Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan melyik az a törvény,...

Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?

Figyelt kérdés

Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.

Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.

Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.

A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.



2021. ápr. 11. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
83%

Voltak próbálkozások az un városi kutya vizsga bevezetésével.

Eleve már a követelményeknél voltak viták. Ugyan ki foglalkozna a vizsgákkal hivatalosan? Kijelölnének pl egy neves kiképzőt, annak is volna ezer meg egy ellenzője, hogy miért pont ő.

2021. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező példálózol az idős nénik kutyáival akik szépen eljátszogatnak, miközben a gazdáik ülnek a padon és egymással beszélgetnek.


3 évvel ezelőtt pont ebben a szituációban hajított el a kutyám egy ilyen kis cukiságot. Rohadtul nem jó dolog, amikor a kutyus jön a kutyád után fejhangon ugatva. Egyszer szóltam a gazdájának hívja vissza. A válasz az volt, hogy nem bánt. Másodszorra csúnyán szóltam, akkor meg kiderült, hogy nem tudja visszahívni. És akkor történt ami történt.


Kettő. Nincs 100%osan behívható kutya. Kérdezz meg bárkit aki kicsit is ért hozzá. Olyan inger van, amivel a te szerinted 100%osan behívható kutyád még nem találkozott.


A mindenféle munkavizsgán tökéletes pontszámot elérő, hiperszuper jól nevelt kutya, aki egy autó alatt végezte, mert kiugrott az útra egy kacsa után, ami hirtelen felröppent. Na az ő gazdája is azt gondolta, hogy a kutyája teljesen behívható. Másnap már az urnáját nézegette. 3 éves volt.


És igen, el kell fogadni, hogy van aki fél a kutyáktól, van aki nem szereti őket. Kutyás vagyok, sokszor sétálunk póráz nélkül, de csak olyan helyen ahol biztosan tudom kontrollálni, és mást véletlenül se zavarunk. Ez a kompromisszum.

2021. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
80%

Sokan nem ismerik a sárga szalagot, ami azt jelentené, hogy az adott kutyának valamiért nagyobb tér kell. Csak két példát mondok, amikor használtuk, és mégis szólnom kellett, hogy ne engedje oda a kutyát.

1. A kutyám bekapott valami légúti fertőzést, köhögött. Természetesen elvittem dokihoz, kapott gyógyszert. Mivel nincs udvar, csak ki kellett vinnem, hogy elvégezze a dolgát, de igyekeztem más kutyákat kerülni, futiba nem mentünk. Sárga szalag meg a pórázon. Nőci cseveg a haverokkal, meglátja a kutyámat, küldi oda az övét, hogy "menj játszani", engem meg sem kérdez, hogy amúgy lehet-e. Mondom neki messziről, hogy hívja vissza a kutyát, nem érti, mondom az enyém beteg, nem érti, mondom, az övé is elkaphatja, na akkor hívta vissza.

2. A kutyámnak futiban más kutyával játék közben letört az egyik farkaskarma, elég csúnyán sikerült a bőrig törni, vérzett. Egyből hazavittem, lemostam, lefertőtlenítettem, bekötötttem, és amint tudtam, vittem dokihoz. Aznap már nem volt rendelés, de el tudtam látni ideiglenesen. A dokinál annyira bepánikolt, hogy altatásban tudták csak megvizsgálni is, de kitisztították rendesen, és kétszer akkora kötést kapott, mint a mancsa. Érzékeny is volt egy darabig, de tudott járni, csak arra kellett figyelni, hogy ne nedvesedjen át a kötés. Sárga szalag fel, a kötést is becsomagoltam séták alkalmával műanyag zacskóba. Más kutyákat kerültünk. Egyik alkalommal jön szembe apuka, totyogós gyerekkel, kutyával, flexi póráz a gyerek kezében, én a kutyámmal hátra arc, már az utca végén voltunk, a másik kutya csak jön az enyém felé, mi már nem tudtunk hova menni, a gyerek meg persze nem kontrollálja, szólok, hogy hívják már vissza a kutyát, apuka akkor kapott észbe...

2021. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
63-as, ha a te kutyád "3 évvel ezelőtt pont ebben a szituációban hajított el a kutyám egy ilyen kis cukiságot" típus, akkor elkéne gondolkodnod azon, hogy szakemberhez vidd+szájkosarat adj rá! Nehogy már az idős néni cuki kutyáját kelljen megkötni, mert neked egy idióta, agresszív kutyád van.
2021. ápr. 11. 16:59
 65/69 anonim ***** válasza:
17%

Kerdezovel egyetertek. Vidd poraz nelkul a kutyad. Nalunk is a rettego idegbeteg zsebkutyaval atmennek a masik oldalra. Pedig mi porazon szoktunk setalni a belvarosban.


Anikek bunko akutyaja,menjen csak a masik oldalra. Enyem is aranyos,nyugodt es baratkozos.


Kozteres meg rendor buntethet max. De azok is csak problema eseten szoktak. Egy kozteres azt mondta nekem egyszer,ha tud lab mellett menni,nem kell poraz!!!

2021. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező tehát nyilván a kutyám a hibás amiért egy bokáját csipkedő kutyát arrébb rakott.


Te ugye csak troll vagy? Mert ha ezt komolyan gondolod, óriási baj van toronyban.

2021. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
58%
Felőlem legyen szabadon, tartok a kutyáktól, szóval ha odajön ugrándozni stb., lefújom paprika spray-vel. Ha te nem tartod pórázon és nem is neveled meg, akkor nekem meg jogom van védekezni. Sorry
2021. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
81%

[link]

"147. Veszélyeztetés kutyával

193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát


a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

b) * természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével - póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja,

szabálysértést követ el."

2021. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!