Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A budapesti nagy Cerberosban...

A budapesti nagy Cerberosban is ilyen "erőszakosak" az oktatók?

Figyelt kérdés

Itt Kecskeméten történt a következő: jár egy dobbermann, kellőképpen makacs, de nem problémás, nem agresszív, és fogékony, amennyire én látom.

Tanultuk a fektetést. A jutalomfalat elhúzásra nem feküdt le, erre az oktató odament, beletaposott a pórázba, ezzel a földre kényszerítve a kutyát. Láthatóan fájt neki, vonaglott, sírt, és látszott, hogy nem hiszti.

Teljesen elképedtem, nem tudom, mi szükség volt erre. Ez a suli alapból ilyen türelmetlen, vagy "csak" az órát tartó hölgy nem jól mérte fel a helyzetet?

A saját véleményem az, hogy a tanulási fázisban normálisan kéne motiválni a kutyát, és max akkor alkalmazni fizikai kényszert, ha már tudja, mit várunk tőle, de direkt nem teljesíti.


2010. aug. 24. 07:21
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

És szerinted mi értelme lenne itt hazudnom? És főleg, mire alapozod? Jártál itt? Tudod, kikről van szó egyáltalán? Ez most nem leminősítés, mert más téren tisztelem őket, az állatvédelmi munkásságukat. Csak nyilván fogalmad sincs róla, hogy éppen az itteni suli hogyan működik. Akkor meg milyen alapodn vádolsz meg hazugsággal? Nem állnék ki veled sem kanna, sem semmilyen párbajra, nem szeretnék a szintedre lealacsonyodni. De még a kedvedért leírom, hogy a kannák kint vannak éjjel- nappal, fagyban, melegben, aminek következtében, KÉPZELD, meg tudnak keményedni. És akkor el is tunak törni, nézz csak utána nyugodtan.

Elég szánalmas, hogy észérvek helyett ennyit tudtál felmutatni, de hát ez van. Nem vagyunk egyformák.

2011. ápr. 13. 11:47
 42/49 Egyed_embere ***** válasza:
70%
De gyors vagy :-) Biztosan fizetnek érte... Amit írtam, annak semmi köze nincs egyik sulihoz sem! Nagy ívben szarom le, melyik milyen módszerrel dolgozik. Ha tetszik, odamegyek, ha nem tetszik máshová! Én a műanyagkanna fizikai terhelhetőségéről bátorkodtam tényekkel szolgálni! Azok pedig gyökeresen ellentétesek a te tapasztalataiddal! Tehát a logika törvényszerűségei szerint te hazudós vagy! Amúgy szerencsés ember vagy: egyedül többet láttál az iskola módszereiből, mint más, több száz ember: pl. kannával való püfölés, kanna széttörése kutyán... Egyébként gyakorlatias ember lévén felajánlom a lehetőséget: próbálj meg rajtam széttörni egy kannát! Ha sikerül, nyilvánosan megkövetlek!
2011. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én szivesen írok Neked érveket. :) ha megengeded, hogy egy olyan válaszoljon, aki járt a Cerbibe.

Előszöris botorság lenne bármelyikünk részéről véleményt alkotni egy olyan suliról, amit nem ismerünk. De én a Cerbit ismerem. Úgy gondolom, hogy már a feltételezés is sértő, hogy az oktatók "erőszakosak".

Sokmindent el tudnék mondani Róluk, de azt, hogy erőszakosak, semmiképpen.

Az egyetlen olyan társaság volt, aki meghallgatott, és megpróbált segíteni a problémánkon. Hozzzáteszem sikerrel. Nem az számít, hogy mit lát az ember kívülről. Hanem az eredmények.

Az, hogy úgy élek a nagyon problémás kutyámmal együtt a Cerbis oktatás óta, hogy még azok is a csodájára járnak a kapcsolatunknak, akik nem ismerték előtte. Akik ismerték, el sem hiszik, hogy ez ugyanaz a kutya.

Sajnos nekem ugy tűnik, hogy olyan leminősítések jelennek meg a suliról, amik nem mindig valósak.

Mégpedig azért, mert egyes emberek teljesen zavarodottan kezelik a kutyájukat. Azt hiszik, hogy "kisemberek".

De nem. Ez egy kutya, nem pedig ember, és azzal, hogy emberként kezeljük, összezavarjuk.

A gazdit tanítják meg kutyaként bánni az ebekkel, és ne felejtsd el, hogy ők nem rágónak a multon, és nem tervezik a jövőt sem. A pillanatot élik meg, hogy bizonyos dolgokat lehet, és nem lehet. Ezt rögzítik, és úgy élik az életüket.

Spec nem hiszem, hogy egy anyuka nem vág rá a gyerek seggére, amikor átszalad az úton.

Nem kell annyira sajnálni ezeket a kutyákat, mert biztosan állíthatom Neked a legnagyobb tisztelettel, hogy boldogabbak azoknál a társaiknál, akiknek fogalmuk sincsen arról, hogy ki a vezér, mi a szabály, és hogy meddig terjednek az ő lehetőségeik. A kutya egy állat. Egy olyan állat, aki nekünk fontos. Nem tehetjük meg vele, hogy buta kisembert csinálunk belőle.. Gyere el, nézd meg magad, hogy milyen boldogok azok a kutyák, akik eddig szocializáció híjján voltak, és most játszhatnak a társaikkal, és ehez nem kellett más, csak néhány pattanó kanna a megfelelő időben válasz-reakcióként. Nem cél, h a kutyát eltalálják, az inkább véltlen, de nem gondolom, h fájdalommal járna. inkább az ijedségtől nyüsszen esetleg meg, de ne félj, nem bántanak az oktatók. Engem legalábbis nem bántottak sosem :)

Respect Nekik.

