Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A budapesti nagy Cerberosban...

A budapesti nagy Cerberosban is ilyen "erőszakosak" az oktatók?

Figyelt kérdés

Itt Kecskeméten történt a következő: jár egy dobbermann, kellőképpen makacs, de nem problémás, nem agresszív, és fogékony, amennyire én látom.

Tanultuk a fektetést. A jutalomfalat elhúzásra nem feküdt le, erre az oktató odament, beletaposott a pórázba, ezzel a földre kényszerítve a kutyát. Láthatóan fájt neki, vonaglott, sírt, és látszott, hogy nem hiszti.

Teljesen elképedtem, nem tudom, mi szükség volt erre. Ez a suli alapból ilyen türelmetlen, vagy "csak" az órát tartó hölgy nem jól mérte fel a helyzetet?

A saját véleményem az, hogy a tanulási fázisban normálisan kéne motiválni a kutyát, és max akkor alkalmazni fizikai kényszert, ha már tudja, mit várunk tőle, de direkt nem teljesíti.


2010. aug. 24. 07:21
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Az nem a dobi volt, akivel nem foglalkoztak otthon, az egy másik kutya volt, másik példa gyanánt írtam, a kizárásra. Mert abban az esetben az egyáltalán nem megoldás.

Nem vitatom el ennek a módszernek a hatékonyságát, pont az előbb javasoltam is anyukámnak és a húgomnak, mert a kutyájuk nem volt hajlandó kiengedni a szájából egy fonalgombolyagot. Majdnem egy percig küzdöttem vele, mire el tudtam venni tőle. És nem játszott, egyszerűen ellenszegült. Na ezt már nem engedhette volna meg magának. Itt alkalmasnak találnám a kizárást.

De minket az első órán úgy fogadtak, hogy zárja ki mindenki nyugodtan a kutyáját, holott egyik sem volt úgymond problémás, távolról sem.

A kannát durván, feleslegesen használni még nem láttam, ellenben megtudhattam, hogy a tápváltás férgességet okozhat... (Aú) a többit inkabb nem írom le.

Na mindegy, a lenyeg, hogy tudom, hogy a módszer jó, csak nem egyetemesen, és hiányolom belőlük, hogy ezt felmérjék.

2010. aug. 24. 19:59
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

Enberek!!!!!

Ti valószínű egy másik cerberos kutyasuliba jártok. Méghogy agresszív oktatók!!??? Igen van néhány törékeny,gyenge lelkületű gazda, akinek bántja a kicsi lelki világát és büszkeségét, hogy elmondják neki mit csinál rosszul, hogyan tudna a kutyájával jobb kapcsolatot kiépíteni. De, könyörgöm, nem ezért megy egy gazda a kutyájával kutyasuliba?! A kutya tudja nagyon jól, hogy hogyan gyakoroljon hatást a gazdira. Az én kutyám pl nagy színész, folyamatosan eljátsza, hogy ő szegény, akit mindenki csak piszkál. Amíg elhittem neki, hogy folyamatosan szenved, nem léptünk egyről a kettőre. Aztán a cerbisek megmutatták, hogy ez nem így működik. A kutya az kutya, nem emberi lény. Félre ne értsetek, mindennél jobban imádom a kutyáimat és a macskámat,családtagok, mindent megteszek értük. De amint a kutyám rájött, hogy én vagyok a falkavezér, mindjárt átalakult a viszonyunk. Figyel rám, végrehajtja utasításaimat.

A KANNA paráról meg annyit, hogy soha nem bántalmaznának egy kutyát sem a Cerbiben. A kannát sosem a kutyához vágják, hanem mellé vagy a kutyák közé, és nem fáj nekik csak a kannában lévő néhány kavics hangjától ijednek meg. Amúgy meg a Cerbis oktatóknak mindannyiuknak nagyon jól nevelt szocializált kutyáik vannak, pedig a nagy része menhelyről kikerült félős vagy agresszív kutya volt. Most óvodásoknak iskolásoknak tartanak bemutatót velük a felelős kutyatartásról.

