Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A budapesti nagy Cerberosban...

A budapesti nagy Cerberosban is ilyen "erőszakosak" az oktatók?

Figyelt kérdés

Itt Kecskeméten történt a következő: jár egy dobbermann, kellőképpen makacs, de nem problémás, nem agresszív, és fogékony, amennyire én látom.

Tanultuk a fektetést. A jutalomfalat elhúzásra nem feküdt le, erre az oktató odament, beletaposott a pórázba, ezzel a földre kényszerítve a kutyát. Láthatóan fájt neki, vonaglott, sírt, és látszott, hogy nem hiszti.

Teljesen elképedtem, nem tudom, mi szükség volt erre. Ez a suli alapból ilyen türelmetlen, vagy "csak" az órát tartó hölgy nem jól mérte fel a helyzetet?

A saját véleményem az, hogy a tanulási fázisban normálisan kéne motiválni a kutyát, és max akkor alkalmazni fizikai kényszert, ha már tudja, mit várunk tőle, de direkt nem teljesíti.


2010. aug. 24. 07:21
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Így van, Csakkittinél a pont. Most egy olyan kutyát, aki azért nem hallgat a gazdájára, mert a sulit leszámítva nem foglakoznak vele, csak kint van az udvaron, mi értelme kizárni? Inkább tanítgatni kéne, játszani vele, és aztan megnézni, hogyan reagál a gazdájára...
2010. aug. 24. 11:57
 12/49 Akiteki ***** válasza:
71%

Csakkitti:

Rosszul hallottad. Jártam a Cerberosba.

A kannával senki nem csapja fejbe a kutyát. Tele van a kert műanyag kannákkal. Ha valamelyik kutya nekiáll ordítani egy járókelőre a kerítésnél vagy ha két kutya acsarkodik egymásra, akkor a KÖZELÜKBE dobnak egy kannát. A zaj eltereli a figyelmüket és abbahagyják, amit eddig csináltak.

A fektetésnél hisztit a legtöbb kutya kipróbálja, főleg ha érzi a gazdi bizonytalanságát. Kezdő koromban még meg is fogta a kezem a kutyám. Nem harapott, csak tartotta. Elég volt egy jólirányzott tasli, hogy soha többé ilyet ne tegyen. Ha kellően határozottan lépsz fel, akkor megcsinálja, de ha egy pici bizonytalanságot érez, mindjárt kitalál valamit, hogy ne kelljen csinálni. Főleg, ha a gazdi mellette rinyál, miközben az oktató megpróbálja neki megtanítani, mit tegyen a kutyával, biztosan kitalál a kutya minden trükköt, zokogást, mert érzi az ellentéteket.

2010. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem egyik kutyámnak sem volt baja fektetéssel. Nem érdekelte őket semmilyen ellentét, lesz*rták, a lényeg a kaja volt. Pedig nem vagyok vasból én sem vagyok mindig biztos. Szóval ha egy kutyának már megterhelés lefeküdni egy finom falatért az szerintem nem általános. Nem tudom de szerintem egy normális kutya aki kicsit is szeret valamit csinálni nem azon filózik 24 órából 25-öt hogy hogyan lehetne kibújni, átcs*szni a gazdát, találni egy kis lyukat a magabiztosságát. Csak a mostani falkavezérmánia állatja be így. Nagyon is valószínű, hogy szerencsétlen kutya nem tudta hogy mit várnak tőle (hiszen mint mondta a kérdező nem foglalkoznak vele otthon). Ha le akarnám nyomni a kutyám ő is tiltakozna pedig extra engedelmes de ez neki erőszak és attól fél. Ha csak szólok akkor azonnal levágja magát hasra vagy hátra. Szóval nem mindig csak a falkavezérségről lehet szó...

Amúgy pedig az a kanna sem csodaszer. Ha az én kutyámon próbálnák ki akkor úgy üvöltene mint akit nyúznak és elásná magát a föld alá. Nem azért mert rossz az idegrendszere, hanem mert tudja hogy én büntettem (hiába nem kiabálok vagy szólok rá ő tudja és kész) és erre extra érzékeny és szorongós. Ellenben egy figyelmenkívül hagyásból is értene de nem viselné meg. Szóval kutyája válogatja hogy kinek mi a kegyetlen.

