Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutyámnak...

Mi a teendő ha a kutyámnak valószínüleg eltört a lába?

Figyelt kérdés
Megduzzadt, és nem áll rá. Nem látszik rajta semmi, zárt törésről van szó, ha egyáltalán eltört. A szüleim nem fognak pénzt adni állatorvosra már megpróbáltam. Tettem a fagyasztóba vizet fagyni hátha azzal enyhíteni tudom majd a fájdalmát...Mit lehet még vele csinálni? Légyszíves mellőzük a szüleimmel, sajnalkozással, állatorvossal kapcsolatos válaszokat. Tudom, hogy állatorvosra lenne szüksége nem vagyok hüje... OLYAN ÍRJON AKI KONKRÉT MEGOLDÁSSAL TUD SEGÍTENI. Köszönöm.

2021. máj. 6. 16:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
95%

Azt te is tudod, hogy orvoshoz kell vinni.


Kérj kölcsön rokonoktól vagy barátoktól, ha ez nem sikerül akkor még aznap (vagyis holnap) vidd be a rendelőbe és mond meg, hogy nem tudsz fizetni csak később. Legtöbb állatorvos megérti, hogy nincs pénz, viszont a kezelés nem várhat. Lehet, hogy a szüleid mérgesek lesznek, de most a kutya egészsége fontosabb.

2021. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
95%
#19, simán van. Exem anyjának a macskájának szintén eltört a lába. Férje nem engedte állatorvoshoz vinni, mert "csak egy macska". A macska lába deformálódott, mert rosszul forrt össze. Anyuka sem mert pattogni... Kedvem lett volna szembeköpni.
2021. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
17-es csak te kapásból olyan 10 embert tudsz akiket ismersz és megbízol bennük. De teljesen egyetértek 16-ossal hülye tanácsot ne adj már felelőtlenül egy gyereknek. Tényleg ne üljön be ismeretlen emberek autójába. Mondtam mit csináljon. Menjen el az álaltorvoshoz, mondja el, hogy a szülei nem segítenek de ő ha kell kitakarítja a rendelőt, tehát ledolgozza a kezelési költséget. Aztán lehet ennek hatására megtetszik neki az állatorvosi pálya vagy az aszisztensi munka. De amúgy állatmentő szervezetek is segítenek ilyen helyzetben a gazdinak. Nem ő felelőtlen, ő vinné állatorvoshoz. Bár ugye nem tudjuk hogy tört el a kutya lába. Szóval info kevés. Nagyszülők nem tudnak segíteni? Vagy nagynéni, nagybácsi?
2021. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
78%
* állatorvoshoz
2021. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%
Keress egy olyan allatorvost, aki allatbarati szeretetbol segit es megfelelo eszkozei is vannak (rontgen) ... szerintem Poor Peti ilyen lehet, Nagykovacsiban :)
2021. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
95%
Azért elég furcsa, hogy a kérdező semmit nem reagál :(
2021. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
27%

26.

Lehet pont a kutyaval foglalkozik ...

2021. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
93%

#26

Valószínűleg trollkérdés, azért.

2021. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%

1.Hogy tört el a lába?

2.Kétlem,hogy lenne röntgenhez való felszerelésed.Anélkül nem tudod hogy hogyan és milyen súlyos a törés.

3.Ha lenne is röntgened fogalmad sincs hogy kell szakszerűen sínbe tenni,hogy még egyáltalán lábra tudjon állni.

4.Fogalmad sincs,hogy utána mit kell vele.Nem elég sínbe tenni,speciális ellátás és elhelyezés kell neki (nyugodt helyre ahol amennyit csak lehet pihen)


Javaslom,hogy ha anyagi gondok miatt vagy a törés oka miatt nem akarjátok állatorvoshoz vinni akkor legyetek felelősségteljesek és adjátok oda.

Gondolom se chipje se oltása,ez lehet a harmadik indok ami miatt nem akartok orvost hívni.

Engedjétek meg annak a szerencsétlen kutyának,hogy jobb gazdához kerüljön ahol nem éri baj és ellátják megfelelően..


Ezen felül..ha nem tesztek semmit ne higyjétek hogy itt a sztorinak vége és legfeljebb többet nem áll rá.

Ha nem kezeltetitek az állatot többet nem áll lábra (talán már most sem,ezért kell orvos).Ha így van amputálni kell a végtagot.

Igen,megeshet hogy nem lesz lába.Így is fog kelleni nektek?

Ha nem kezeltetitek is elsorvad a nem használt végtag legfeljebb 2 hét alatt.Elkezd kimenni belőle a vér,húzni fogja maga után,elfeketedik a láb és vérmérgezésben meghal a kutya.

2021. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
5%
En az elobb ravagtam a racsos ajtot a kutya labara ... basszus, erre neki adtam a pizzamat ... de ennek a dognek kozben semmi baja :) ... mar megint megszivatott!!! :)
2021. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!