2011. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Én voltam már tanúja kannával való elpüfölésnek, meg annak is, hogy a kutyához vágva tört szét.
2011. ápr. 6. 11:07
 34/49 A kérdező kommentje:

Ma történt egy eset kirándulás közben, ami nagyon elgondolkodtatott. A kutyusom megijedt egy hirtelen felsikító tinilánytól, és nekiállt megugatni, elég ijesztő volt. Sajnos félelmében szokott ilyet csinálni, idegen kutyákra rendszerint vicsorog, támadólag lép fel. Egyértelműen fél, mert a farkát meg behúzza közben. A cerbiben sem barátkozott, mindig rajtam lógott, amire annyit mondtak, hogy ez nem baj, ő ilyen anyás típus, és inkább legyen ilyen félős, minthogy bárkivel elmenjen. Ennyit mondtak, és ajánlották kollektíven a kizárást minden kutyának, mondván, hogy rájuk fér.

Na most az én önbizalomhiányos, félős kutyámat még ki is zárni, roppant jó ötlet lenne. Az a baj, hogy mindenre csak ezt a megoldást ismerik, mintha más nem is állhatna a háttérben, mint falkavezér- probléma. Holott nálunk egész másról volt, van szó, de ezt megoldani már nincs rálátásuk.

2011. ápr. 9. 17:23
 35/49 badella ***** válasza:
26%

ha nem tetszik egy rendszer akkor ne járj oda, ennyire egyszerű! de akkor ne is cirkuszolj ha a kutyád félelemből emberekre támad! menj nyugodtan más kutyaiskolába, hátha közlik, hogy a kutyád ideggyenge és le kell altatni, vagy éppenséggel testi fenyítéssel (pórázzal gyepálják, vagy rúgják, ütik ököllel) próbálják majd "helyrehozni". Van ám ilyen "humánus" kutyaiskola is nagyon sok :-)

nézz nyugodtan ott körül!!!!

2011. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valamit félreértettél, vagy igencsak tapasztalatlan vagy a kutyázásban, az is lehet, hogy az oktató nem magyarázta el rendesen a kizárás lényegét:

A kizárás NEM büntetés. Nem arra való, hogy egy rossz cselekedetet megtorolj, hanem hogy ELSŐ LÉPÉSKÉNT alkalmazd a falka sorrendjének helyes beállítására. Egy erős kezű embernek, aki megfelelően tudja kezelni a kutyáját lehet, hogy ilyenre sosem lesz szüksége, viszont aki oda jut, hogy a kutyája emberekre támad félelemből, az nem erőskezű! A kizárással első lépésben a kutyád tudatára hozod, hogy Te vagy a falka vezetője, hogy nem Neked van szükséged rá, hanem éppen fordítva, neki legyen rád. Egy félős kutya esetében ilyen helyztekben az első lépés ugyanaz, mint az agresszívoknál, a folytatás (ha lett volna türelmed kivárni) különbözik. Meg kell mutatnod a kutyádnak, hogy Te erős vezér vagy, aki mellett nem kell félnie és nem kell helyetted cselekednie (nem kell támadnia).


Következőnek addig ne nyilvánítsd egy módszer alkalmazását, amíg nem próbáltad a gyakorlatban! Nem kevés félős, félelem-agresszív kutyát láttam átfutni a kezükön... Elég jó eredménnyel! ;-) Nem fikázni kell, hanem megérteni és kipróbálni!

2011. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

A dobermann munkakutya. Ma Magyarországon a legtöbb kutyaiskola munkakutyaiskola, ahol még mindig a par force dívik. Vajon a legtöbb kutyaiskolában hogyan oldották volna meg ugyanezt? Nyilván nem működött a jutalomfalat, a dobik hajlamosak a domináns viselkedésre, hát nem volt hajlandó lefeküdni, amely pozíció egyben alázatot jelent.