2010. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 audryenne ***** válasza:
69%

Azért kell a kanna, mert vannak olyan problémák, amit nem lehet figyelmen kívül hagyással megoldani. Pl ha két kutya összeverekszik, figyelmen kívül hagyod? Olyan szitukban, ahol a figyelmen kívül hagyás is megoldást jelent, mindig azt javasolják. Amúgy a kannát a kutya mellé dobják, meghangpofonolják úgymond, sétánál pedig raknak bele köveket és zörgetik, ha rossz a kutya. A kizárás pedig főleg akkor hasznos, ha a kutya agresszív vagy egyáltalán nem figyel a gazdájára, ilyenkor tényleg megoldás. Én is csináltam, igaz csak 3-4 napig, de teljesen máshogy áll hozzám a kutyám. Végülis ez is csak figyelmen kívül hagyás, csak hosszabb ideig tart.

Amúgy én cerbis voltam, vagyok (pesti) egy kistestű eleinte elég domináns kutyussal és rengeteget segített a suli. Teljesen megváltozott a kapcsolatunk. A kutyám imád velem dolgozni és sokkal jobban kötődik hozzám, szeret mint valaha, pedig nem neveltük rosszul előtte sem, nem volt elkényeztetve.


Mellesleg nekem is le kellett taposnom a pórázt, az istennek nem akart lefeküdni, kaja ilyen helyzetben abszolút nem érdekelte. Persze jött a hiszti, szokása volt régebben, hogy mindig direkt az ellentét csinálja annak amit én akarok. Láss csodát azóta semmi baj a fektetéssel. Ez egy dominanciaharc is, elég alárendelt pozíció a fekvés.

Szerintem sokkal jobb megoldás, mint lenyomni a kutyát, mert ha rosszul nyomom, főleg ilyen kicsiknél, abból akár baj is lehet. Valószínűleg ott a dobinál csak hisztiről volt szó, mert nem a nyakára lépsz, hanem a pórázra, ő tép saját magát, ha nem lenne benne hiszti bőven, nem csinálna magának rosszat, hanem szépen letenné magát fekvésbe.


Szóval szerintem semmi baj nincs a cerbivel, sőt én nagyon szeretem, nagyon sokat köszönhetek nekik. Hidd el nem bántani akarják a kutyákat.

2010. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem a kutyám miután már tudta, hogy mit várok tőle, és nem csinálta, csak hisztizett, akkor elég volt egy ráförmedés, hogy a kutyafáját neki, mit mondtam? Ha jutira nem motivált a kutya, akkor nem elég éhes, vagy nem elég ütős a kaja.
2010. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 audryenne ***** válasza:
34%

13:03mas vagyok.

Hát nem tudom, de kutyasuli előtti nap soha nem kapott enni (meg persze aznap reggel sem), és imádja ezt a jutifalatot. Annyira szereti, mint a csirke-, disznóhúst vagy pl virslit.

De fektetésnél fontosabb volt neki, hogy ne kerüljön velem szemben (az én parancsomra) ilyen alárendelt helyzetbe. Szóval hisztizett rendesen. De csak akkor egyszer. Azóta minden oké.

2010. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
50%

Ne mondja már nekem senki, hogy egy apró kis kötődésproblémáért már rögtön 1 hét falkából kizárás a megoldás! Játszani kell vele, sokat foglalkozni, és az a kutyus elkezd hozzád kötődni. Vagy egy ideig 2 naponta kell neki enni adni (felnőtt kutyusnál ez megoldás lehet) és így a kaja miatt is kötődik majd a gazdihoz.

Unokatestvéremék elvitték a Cerberosba a kutyájukat, ahonnan ki is fordultak, mert nem lehetett nézni, ahogy kínozták azokat a kutyákat. Fojtónyakörv, kanna stb.?

