Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltottak ezek az ebek?

Miért tiltottak ezek az ebek?

Figyelt kérdés

Szóval most olvastam a helyi ebtartási rendeletet és ezek a fajták voltak feltüntetve amik tiltottak:

Fila Brasileiro

Perro de Presa Canairo

Perro de Presa Mallorquin

Cao de Fela de San Miguel

Ca de Bestiar

Broholmer

Bandog


Még a Bandogot meg Fila Brasileiro meg társukat "megértem" (bár leszögezem megfelelő neveléssel Ők sem "vadállatok" csak gondolom a test felépítésük alapján sokan félnének Tőlük) DE Broholmer és a Ca de Bestiar miért?


Ezek a fajták úgy vannak feltüntetve, hogy tiltottak. Lapoztam tovább és van jó pár olyan kutya fajta még felsorolva amik meg nem tarthatóak. Ha gondoljátok leírom azokat is mert azokra is kíváncsi vagyok, hogy miért hátha tudjátok a választ rá. (Ilyenek szerepelnek ott amiket pl ott sem értek: Hovawart, basenji, tervueren) Köszi a válaszokat előre is!


2010. aug. 20. 22:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Ja és a szájkosár már elvileg nem kötelező, legalábbis a haveromat (neki Sarplaninacje van) még senki nem zaklatta emiatt, de a futópóráz még mindig nem megengedett se az elengedése, csak a kutyafuttatóban. És Bp. 22. kerületében lakunk.
2010. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Akiteki ***** válasza:

Az a röhej, hogy ha hoznak egy rendeletet mondjuk a parlagfű kaszálásáról, akkor 8 szagértői véleményt csatolnak és fotókkal illusztrálják, milyen az a növény, amit irtani kell.

Ehhez meg annyi fáradságot nem vettek, hogy felhívják a MEOEt vagy legalább egy kutyakiképzőt.

Helyettek kreáltak illyr farkaskutyát. Lehet, hogy elmosódott a szöveg és az ír farkast akarták írni? Mindegy: farkas van benne, tehát tuti veszélyes. A basenji meg eleve furán hangzik, biztos valami harapós óriási fenevad lehet.

2010. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Norczy ***** válasza:
de azért az a másik lista se kutya! Az eurázsiai( az én személyes kedvencem) megint aztán a tuti közveszélyes fajta, holott a standardben is benne van hogy családbarát kutya, erre tenyészették+ röhej mert van itthon belőle max 15 darab és talán 3 településre osztva, ez nevetséges és a shiba inu hát az megint szegény 15 kgos kutya baromira tud ártani. de itt legalább nem tiltják csak veszélyesnek minősíthetik? Kész mik vannak ebben az országban! Röhejes! Ezek után utána nézek nálunk mi van!
2010. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Akiteki ***** válasza:
Az eurázsiai azért nem egy öleb, ismerek olyat, akit jobb több méterre kikerülni. De asszem a miskolci listában láttam kelpie-t (igaz, azt sem tudták helyesen leírni) is. Na az vajon kinek árt?
2010. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
mire jutottál Norczy? Én vagyok a második listás. És hát igen, szomorú a helyzet, mert 1 db kijelölt kutyafuttató nincs, ahol elengedhetném, de én azért el szoktam és nem szólnak rám, múltkor pedig kinn volt két közterület felügyelő is, de le se xarták.
2010. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
ja és nekem angol cockerem van, az (még) nem tiltott
2010. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Azért, azt még úgy-ahogy ellehet fogadni, hogy csak szájkosárral lehet vinni. Bár marhaság, és nem fajtától kéne függővé tenni. Mert lehet egy kisebb termetű, nem a listán szereplő kutya is harapós, és lehet egy pit bull is nagyon barátságos. Ez nevelés kérdése.


De oké, ezek veszélyesebb fajták, legyen, elfogadom a szájkosarat.


De viszont akkor legyenek nagy kutya futtatók,(több is, egy városban!!) és ott ne keljen szájkosár!


Nálunk a lista:


,,amerikai staffordshire terrier

bull terrier

dobermann

dog /argentin, német/

kaukázusi juhász

komondor

kuvasz

német juhász

óriás schnauzer

rottweiler, továbbá valamennyi támadó, természeténél fogva testi épségre és egészségre veszélyes fajtatiszta eb és keverék eb,

valamint a nagytestű eb.

"


Ez a legjobb, nagy testű eb. Akkor minek külön kiemelni pár fajtát, ha minden nagytestű eb( nagy testű a golden retriver, meg a bernáthegyi is azét,)


És a korlátozás a következő:

Akkor lehet tartani ha:

,,csak abban az esetben engedélyezhető, ha az állattartó a 35/1997. (II. 26.) Korm. rendeletben foglalt tartási feltételeket biztosítani tudja"


[link]


itt a kormány rendelet. Ezt mondjuk nagyjából el lehet fogadni.


De rémes ez a hozzá nem értés, és mindenütt felbukkan az, ,illyr farkaseb"

2010. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Norczy ***** válasza:

nálunk nincs lista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurrááááááááá!

Jó helyen lakom!

2010. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Norczy Te hol laksz?

Amúgy nálunk van három kijelölt kutyafuttató is (az is fel van sorolva) pedig nem olyan nagy város. Még azt megérteném, hogy csak szájkosárral lehet vezetni bizonyos fajtákat. Nálunk az van feltüntetve, hogy 50 centi felett tehát gyakorlatilag a közép testűek zöme és a nagy testű kutyákat kell. De azt nem értem miért nem tartható az a sok fajta. Pedig pl a Hovawart-al szemezgettem is. Vagy akkor írnák azt, hogy bizonyos kikötések szükségesek a tartásához az úgy oké. Meg amit hiányolok a tiltott ebek listájánál az ok-ok. Meg persze azoknál is jó volna az indok miért nem lehet tartani Őket...

2010. aug. 21. 15:00
 40/42 Akiteki ***** válasza:
Nálunk még állattartási rendelet sincs. :)))))
2010. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!