Egy ismerősöm két hete járt egy tüköriskolában, ahol sem fojtót, sem pórázt nem szabadott használni. Amikor ő - rossz kutyaiskolás beidegződéssel - ültetésnél pórázzal próbálta szépen maga mellé igazítani a kutyát, rászóltak, és a póráz végét oda kellett kötnie a nadrágjához. XD

A behívás pedig úgy történt, hogy a kutyák többsége tojt a gazdijára, ezért mindenki kergette és úgy próbálta elkapni a sajátját.

Egy németjuhászt (szintén munkakutya) nem sikerült lefektetnie a gazdájának. Szólt az oktatónak, hogy segítsen neki. Erre az oktató azt válaszolta, hogy hogy biztos nem csinálja jól, és most csinálja jobban - azzal otthagyta... Természetesen újfent nem sikerült a kutyát lefektetni. ...és mindezért még pénzt is elkérnek...:(

2011. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Ja, mert más oka nem lehet, hogy fél másoktól, mint az, hogy falkavezér- probléma áll a háttérben? Annak ellenére, hogy mindig szót fogad, jön első szóra, ha hívom, nem eszik, amíg engedélyt nem kap, és nem jön fel addig az ágyra, míg meg nem engedem neki?

Na ezt nem értem egyáltalán.

És aláírom a kizárás hasznosságát, ha a helyzet azt kívánja, pl. látványosan engedetlen, ok nélkül agresszív kutyáknál. De az enyémen ez nem segítene, sőt, csak rontana a helyzeten.

Annyit még elmondanék, hogy amikor oda jártunk, nem történt soha hasonló eset, tehát a kizárást nem erre vonatkozva javasolták, hanem úgy általában, az első óra legelején, mondván, rájuk fér. Akkor még csak annyiban nyilvánult meg a rendellenes viselkedése, hogy nem ment játszani a többiekkel, amire viszont azt mondták, nem baj, mert ő ilyen "anyás", ragaszkodó, ennyi.

Bár ezt már leírtam fentebb is.

Mindenesetre nincs értelme ennek a vitának, mert úgy látszik, itt a legtöbbeknek már kimosták az agyát, nem láttok át ti sem a falkavezér- dolgon, amin kívül ezer oka lehet, ha egy kutya frusztrált. Nem értitek, hogy nincs bajom a kizárással, sem a kannával, de még a pórázlehúzással sem, ha a megfelelő szituációban történnek. De nem megoldás ez sem mindenre.

Szerencsére azért vannak, akik egyetéretnek velem, mégha nem is ezen az oldalon. Hanem olyanok, akik szintén oda jártak, ahová én, azt látták, amit én.

2011. ápr. 12. 20:52
 39/49 anonim válasza:
Azért innen egy pár embernek a kezébe adnék egy frissen mentett teljesen antiszoc kutyát...annyira kíváncsi vagyok, hogy a sok okostojás mire menne!
2011. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 Egyed_embere ***** válasza:
68%

"Kedves" napraforgó_87


Ezt írtad:


"...én voltam már tanúja kannával való elpüfölésnek, meg annak is, hogy a kutyához vágva tört szét..."


Nyomkodd csak meg gyorsan az orrodat! Nem érzed hogy nagyon puha? Tudod, mint azoknak akik hazudnak...! Mert te azt teszed! Amit itt leírsz, az nem más mint hangulatkeltés. A "kanna" fizikai jellemzőinél fogva nem törhető szét sem egy kutyához, sem pedig a földhöz vágva!

Arra van tervezve, hogy védje és tárolja a benne szállítandó folyadékot! Ülök rajta, állok rajta mégsem törik szét! Verheted napestig a földhöz, kutyához, bármihez, akkor sem fog széttörni! Tehát egyértelműen hazudsz! Mert annyira egyszerű vagy, mint egy faék! Arra sem veszed a fáradságot, hogy hihető hazugságot találj ki! Ha gondolod vívhatunk egy kannapárbajt! Üthetsz először... :-)

2011. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!