(ps.: olyat miért nem hallunk sosem, hogy ott végeztek a kutyájukkal, és nagyon rossz volt, vagy h rossz hatással volt a kutyára?)

2011. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Igen, ti mind a budapesti Cerberosról beszéltek, én viszont nem, nyilván innen adódnak a különbségek. Igazából erre irányult a kérdésem is eredetileg, csak ezt valahogy senki nem vette figyelembe, hogy én egy vidéki suliról beszélek, más oktatókkal, mint akiket a többség ismer.

És nem kezelem a kutyámat kisemberként, csak nem értek egyet minden esetben a módszerekkel, amiket alkalmaznak. Meg attól, hogy kutya, lehet más is a háttérben, mint az, hogy nem ismeri el a gazdáját vezérként.

2011. ápr. 13. 13:00
 45/49 anonim ***** válasza:

Igen, ti mind a budapesti Cerberosról beszéltek, én viszont nem, nyilván innen adódnak a különbségek. Igazából erre irányult a kérdésem is eredetileg, csak ezt valahogy senki nem vette figyelembe, hogy én egy vidéki suliról beszélek, más oktatókkal, mint akiket a többség ismer.


Kedves Kérdező!

Most saját magadnak mondasz ellent, mert a kérdésed pont a budapesti Cerberosra irányul....

A budapesti nagy Cerberosban is ilyen "erőszakosak" az oktatók?

2011. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az a helyzet én is a budapesti Cerberosba járok. Ismerem a budapesti oktatókat és az iskola vezetőjét is, mivel személyesen is tart foglalkozásokat. Az ismeretség alapján kizártnak tartom, hogy erőszakos emberekkel dolgozna együtt, sokkal inkább tartom valószínűnek, hogy határozott személyiséggel rendelkező kollégákkal veszi körül magát, aki nem fél megmondani azt a gazdáknak, hogy mi az amit rosszul csinálnak és fontosnak tarthatja azt is, hogy jó szakemberekkel dolgozzon együtt, így ha az oktató szerint az volt a helyes eljárás, hogy a pórázt le kell taposni ha a kutya nem fekszik le, akkor azt egészen biztosan nem véletlenül mondta. Egyébként én is több alkalommal kényszerültem erre a megoldásra a saját kutyám esetében is és ennekellenére most, hogy már nincs erre szükség boldogan, csóválva fekszik le vezényszóra, belenyúlás nélkül a lábam mellé, mert tudja, hogy utána dícséretre vagy jutalomra számíthat.

2011. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

54%-os! Jesszus, nem hiszem el, hogy ezt is meg kell magyarázni!!

Én nem jártam a pestibe, nem ismerem, azért kérdeztem arról, viszont amiről beszéltem, az nem a budapesti iskola, ami megtörtént eseteket írtam, azok nem ott történtek. Hol ebben az ellentmondás? Épp azért kérdeztem a pesti suliról, hogy össze tudjam a kettőt hasomlítani, ami nagyjából sikerült is. Mivel

Na mindegy, már tényleg nincs értelme ennek a vitának, akinek bevált a Cerbi, az legyen vele boldog, de senkinek nem árt azért, ha egy kicsit bővíti a látókörét. Ennyi, peace.

2011. ápr. 13. 16:14
 48/49 anonim válasza:
Doberman az egy kemény munkakutya és vannak extrán problémás egyedek is akiket utyulimutyulizással kattogással nem lehet megrendszabályozni ,de jutalomfalattal sem. Sok évig rotival foglalkoztam és egy keményebb jellemű rottweiler mint az enyém volt ,magasról tojna egy vacak műanyagkannára a fején lehetne szétverni mivel konkrétan a mellé dobott felrobbanó petárdákat is figyelmen kívül hagyta és oda sem nézett,jutalomfalattal nem lehetett jutalmazni mert nem érdekelte ,ha szájábaadtam kiköpte.Tökmindegy milyen kaja volt.Maradt a két véglet a nagy ovációval simivel jutalmazás aminek nagyon örül és a másik véglet ha rossz volt a befelé szögesnyakörvvel rántás és feje leüvőltése,mivel azt vette észre csak éppenhogy amikor rájött az 5perc.. Persze nem ezzel kezdtem, de minden puhább módszert figyelmen kívül hagyott..
2011. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Én a budapesti Cerbibe jártam és imádtam, máig hálás vagyok nekik, mert 3 éves kan argentin dogommal nem tudtam már utcára lépni, úgy őrjöngött minden kutyára. Nagyon sokat tanultam itt és a kannás módszer is nagyon bevált. Soha nem ütötték, verték a kutyákat, elég volt melléjük dobni a zörgős flakont és elmaradtak a verekedések!

Mi a 6 hét alatt elértük, hogy Flipp játszott, kergetőzött más kutyákkal és senkire egy rossz mozdulata nem volt. Ősszel megyünk a középhaladóra! :-)

2011. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!