Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan melyik az a törvény,...

Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?

Figyelt kérdés

Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.

Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.

Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.

A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.



2021. ápr. 11. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
82%
Nekem meg elegem van a kutyásokból, akik nincsenek tekintettel másokra, ezért a negyven kilós kutya is póráz nélkül rohangál- behívni meg nem tudják. Többször voltam tanúja hogy idős emberekre ugrott rá ekkora kutya, a gazdi meg röhögcsélt hogy barátkozik. És leszarta hogy az idős, vagy éppen kisgyerek retteg a kutyájától.
2021. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
72%
#10.45 A békés együttélés nem azt jelenti, hogy te azt csinálsz, amit akarsz, én meg békésen eltűröm. A patkányvizeletet nem tudom elkerülni, amúgy is, az leginkább a talpamat éri. A kutyád viszont a combomig is felérhet, de ez elkerülhető, ha nem engeded hozzám. Az, hogy nincs a lakótelepen futtató, vagy ha van, lusta vagy elmenni odáig, nem az én problémám. Mint mondtam, kutyát tartani nem kötelező. Amúgy lehet kérvényezni kutyafuttató kijelölését az önkormányzattól. Sokan vagytok kutyások, fogjatok össze. Az, hogy össze-vissza rohangálnak a kutyák közterületen, nem elfogadható. (10.38-as vagyok.)
2021. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
81%
A pórázon tartással egyetértek, bár pl. a mi városunkban sincs futtató, így ha nem is tetszik az 5-ösnek, én is 7 m-es pórázt használok. Az nem séta a kutyának, ha láb mellett jön mellettem egy 2 m-esen. Egy 7m-es elég arra, hogy kicsit előrefuthasson vagy lemaradhasson stb. Persze, ha jön valaki, rövidebbre veszem, nem hagyom, hogy odamenjen másokhoz (és azt sem szeretem, ha mások akarnak bratyizni vele, bár ha látom, hogy a kutya is szeretné és nem ideges, valamint ha megkérdezik, hogy szabad-e, akkor általában megengedem, többen "szelfiztek" is már vele:) - amit ugyan nem értek, de ha nekik örömet okoz és a kutya nem bánja, hát legyen.
2021. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
22%

Jaj, én meg ezt nem bírom. Igenis, vannak olyan kiskutyások, akik nevelik a kutyájukat. Nem kell mindenkit egy kalap alá venni. Kutyasuliban is az engedelmes versenyeket én nyertem meg a yorkimmal, nem pedig a nagytestűek...


Tapasztalatom, hogy kistestűt nehezebb nevelni, mint egy nagytestűt. Sokkal több meló. 1 példát mondjak: önbizalomépítés. Jutalmazás is nehezebb, hiszen mekkora a gyomruk? Iszonyú picike. :D


A malimmal sokkal könnyebb dolgom van.

2021. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
69%
13-as, ez teljesen korrekt hozzáállás.
2021. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:

De a hangsúly épp azon van, hogy néhány idióta gazda miatt miért kéne a többi kutyát büntetni??

Büntessék meg a kárt okozó kutya gazdáját!

Az pedig, hogy néha egy kutya felugrik, nem bánt, nem okoz kárt, csak pl. neked némi bosszúságot, még nem bűn, el van túlozva, ennyire nem lehet valaki tejbetök, hogy egy kutyától ilyen szinten rettegjen.

2021. ápr. 11. 11:00
 17/69 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert kevés a jól nevelt kutya, csak azért mert a gazdája azt mondja vissza hívható még nem lesz az. Soha nem tudhatod hogy milyen a kutya és legfőképp milyen a gazdája, rengeteg idióta engedi szabadon a kutyáját. Ha kérdező te nem is tartozol ezek az emberek közé ezt egy vadidegen nem tudja. Sok embernek van kutya allergiája, amit nem tud a pszichológus gyógyítani, sok a felelőtlen szülő is aki engedi hogy a gyerek oda menjen a vad idegen kutyahoz és amikor belenyúl a szemébe és csodálkozik hogy megharapja. Nem tudhatod hogy az a kutya amelyikhez odamegy a tied mennyire szocializált, lehet hogy veszélyes a tiedre, és utána te leszel felháborodva hogy miért bántotta, de őket is le kell mozgatni valahol, jó esetben olyan helyen ahol elvileg nem mászkálnak szabadon kutyák (tehát bárhol máshol mint kutyafuttatóban). Ha az idős néni elengedi a kutyáját hogy szabadon futkorásszon míg ő beszélget, akkor nem tud rá figyelni, arra hogy mit csinál, veszélynek teszi ki a kutyáját és másokat is, arról nem is beszélve hogy valószínűleg arra sem figyel hova ürít a kutya. Lényegében nem lehet abban bízni hogy olyan engedi szabadon aki tényleg felelőséggel teljes, így tilos mindenkinek. Pont.
2021. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:
13-as: azok a kutyások nem szeretik, ha más kutya odamegy hozzájuk ismerkedni, mert a kutyája agresszív. Ezért is van a kutyaiskola, ahol megtanulják, hogy nem kell a többi kutyának nekiugrania!
2021. ápr. 11. 11:03
 19/69 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer futás közben utánam rohant egy hatalmas berni pásztor kutya (aki mellett már csomószor futottam, addig rám se hederített), elém állt és morgott rám, a gazdája meg hiába rohant hozzá, messze volt, a kutya le se tojta, hogy kiabál neki. Én imádom a kutyákat, lekezeltem a szituációt, amíg oda nem ért a gazdi, de ha belegondolok, hogy ez az ovis gyerekemmel történik meg, aki mondjuk félelmében elkezd menekülni a kutya elől, az meg zsákmánynak tekinti, felmegy a vérnyomásom.


A rendelet az ilyen szituációk kivédésére van, nem ellened. Ettől függetlenül én sem vagyok híve annak, hogy mindig pórázon legyen egy kutya (régen én is mindig anélkül sétáltattam az enyémet, de ő golden retriever volt, aki közel ment hozzá annak lefeküdt, hogy vakargassa a hasát...).


Btw, ha beírod a gugliba a belinkelt jogszabály egy részét, nyakamat rá, hogy az első találattal kidobja, higy miből idézett a válaszadó. Önállóság.

2021. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
97%

"Az pedig, hogy néha egy kutya felugrik, nem bánt, nem okoz kárt, csak pl. neked némi bosszúságot, még nem bűn, el van túlozva, ennyire nem lehet valaki tejbetök, hogy egy kutyától ilyen szinten rettegjen."

Reménytelen vagy...

2021. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!