Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Valami hatásos...

Mit tehetnék? Valami hatásos kéne!

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyám van

tanítom meg nevelem meg midnen, de mégis neveletlen

ugrál, van hogy hátba támad és rám ugrik

rágja a kezem, hiába csapok rá az orrára

ha tanítom ülni meg stb... akkor mindig kizökken, vagy nem megfelelő feladatot csinál, pl mondom hogy ül lefekszik meg ilyenek, pedig az elején még minden könnyen ment

mindig kap jutalom falatot, de tanulás közbe vagy ugrál, vagy futkározik, vagy akármi, de kizökken

és ami a legrosszabb, minden áron várja a jutalom falatot, a kezemet nyarolagtja tanulás közbe

a marad parancsot, meg szabályosan elhagyja a füle mellett, amint leültetem és próbálok hátra lépni mondva hogy MARAD! ő felpattan és rohan utánnam:(:(:(

a szüleim nem akarják kutya suliba vinni, mert nem valami olcsó lenne, meg mindig hurcolászni kéne

olvastam már könyveket a nevelésről, meg a tanításról, de itt már csak a csoda segíthet

mit csináljak???

bocsi a hibákért, csak siettem és nem akartam már javítgatni


2010. aug. 24. 10:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

*klikker

rosszul írtam

2010. aug. 24. 11:20
 12/14 anonim ***** válasza:

[link] itt olvass utána, de javasolatm könyvet is. Rövidebben nem tudnám elmagyarázni.


Nemtudom, hogy minden kutya boltban lehet-e, de fressnapfban, meg nagyobbakban tuti.


De, előfordul olyan probléma, hogy csak akkor engedelmedkedik, ha a kezedben a klikker, de ezért kell azt is tudni, hogy mikor kell elkezdeni kivenni a klikkert a játékból. ha egy feladatot már pontosan ismer és minden helyzetben ért, akkor egyre ritkábban kell jutalmazni, és végül elvárássá kell válnia. ELvileg a klikkert csak tanításnál használjuk. Itt van egy cikk a klikker elhagyásról is: [link] tanuljunk/77-elhagyas


De olvasd végig először a tanuljunk, majd a tanítsunk rovatot, és kitisztul, hogy miről szól, aztán eldöntheted, hogy tetszik, vagy nem, és akarod használni, vagy nem.

2010. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2010. aug. 24. 11:35
 14/14 A kérdező kommentje:

síp is jó??

nem volt klikker és azt mondták, hogy a kutya síp is jó a tanításhoz, persze máskor kell alkalmazni

2010. aug. 24. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!