Elvitték egy klikkeres kutyaiskolába, ahol nincs fojtónyakörv, nincs kanna, nincs agresszió. (Népszigeti Kutyaiskola,Alfa Kutyaiskola,stb) A kutya pozitív élmények hatására teljesen megváltozott. Egy engedelmetlen, lusta, rossz kutyából lett egy életvidám, szófogadó, energiabomba kutyus, aki alig várta hogy megint mehessenek az iskolába. Játszott a kutyákkal, tanult, és élvezte. És jobban kötődött a gazdihoz is ezek hatására. Eddig pórázon kellett menniük mindenhova, ma már póráz nélkül őzikeszagot kerget a kutyus az erdőben, és egy szóra odajön a gazdijaihoz! Szerintem szerezz be egy klikkert, és irány egy kutyasuli, ahol nem a fojtónyakörv és az agresszió dominál, hanem a kaja, a klikker, és a vidámság. Azóta én is tanítattam a kutyusom, és döbbenetesen jót tett neki a klikkeres suli! Szerintem próbáljátok ki ti is!

2010. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
69%

Jó kedves utolsó azért a Cerbibe többségében olyan kutyákat visznak,akiket klikkerrel nem lehet nevelni..

Persze van amelyiknél beválik,de a súlyosabb eseteknél nem.

2010. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
26%

Hát szerintem meg egy normális, jól nevelt kutya nem ellenkezik, hiszen az tudja hogy a gazda a főnök... Akkor meg? Én csúnyán nézek a kutyám máris a hasát mutatja, vagy simogatásnál... És az sokkal "veszélyesebb" számára mint lefeküdni. Nem értem ha jól volt nevelve a kutyád előtte is akkor miért tartod természetesnek hogy ellenkezik? Nekem sosem ellenkezett egy kutyám sem.

És van amikor nem hat a kizárás, de az én kutyámnak meg a kanna nem hatna soha. Én iskola nélkül meg tudtam úgy nevelni hogy ha szólok neki a verekedésből is kijön... Vagy ha nagyon el van akkor annyi hogy "ííííj mit csinálsz" aztán már jön is.

Különben pedig egy kutyának )főleg dobinak) mióta kell egy vadidegen kiképző előtt megalázkodni? Én nem azért veszek kutyát hogy mindenkit falkavezérnek képzeljen ahová csak megyünk, nem egy talpnyaló kell. Mutatta volna meg a gazdának, majd az lehúzza ha nagyon muszáj...

2010. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
51%

Aki szerint van kutya, aki nem lehet klikkerrel nevelni, az nagyon téved. A kutyát igenis meg kell erősíteni a pozitív viselkedésben, és a tanítás részéhez tökéletes a klikker, márpedig egy fekszik az tanítás. Az ösztönkezelés az más tészta, ott nem a klikkerről szól a történet, hanem a büntetési technikákról, és az ösztönkiélésről, amit viszont nem véletlenül nem tanítanak alap fokon, hanem azért, mert alapfokon a gazdi nincs még azon a szinten, hogy működjenek.


Kizárhatsz te egy kutyát, aki magát tartja főnöknek, csak éppen a kizárást csak a főnöktől fogadják el, másnak a falkában nincs joga hozzá, ugyanúgy egy renitens tagnak fog gondolni.


De mondog két példát, amiben a klikker segített. Az egyik a macska kergetés. Világéletemben a tiltással és a fenyítéssel próbálkoztam, mikor mackával balhézott, semmire nem jutottam. Aztán elvégeztem egy alapfokot ahol megtanultam kezelni a klikkert, és elvégeztem egy klikkerképzés szemináriumot, és másképp álltam neki, mikor cicánk lett. Annyit tettem, hogy bármit csinált a kutya, ami nem a macska ellen irányult, folyamatosan nyomtam a klikkert, és a kaját. És lám, a harmadik napon kettesben tudtam hagyni a cicával.


Az ürítés utáni kapirgálásról nagyon le akartam szoktatni, mindig szóltam érte, oda dobbantottam, ráförmedtem. Semmire nem mentem vele. Aztán leesett, hogy hülye vagyok, és áttértem arra, hogy ürítés után azonnal ment a klikk meg a kaja. Aztán szépen óvatosan növeltem az időt a pisi és a klikk között, de figyeltem rá, hogy még akkor kattintsak, mikor még nem kezdett el kapirgálni. Kb 3 hét alatt leszoktattam a pisi utáni kaparásról, csak pozitív megerősítést alkalmazva.


Hidd el, minden kutyát lehet klikkerrel nevelni, tanítani. Pl egy domináns agresszív kutyánál lehet klikkelni minden farok csóválásra, fej lehajtásra, stb.

2010. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!