajtát) mivel egyik ismerősömnek Tibeti masztiffje volt és mindig sétáltunk vele a városban. Nem rég költöztek ki vele kertes házba, de már nem barcikán laknak. Soha nem állított meg rendőr, vagy közterületes, polgárőr, hogy ezt nem szabadna itt tartani. Tuti csak írtak egy listát, de nagy ívbe leszarják.

2010. aug. 21. 10:16
 28/42 anonim ***** válasza:

Na ja. Ki kell találni valami kamu fajtát. Nem Illyr farkaseb, hanem Kamcsatkai oroszlánkutya. Nincs benne a listában, tehát tarthatom. Amilyen hülyék, szerintem el is hinnék, hogy van Kamcsatkai Oroszlánkutya.


Megnéztem, ahol lakom, ott is van pár felsorolt fajta, amit akkor lehet tartani, ha valami tökomtudja micsoda kormányrendeletnek megfelelően tartjuk. Aminek a lényege, hogy valami engedélyt kell kérni. Na, ez még úgyahogy bele fér.


És mondom, ez ez egy kormány rendelet, és ezzel a Kazincbarcikai városi rendelet meg ellentétes. Na, hát ezt meg hogy lehet? Ilyen esetben a kormány rendeletet kellene érvényesnek venni szerintem.

2010. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
A kutyaoviba ahova járunk a kuttyommal, ott van 2 beauceia juhészkutya. Nem agresszívek, szóval nem biztos hogy minden kutya amit felsoroltál tiltott.
2010. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

nálunk ez van a rendeletben:

•Harapós, támadó vagy kiszámíthatatlan természetű ebeket – melyeket a rendelet 1. sz. mellékletében fajtánként határoztunk meg – tilos futópórázon vezetni, valamint az ilyen ebeket szájkosárral is el kell látni. Megjegyezzük: az ebfajtának a meghatározása kinológiai vizsgálat keretében történik. A kinológiai vizsgálatot kizárólag a Magyar Ebtenyésztők Szervezete Szövetség végez. A szakértői vizsgálat jelenleg 10 ezer Ft, ehhez hozzáadódik a kiszállási díj, mely 1-2 ezer Ft.

és ezek a fajták:

Akita inu

Argentin dog

Angol mastiff

Appenzeller

Német boxer

Berger de Beauce (Boszeron)

Bouvier (Buvie)

Bullmastiff

Cao da Serra de Aires (Aresi juhászkutya)

Cseh farkaskutya

Dobermann

Délorosz juhászkutya

Fila brasileiro

Eurázsiai

Howavart

Kaukázusi juhászkutya

Komondor

Középázsiai juhászkutya

Kuvasz

Mastino napoletano

Moszkvai őrkutya

Nápolyi mastiff

Orosz fekete terrier

Shiba inu

Staffordshire terrier

Staffordshire bullterrier

Tibeti masztiff

Pireneusi hegyikutya

Rhodesian Ridgeback

Rottweiler

Sarplaninac


és ezek keverékei

2010. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!