Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutyámnak...

Mi a teendő ha a kutyámnak valószínüleg eltört a lába?

Figyelt kérdés
Megduzzadt, és nem áll rá. Nem látszik rajta semmi, zárt törésről van szó, ha egyáltalán eltört. A szüleim nem fognak pénzt adni állatorvosra már megpróbáltam. Tettem a fagyasztóba vizet fagyni hátha azzal enyhíteni tudom majd a fájdalmát...Mit lehet még vele csinálni? Légyszíves mellőzük a szüleimmel, sajnalkozással, állatorvossal kapcsolatos válaszokat. Tudom, hogy állatorvosra lenne szüksége nem vagyok hüje... OLYAN ÍRJON AKI KONKRÉT MEGOLDÁSSAL TUD SEGÍTENI. Köszönöm.

2021. máj. 6. 16:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%
Vagy a masik opcio hogy felhivod az allatmentoket es rajuk bizod a kutyadat ha ennyire nincs felelossege a szuleidnek hogy megengedtek hogy kutyad legyen annak ellenere hogy te nem tudod tartani mivel nem vagy penzkereso még, ők meg nem akarnak segiteni.
2021. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
97%

A szüleid se normálisak de te se, hogy ezt hagyod csak úgy

Én már rég elvittem volna dokihoz, kicsit önállósítottam volna magamat ha a szüleim ekkora genyak lennének.

0/24 ben nem állnak gondolom a pénztárcájuk felett.

Ha a szüleid ennyire leszarnak egy megsebzett állatot akkor neked minek kellett? Ha te se tudod fedezni a költségeit. Egy állat nem 5 ft.

Győzd meg a szüleid. Kérj kölcsön rokonoktól, barátoktól. Az állatod szenved közben! Ezt ne feledd. Es ezért te is felelős vagy meg a,, nagyokos''érzelmi agyhalott szüleid is.

2021. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen röntgenre van szüksége hogy megállapítsák hogy törött-e, esetleg az ínszalag sérült-e. És fájdalomcsillapító injekcióra is szüksége van, mert iszonyatos kínjai vannak most, az ziher. Illetve gyulladáscsökkentőre hogy lemenjen a nyomás a szövetekről és tudjon gyógyulni. Ha törött, akkor sínbe kell rakni.

Ha kezeletlen marad akkor vagy kínok között pusztul el, ha mondjuk erek is sérültek, vagy összeforr, de rosszul, és soha többé nem tud teljes életet élni.

Ha esetleg kölyök, akkor a növekedési porc is sérülhetett, akkor az a lába nem fog akkorára nőni mint a többi. Ha már felnőtt, akkor legalább ez az egy kizárható az esetleges következmények sorából.

Hogy sérült meg, mi történt vele?

A legtöbb állatorvos egyébként hajlandó belemenni hitelbe, amit szépen apránként lehet zsebpénzből törleszteni. Állatszerető emberekről van szó, megértik a helyzetet, ők arra tették fel az életüket hogy segítsenek az állatoknak.

A legrosszabb amit tehetsz hogy várod a csodát. Próbálkozz állatorvosoknál, vagy facebookon vedd fel a kapcsolatot menhelyekkel, állatvédőkkel. Mindent meg kell próbálni amit lehet. Az a kisállat csak rád számíthat az életben.

2021. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%
Kiteszed facere, hogy a szüleid nem adnak rá pénzt, valaki segítsen meg egy fuvarral egy ügyeltre vagy rendes rendelésre ma-holnap. Hidd el, elég szégyen lesz ez nekik, de megérdemlik.
2021. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
96%

Én most próbálom magam beleképzelni a helyzetedbe magam.

Szerintem te egy 13 év körüli gyerek lehetsz.


Itt van pár dolog amit tehetsz:

- felhívod az állatorvost mi történt, és hogy a szüleid nem adnak pénzt, stb.

- ha van zsebpénzed abból elviszed orvoshoz

- kérsz rokontól, baráttól pénzt vagy megkéred vigye el ő

- facebookon segítséget kérsz

- könyörögsz a szüleidnek

- reménykedsz


Azóta mi lett a kutyával?

2021. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
44%
14-es, rossz ötlet! Idegenek kocsijába nem ülhet be egy gyerek!
2021. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%
#16, szerintem egy értelmes tini látja hogy kihez lehet beülni meg kihez nem. Meg érzi hogy ki az aki jó szándékból, őszintén szeretne segíteni és elviszi őket meg ki az aki csak azért jött mert gyerek. Én most azt mondom hogyha nem lenne kocsim és ilyen történne a kutyámmal akkor beülnék más mögé, de én kapásból tudok legalább 10 embert mondani akiben megbízok és tud vezetni szóval nem tudom mit tennék ha nem így lenne. Ha mást nem elcipelném a dokihoz a kutyámat, pedig 25 kiló én meg 52. Aki szereti a kutyáját az megoldja.
2021. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%

"nem vagyok hüje" Te magad cáfolsz erre rá, ha még a "hülye" szót sem tudod leírni helyesen.


Felelősség tudat? A kutya szeretete? Nem, ezek a tulajdonságok hiányoznak nálad, igaz?

Akkor mondok mást. Állatvédelmi törvények? Nem hagyhatod a sérült kutyádat magára! Nem hagyhatod szenvedni! Vidd el állatorvoshoz, de még ma! És nincs kifogás! Nincs olyan, hogy jaj, de nincs pénzed! Old meg!

2021. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
78%
Ez valami kamu kérdés lehet megint, mert olyan nincs, hogy törött végtagra sem ad pénzt a szülő. Ennyire h.lye azért senki nincsen.
2021. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

#19

De, sajnos exem kutyájánál hasonló volt a helyzet. Léteznek ilyen szülők.

2021. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!