Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám allergiás a...

Ha a kutyám allergiás a marhahúsos Chappi-re akkor az Acana Adult Dog-ra nem lehet az, ugye?!

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 12:03
1 2 3
 11/22 Norczy ***** válasza:
a Belcando jó táp, csak nem allergiagyanús kutyáknak, azt inkább munkakutyáknak ajánlanám. Elöször mi is azzal ettetük a kutyát, akkor derült ki hogy érzékeny a fehérjére. Tudom hogy drága lesz,de egy zsákkal muszáj megetetned hipoallergénből, nekünk a 7 kg-os hipoallergén Royal Canin elég volt 1 hónapra( bár az 14000 Ft volt. A bőrfertőzéseket pedig kezeld, arra tisztító fertőtlenítésnek mehet a hyperol(kb 600 Ft patikában)1 dl vízbe másfél tablettát feloldasz és vattával v. mull-lappal a bőrbajokat letörlöd, ezután mehet rá kenőcs, de figyelj rá h le ne nyalja a kutya!
2010. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Norczy ***** válasza:

Acana Lamb and Apple táp jónak tünik ilyen problémára

www.trovet.hu/allergia.html

itt sokmindent tudhatsz meg az allergiákról

2010. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is allergiás lett. A Dog Chow lazacos tápját eszi (a tippet a bullmentőktől kaptam, elég sok ilyen betegséggel találkoznak), és azóta semmi baja (ez már több, mint 1 éve igaz).
2010. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Az jó, ha most Aloe First-el befújtam a sebeit? Az mindenre jó nem?! :) Majdcsak segít ezen is, + kapja az Acana-t (sima Adult Large-ot, igaz mindjárt elfogy) + kap egy bőr és szőr erősítő port, amit neten vettem. Szerintetek azért ezek jó dolgok nem? :)
2010. aug. 25. 17:21
 15/22 anonim ***** válasza:

Minden tápban van csirkeliszt (leggyakrabban ez váltja ki az allergiás reakciót), a marhásban, a bárányosban, mindben, kivéve a halasat és a kimondottan hipoallergén tápot. Sokadjára írom. Ezt add neki. Neki nem házi praktikákra van szüksége, hanem állatorvosra, aki pontosan megmondja. Ha továbbra is ragaszkodsz az általad választott táphoz, akkor ne várj javulást. A fent említett tápoktól is 1 hónap múlva ürül ki a szervezetéből az allergiát kiváltó anyag.

Ne fújkorázd semmivel, ne adj neki humán allergia gyógyszert, vetess bőrkaparékot mindenképpen.

2010. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Vetettem már bőrkaparékot, és azt mondták, hogy gomba. Kapott is rá 3500Ft-ért valami ecsetelő szerűséget, ami 2 nap alatt elfogyott.
2010. aug. 26. 12:03
 17/22 Norczy ***** válasza:
a gomba már másodlagos fertőzés! Allergia és az az miatti vakarózás miatt fertőződött felül a bőre, sokáig a mi kutyánkat is gombával kezelték aztán másik állatorvoshoz mentünk és ő mondta hogy nem a gomba a fő ok! hanem az allergia! a bőrkaparék helyett inkább vérteszt kellett volna allergiára, árban majdnem ugyanott van.
2010. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az a majdnem ugyanott van, az mennyibe kerül?
2010. aug. 26. 12:23
 19/22 Norczy ***** válasza:
100%
hangsúlyozom ez nálunk ha jól emlékszem 14ezer körül volt a 32 féle dologra való kivizsgálás(környezeti atkák, sóska, lándzsás utifű, 6 féle fűkeverék, platán, mogyoró, fűzfa, éger, nyárfa, háziporatka......) Nálunk ezzel tudtuk meg hogy mire is allergiás pontosan.
2010. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
ez nagyon sok pénz :S kissebb kivizsgálás lehetséges?
2010. aug. 26. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!