Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutya megmoro...

Mit tegyek, ha a kutya megmorog, miközben a kajájához nyúlok?

Figyelt kérdés

Fontos infók:


A kutya 2 hete van nálam, 6 évig menhelyen volt, így azé volt az étel, aki korábban megette.

Egyértelműen én vagyok a domináns, ezt ő is tudja és mindig úgy is viselkedik, ez alól csak az étel a kivétel.


Sokat olvastam a befogadás előtt és olvastam, hogy nyúljak bele az ételébe, hogy tudja, jogom van hozzá. Ezt rendszeresen minden étkezésnél csináljuk. Már szépen leül, miközbe beleteszem az ételét a tálba és csak akkor kezd el enni, ha megengedem neki. Úgy szoktam hívni, hogy közben túrkálok az ételébe ami jól is szokott menni EGY IDEIG. Sajnos ha már a felénél jár, akkor már szörnyen félti az ételét. Ha morgott lenyomtam őt a földre és miután úgy láttam rendben van minden ehetett tovább. Volt, hogy ez után is megmorgott, akkor elvettem az ételét.


Kérdésem az, hogy örüljek annak, hogy legalább az eléj megengedi, hogy belenyúljak és fogadjam el azt, hogy az előélete nem biztos, hogy engedi, hogy változtassunk ezen vagy töretlenül csinaljam azt,amit eddig? Vagy esetleg valami mást javasoltok?



2021. ápr. 16. 08:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első pár héten kézből etettünk és annyit szeretgettük, amennyit csak lehetett. Nem okoztunk neki traumát azzal, hogy a nagy nehezen megszerzett ételt elvesszük előle. Inkább bizalmat építs, mint hogy traumatizáld a kutyát, ezzel a módszerrel soha nem fogod megtanítani, mert egyre jobban fog félni tőle és csak gyorsabban fogja habzsolni a kaját.
2021. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
4-5 vagyok. Én is felemelem a tálját és úgy eszik, de azért mert óriás testű és tálmagasító helyett. Legalább végig tudom puszilgatni, míg eszik.:) De Őt kölyök korától nevelem, mielőtt testileg megnőtt is nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy ne alakuljon ki kajaféltés. Viszont esetedben azért nem javasoltam a tál emelést, mert szerintem simán arcon kapna. Nyilvánvaló, hogy még zavarja a jelenléted és igen úgy ahogy mondtam és más is mondta, ezt nem tetézni kéne, hanem minél jobban megnyugtatni és bizalmat építeni. A finom falat dobálós módszer ötlet is tetszik. Azon kívül labdával vagy bottal bármivel tréningezd a nem, a kérem vagy a köpd ki szóra a séta közbeni szemét felevés kivédésére.
2021. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
+ Természetesen jutalomfalattal/pozitív megerősítéssel képezd.
2021. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
1: Vagy rögtön ugassa le...🐕😆 6: Van olyan szó, hogy “megmorog”.
2021. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Röhejesnek tartom, hogy olyanok pontoznak le,akiknek vélhetően csak fantáziájuk van a kutyakiképzéshez, gyakorlatuk kevésbé. Azt nézem, hogy az olyan válaszok kapnak komoly pontozást, amelyek a "haboslelkűségről" szólnak. Soha nem szoktam erre hivatkozni, de 37 éve képzek munkakutyákat, amelyek komoly helyekre és testületekhez kerülnek. Ez nem dicsekvés, ez a munkám.Kényszerítő képzés már kb. 20-22 éve egyáltalán nincs a munkakutyák képzésében. Legalábbis az így nevelt kutyák eladhatatlanok.Azonban van egy szint, amikor nincs tutujgatás, hanem oda kell lépni. A kutya ettől lesz kerek, ettől tudja a határt, a keretet, hogy eddig is el lehet menni. Sok sikert, de jó lenne, ha valóban azok szólnának hozzá egy kérdéshez, akiknek gyakorlatuk is van, és persze sikereik is.
2021. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!