Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan melyik az a törvény,...

Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?

Figyelt kérdés

Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.

Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.

Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.

A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.



2021. ápr. 11. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
86%
"De a hangsúly épp azon van, hogy néhány idióta gazda miatt miért kéne a többi kutyát büntetni??" Talán mert senkinek sincs a homlokára írva hogy nem csak képzeli a kutyája jólneveltségét? És előbbvaló kivédeni a kutyatámadásokat a te kényelmednél? Ugyanis a szabály azért szabály hogy mindenkire vonatkozzon.
2021. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
27%
Úgy látom, hogy kb itt ugyan az van mint az utcán. Vannak jól nevelt kis testű kutyák de nagy átlagbannem ez van. Nagy testű kutyákat kedvelem, és igen is jól neveltek nem mennek oda máshoz, ellenben kistestűek még pórázon is odamennek fusztrálnia nagy testű kutyákat. Én pórázon viszem sétáltatni, de póráz nélkül sem lenne probléma.
2021. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
86%

"Az pedig, hogy néha egy kutya felugrik, nem bánt, nem okoz kárt, csak pl. neked némi bosszúságot, még nem bűn, el van túlozva, ennyire nem lehet valaki tejbetök, hogy egy kutyától ilyen szinten rettegjen"

Egyáltalán nincs igazad.

Egy ismerősünket pl. megharapta egy kutya, akit a gazdája nem volt hajlandó pórázra venni, mert "nem bánt". Azóta fél a kutyáktól, és most komolyan, szerinted ettől életképtelen "tejbetök"?

Vagy a nagymamámra felugrott egy németjuhász, a vállára tette a mancsát, majdnem elesett. Ha esik, és esetleg kap egy combnyaktörést, amiből a kora miatt már nem épül fel, az szerinted "némi bosszúság" kategória?

Amúgy nekem is van kutyám, pórázon viszem sétálni.

2021. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
77%
"Az pedig, hogy néha egy kutya felugrik, nem bánt, nem okoz kárt, csak pl. neked némi bosszúságot, még nem bűn, el van túlozva, " Nem, nincs eltúlozva. Miért van a kutyádnak több joga szerinted a futkosáshoz, mint nekem a biztonsághoz? Rád ugráljon a kutyád ha nem zavar, másokra nem kéne. Amúgy meg a kutya hangulata , közérzete is változhat, meddig tart hogy harapjon az egyébként nyugis is? Akár ijedtségből is ha félelmében csapkodni kezd akire "csak" ráugrott? Tudod hányszor láttam hogy a kutya gyerek után rohan, mert játszana, a gyerek meg sikítva futott előle? Tök mindegy hogy nem támadott volna a kutya, a gyerek rettegése valódi volt ő annyit látott hogy rohan rá a kutya. Most komolyan traumát kel okozni embereknek, kicsiknek, mert neked a kutya jogai fontosabbak mint az emberek nyugalomhoz, biztonságoz való joga?
2021. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
17-es, ezt a merev hozzáállást, te mégis hol élsz? Van egyáltalán kutyád? Az idős néni a padon ülve figyeli a kutyáját és a kakit is összeszedi, közben van egy boldog és kellően lemozgatott kutyája. Ja és képzeld, a kutyák egymást tanítják legfőképp, amit te durva verekedésként élsz meg, az náluk egymás nevelése, figyelmeztetése, csak ettől egyesek már összecsinálják magukat. Tehát az a megoldás, hogy egész életében pórázon legyen egy kutya, más kutyákhoz oda nem engeded, mert mi van ha nem jönnek ki.... Ez vicc! Egy boldog kutya naponta játszik a többi kutyával és szabadon jöhet, mehet. A neveletlen, agresszív kutya meg legyen pórázon. Pont.
2021. ápr. 11. 11:11
 26/69 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van kutyám, egész életemben volt-de veled ellentétben nem szarom le a többi embert, képes vagyok pórázon sétáltatni, és futtatóban elengedni.
2021. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:
Aki ilyen szinten retteg az ember legjobb barátjától, az ne menjen utcára sem, mert a fejére esik egy tégla, elüti egy autó, vagy megkéseli egy drogos....
2021. ápr. 11. 11:16
 28/69 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező pontosan ezért vannak kutyafuttatók. Mert oda az megy aki úgy véli hogy a kutyája nem agresszív, el lehet engedni. Ha valaki pórázon tartja a kutyáját annak oka van. Ha valaki megkér hogy tartsd pórázon a kutyádat annak is oka van. Ha ezt nem vagy képes feldolgozni sajnálom de a kutyatartás szerintem nem való neked
2021. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
86%

A rendeletet már beírták, nem ismétlem. Egy rakás érvet kaptál, amit szintén nem ismételnék.

Épp ma láttam egy kutyát, akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott, de több méter volt köztük, a kutya gondolt egyet, kiszaladt az útra a kocsik közé...

Nekem mentettem van, nevelem, járdán rövid pórázt használunk, parkban hosszú pórázon játszunk (nem flexi), ott nincsenek járókelők, senkit nem zavarunk. Illik tekintettel lenni másokra, nem mindenki szereti a kutyákat, nem minden kutya békés, van, amelyik rehabilitáció alatt áll, van, amelyik beteg, sérült, van, amelyik még kicsi és nem kapott meg minden oltást, van, aki együtt fut a kutyájával, vagy a kutya a bicikli mellett fut, nem illik megzavarni, vakvezető kutyát nem illik megzavarni, mert dolgozik, előfordul, hogy patkánymérget tesznek ki a rágcsálók ellen, amit a kutyák is felehetnek, de van, aki szöges kajadarabkákat talált eldobálva, erdőben még mindig tesznek ki orvvadászok illegális csapdát, amibe a kutyák is belesétálhatnak, jobb esetben csak megsérül, rosszabb esetben belehal. Sok kutya alkalmi süket, amit sok gazdi nem tud kezelni, és ebből lehet baj, baleset, sérülés, betegség. A szabály a saját kutyádat is védi.

2021. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:
Az én kutyám és még velem együtt több ezer kutyás pedig képes tanítani, taníttatni a kutyáját és ezáltal egy boldog, szabad életet biztosítani neki, nem pedig minden más kutyást ellenségnek tekinteni és pórázra kötve tartani. Hagyjuk már ezeket a béna kutyafuttatókat! A te kutyád akkor még biztos, hogy nem szaladgált önfeledten egy réten, nem úszott tóban, nem szaglászott kedvére szabadon sehol?
2021. ápr. 11. 11:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!