Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám allergiás a...

Ha a kutyám allergiás a marhahúsos Chappi-re akkor az Acana Adult Dog-ra nem lehet az, ugye?!

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, elég nagy váltás minőségileg.
2010. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A két tápot nem lehet egy napon említeni. aChappi marhahústartalma egyenlő a nullával. Az Acanának több mint fele valódi hús. Szerintem a kutyád a Chappinél nem a húsra volt allergiás, hanem valami nagyon nem kutyának való összetevőre.

Én is Acana adult doggal etetek, nálunk nem volt vele gond. Sőt! Gyönyörűek a kutyák. Tápváltás miatt előfordulhat egy kis hasmenés, fokozatosan szoktasd hozzá őket!

Egyébként pedig gratulálok a jó döntésedhez. :)

2010. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Már lassan egy hete, sőt, már egy hete nem kap chappit, konzerveket kapott pár napig, most pedig vettem 2kg Acana Adult Large-ot és mindig kap mellé Claritine-t, ami allergia ellen lenne, meg valami kenőccsel is kenem, de nem akarnak múlni a sebei :S Szerintetek várjak még, vagy vigyem orvoshoz? Aki a Claritine-t javasolta, meg a kenőcsöt, már nyugdíjas állatorvos, csak eljött hozzánk, és azt mondta, hogy valószínűleg allergia, és a kutyakajára. Várjak még, vagy vigyem állatorvoshoz? :S
2010. aug. 24. 13:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A Chappi és társai már-már veszélyes hulladéknak minősülhetnének.

Az allergiás reakció leküzdéséhez a szervezetnek idő kell. Kb. 1 hónap mire a szemét, amit addig evett, kitisztul a szervezetéből annyira, hogy már ne okozzon allergiás reakciót.

Mivel az allergia legyengíti az immunrendszerét, ilyenkor jó eséllyel előfordulhat a demodex. Ezt egy egyszerű bőrkaparékból meg tudják állapítani. Ha ilyen gond nincs, esetleg még gombás felülfertőzés alakulhat ki, de ezt a kenőccsel és a jó minőségű táppal már le lehet küzdeni. A sebekre ajánlom a Kék Lukács krémet.

Szerintem vidd el dokihoz. Vegyen tőle bőrkaparékot, ha nincs nagy gond, csak ki kell ürülnie a szemétnek a szervezetéből, akkor legalább mindenki megnyugszik. Ha van gond, akkor pedig még időben el lehet kapni. A demodex nem játék, abba belehalhat.

Jobbulást!

2010. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: a Claritine-t hanyagolnám, semmi szüksége még több szemétre a szervezetébe.

Ha kajaallergiás akkor nem jó bármilyen jó minőség táp sem. Hiába Acana, ha nem hipoallergén. Vagy kimondottan hipoallergén vagy pedig halas (lazacos) tápot válassz, de csak jó minőségűt. Mondjuk egy Dog Chow-nál ne add alább.

2010. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Norczy ***** válasza:
Humán allergia gyógyszer árt a kutyának! Ne add neki tovább! Nekem pollen allergiás a kutyám és az állatorvos kimondottan titltotta a humán allergiagyógyszereket a kutyának!
2010. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Norczy ***** válasza:
És tényleg érdemes 1 hipoallergén tápot etetni vele kb 1 hónapig, először nekünk is ételallergiára gyanakodtak! Ezért 1 hónapig csak hipoallergén tápot ehetett, mást nem! Semmi nasi, jutifalat csak a táp! És ha utána is fennáll lehet hogy szezonális allergiája van! De egy komolyabb, modernebb állatorvossal is konzultálj, mert a régi dokiknak még nem volt alap dolog az allergia, ma már sajnos a kutyák között is egyre több allergiás van! A fiatalabb állatdokik már többet tudnak a dologról!
2010. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez az Acana nem hipoallergén táp.

Van bárányos rízses Acana asszem etessétek azzal.

2010. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Már régebben ( nem annyira régen azért, kb tavasszal ) már vettek tőle bőrkaparékot, és azt mondták, hogy betadinnal jobb lesz, egy ideig segített, de aztán nemigazán :/ Szerintem gombás fertőzés, vagyis akkor is azt mondták, írtak rá fel neki valami naon drága kenőcs szerűséget (inkább ilyen ecsetelő volt) de azzal se lett sokkal jobb. Ha veszek sima Acana-t és mondjuk használnám azt a Lukács-os kenőcsöt, aminek még nem tudom az árát, és hogy mennyire elég, akkor elmúlik neki? Vagy mindenféleképpen adjak neki hipoallergén tápot? Dog Chow-ból csak 9000Ft nem rossz minőség az? :S
2010. aug. 24. 16:09
 10/22 A kérdező kommentje:
A Belcando jó márka? Abból 15.000 a bárány rizzsel. Ha egy hónapig azt eszik, és elmúlik, akkor vehetek neki rendes Acanát, vagy maradjak a hipoallergénnél? Előre is köszi :)
2010. aug. 24. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!