Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutya megmoro...

Mit tegyek, ha a kutya megmorog, miközben a kajájához nyúlok?

Figyelt kérdés

Fontos infók:


A kutya 2 hete van nálam, 6 évig menhelyen volt, így azé volt az étel, aki korábban megette.

Egyértelműen én vagyok a domináns, ezt ő is tudja és mindig úgy is viselkedik, ez alól csak az étel a kivétel.


Sokat olvastam a befogadás előtt és olvastam, hogy nyúljak bele az ételébe, hogy tudja, jogom van hozzá. Ezt rendszeresen minden étkezésnél csináljuk. Már szépen leül, miközbe beleteszem az ételét a tálba és csak akkor kezd el enni, ha megengedem neki. Úgy szoktam hívni, hogy közben túrkálok az ételébe ami jól is szokott menni EGY IDEIG. Sajnos ha már a felénél jár, akkor már szörnyen félti az ételét. Ha morgott lenyomtam őt a földre és miután úgy láttam rendben van minden ehetett tovább. Volt, hogy ez után is megmorgott, akkor elvettem az ételét.


Kérdésem az, hogy örüljek annak, hogy legalább az eléj megengedi, hogy belenyúljak és fogadjam el azt, hogy az előélete nem biztos, hogy engedi, hogy változtassunk ezen vagy töretlenül csinaljam azt,amit eddig? Vagy esetleg valami mást javasoltok?



2021. ápr. 16. 08:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%

az komoly geco


ez jó kis kiképző módszer, ez az erős pistás

2021. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
Ne nyúljkálj a kajájában mikor már eszik. Én a kuvaszomnál csináltam azt hogy mikor a táljába tettem a kaját, egyszer belenyúltam újjal, kicsit matattam benne, aztán hagytam enni. Ő is morgott eleinte kisebb korában ha közel ment valaki amikor evett. Most ott tartilunk hogy nemhogy nem morog, de akár ki is vehetek a táljából kajadarabot. De vissza is teszem hogy tudja nem kell nekem. De ehez kellett 1-2 év.
2021. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
Ha már kiontotted a a kajajat mi a szarnak turkalsz benne? Hagyjad mar enni nyugodtan.
2021. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Két hete van nálad, egyelőre felejtsd el a dolgot.


Szerencsétlent inkább biztosítsd róla, hogy biztonságban van, egyen nyugodtan, mert nem kell féltenie az ételt, kap mindig és nem veszik el tple.


Egyszer majd meg fog kapni egy ilyen akciónál, mert ideges, amiért odanyúlkálsz. Egy menhelyi kutyáról van szó, nem kiskölyökről, idő kell neki, mielőtt tanítod.

2021. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

Csinalj ugy ,hogy beleeszel a kajajaba,mielott odaadod. Illetve tdnyleg eg el elotte.


Kezbol etesd.


Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat, sportolj vele egyutt.


Hetek honapok alatt kialakul a bizalom,hogy minden nap adsz enni.

Illetve a tobbi ritusnal is tartod a sorrendet,kifejezed a fonok szerepedet.


Idovel,mar el tudod venni. De add vissza szerencsetlennek.


Ne azt tanulja meg,h ha elveszed,h nem lesz kajaja.


Mi is felnott utcakutyat fogadtunk be.

Honapok alatt szokott le az idegenektol kunyeralas,kezukbol kajakikapasrol. Mi reggel,este etetjuk fott husokkal. (Nem tapozunk) ,nyers marhacsonttal.

Ha akarna egy mozdulattal roopantana kette el a csuklonkat.

2021. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%

Ha jo allapotban van a kutya meg nem menni alig tudo oreg kutya,akkor nagyon sokat epit a bizalmon,ha egyutt kocogsz/bicajozol vele.

Sokkal jobban felnez rad miatta,jobban elismer fonoknek.

2021. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
23%
Egyél előtte, mintha a táljából ennél. Ezt hetekig. Aztán egy idő után lökd oda a tálját., és úgy add csak ki a parancsot, hogy egyen. Fontosnak tartom, hogy ebben az időszakban rá is köpjek a kajájára. Ebből tudja, hogy ő csak a maradékot kapja, de a kaja alapjában véve a tiéd. A leszorítással nincs baj, csak nagyon gyorsan kell csinálni. Ez nem más, mint dominancia harc. Ha most hagynád, hogy morogjon rád, buknád az egészet. Jól álltál hozzá.
2021. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

2 hete van nálad, csodat ne varj meg. Egyaltalan miert ingerled direkt ilyen felesleges dolgokkal? Ha eszik, hagyd beken, vegre nem kell megkuzdenie a kajaert.

Nalunk is van ilyesmi viselkedes (szinten menhelyes) , de kizarolag a fogtisztito csonttal, azt olyan elmelyulten tudja ragni, hogy nem lejet kozbe megsimogatni sem, mert morog.

Az etetotalat elvehetem tole barmikor, de a csont szent es serthetetlen. Az az övé, es tiszteletben tartom inkabb, minthogy ezzel stresszeljem.

2021. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%
Írták már, de egyrészt 2 hét nagyon kevés idő, ha bizalmatlan típus akkor ennél sokkal többe is telhet mire teljesen megbízik benned (illetve a menhelyen, menhely előtt nem tudni mit élt át, lehet hogy sosem fog tudni teljesen megbízni senkiben, sajnos van ilyen), másrészt pedig kézből etetés. Ha megtanulja, hogy az nem az ő étele ami alapból jár neki, hanem a tied amiből adsz neki ha kiérdemli, akkor nem fog morogni. Arra morog amit félt, amit a magáénak érez, ezért ha kézből eteted akkor meg fogja szokni hogy te adod az ételt, és nem az övé.
2021. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos rossz tanácsot találtál meg.


"Sajnos ha már a felénél jár, akkor már szörnyen félti az ételét. Ha morgott lenyomtam őt a földre és miután úgy láttam rendben van minden ehetett tovább. Volt, hogy ez után is megmorgott, akkor elvettem az ételét."

Ezzel pont azt igazolod, hogy ROSSZ dolgok történnek, ha a kajája közelében (lenyomod) vagy és igenis ELVESZED tőle a kajáját, tehát minden oka megvan arra, hogy féltse a kajáját és féljen tőled.


Azt tudod csinálni, hogy fokozatosan, folyamatosan figyelve a testbeszédére, jelzésire megtanítod, neki, hogy milyen jó dolog, ha ember van a közelben.


A morgás nem a világvége, hanem kommunikáció. Nem a legjobb hallani, de legalább egyértelműen szól, hogy zavarja valami, esetünkben a jelenléted. Viszont a morgást meg szokta előzni finomabb testbeszéd, amit te valószínűleg nem vettél észre. Ezekre a jelzésekre kellene figyelned.


A folyamat pedig az lenne, hogy megállsz ott, ahol épp csak picit zavarja a jelenléted és szuper finom falatokat dobsz a táljába, gördítesz a tál irányába. Ahogy relaxál, közelebb lépsz és folytatod.

Ezzel azt tanítod neki, hogy csudajó dolgok történnek, ha ember van a táljánál.


A kézből etetés is nagyon jó, csak ha visszatértek a tálból evésre, lehet a morgás is visszatér.

2021. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!