Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak ebben a helyzetb...

Mit csinàljak ebben a helyzetben a kutyàval? Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Már covid elött is úgy dolgoztam, hogy heti max 2 napot jàrtam be, akkor is 8 órán belül itthon voltam, utazàssal együtt. Többi nap home office. Aztàn jött a covid, már több, mint egy ève itthon vagyok.


Most kitalàltàk, hogy covid utàntól heti 3 napot kell kötelezöen bent lenni: 9 óràban plusz utazàs, azaz kb 12 óra hosszat.


Mindig is volt kutyàm, most is van. Nyilván úgy vállaltam öt (öket), hogy tudtam, meg tudom oldani, hogy ne kelljen sok idöre otthon hagyni. Ezt a döntèst nem èrzem fairnek, èrtelmèt sem làtom, de hàt ez van.


Kèrdèsem, hogy most mit csinàljak? Bàrmi ötlet? 12 óràra nem szeretnèm itthon hagyni, az rengeteg, sztem kínzàs szàmba megy (kertes ház, de a kutya bent van, ha nem vagyok itthon, mert sok a környèken a mèrgezès, fèltem öt). Ha napközibe adnàm (amit amúgy annyira nem szeretek, sok a szocializàlatlan kutya, ès a felügyelöknsincsenek mindig a helyzet magaslatàn), az napi 4000 ft, tehàt havonta majdnem 50 ezer forint többeltkiadàs lenne... na ennyire sajnos nem fizetnek engem meg, hogy ez megèrje, vagy fel tudjam èletvitel szerüen vàllalni.


Elèggè el vagyok keseredve, a kutyusnak akarom a legjobbat. Sajnos, màr az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne neki egy màsik, jobb gazdànàl :( vagy hogy felmondok ès keresek màs munkát...


Köszönöm, ha tudtok tippeket adni. :)



2021. máj. 14. 12:03
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

39-es: te miért vagy hülye?! Kajak, nem hiszem el, hogy már így kell reagálnom, mert mondod a magadét. Nem tudom eldönteni, hogy direkt kötekszel, vagy a fejedben csaj káposztalé van...


Nem show vonalas, hanem munkavonalas juhászkutya. Terelni járunk, agilityzni járunk, obediencezünk és èppen igbh-ban versenyzünk. Van még esetleg valami, amibe bele akarsz kötni? Mondjad, hallgatlak!

2021. máj. 26. 14:19
 42/46 anonim ***** válasza:
44%
A munkavonal és a sport vonal két eltérő dolog, te meg ezt nem érted.
2021. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Jèzus :D
2021. máj. 26. 14:44
 44/46 anonim ***** válasza:
49%
Azoknál a fajtáknál, amik alkalmasak munkára, és nem tűnt el az a munka, 3 irányban történhet a tenyésztés, munka, sport, show. Döbtsd el, hogy neked munkavonalas vagy SPORT célra tenyésztett kutyád van-e, mert a kettő eltér, ez nem kötekedés, hanem tény. A főnök meg így döntött, nem fog hozzád alkalmazkodni, máshoz sem. Vagy keresel másik munkát, vagy a kutyát odaadod másnak, ha ennyire ösztönerős. De nem látom a megoldási szándékot.
2021. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
55%

- Napközi a kutyának

- Rokon / haver átmegy

Ez a két lehetőséged van. Nekem is van ám munkavonalas juhászkutyám (sőt, én a fajtáját is leírom szívesen... malinois.)

Ő IGP-s kutya, és van mellette magánéletem, tanulni is tudok mellette.

2021. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Köszi a hasznos tanácsokat, a kötekedök meg, nos ugyis tudjátok. :)
2021. jún. 18. 07:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!