Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít a kutyám, mitől lehet?

Sántít a kutyám, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A kutyám másfél éves, nagytestű, ivaros szuka, fajta jellegű, nincs törzskönyve. Mi okozhatja, hogy sántít? Eddig semmi problémája nem volt, teljesen egészséges volt eddig. A bal hátsó lábára sántít.
2021. máj. 29. 20:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Azért, a jó indulat árad belőled 9-es. Gondolom magadból indultál ki.
2021. máj. 29. 21:27
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha nem latszanaka bordak enyhen,tulsulyosnak szamit . A tulsuly megterheli az izuleteket. Semmilyen izuletvedo nem hasznal. Fogyaszd le. Mindig ez szokta okozni a problemat.
2021. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem túlsúlyos, orvos állapítja meg, nem én. De a probléma csak egy kis tüske volt.
2021. máj. 30. 14:06
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem vitted még el kivizsgáltatni ortopéd állatorvoshoz? Miért nincsenek meg a keverék kutyádnak a szűrései?
2021. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan veszed hogy nincs meg, miért kell itt vádolgatni. Már nem sántít, tüske volt a mancsában.

Mellesleg nem keverék, csak fajtajellegű, mivel törzskönyv nélküli. Vedd a fáradtságot és olvasd végig az előtted lévő válaszokat, azokat is amiket én írtam, ne okoskodj itt vakon.

Nem néztem tegnap a lábát, én félek tőle, de amint megjött édesanyám, ő megnézte, ki is vette a tüskést a mancsából.

2021. máj. 30. 16:49
 16/25 anonim ***** válasza:
38%
Igen, a pontos megnevezés fajtajellegű keverék. De ha téged annyira zavar, hogy a kutyád keverék, miért szaporítótól vettél tk nélküli kutyát?
2021. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Akit te szaporítónak nevezel, ő egy korábban működő tenyésztő, aki 30 év működés után felszámolta a tenyésztői tevékenységet, és a gyönyörű, díjnyertes kutyáinak a leszármazottait csak kedvtelésből tartja. Nem akar már foglalkozni hivatás szerűen a tenyésztéssel járó macerákkal, azt a kevés kiskutyát, akik még nála születnek, már csak törzskönyv nélkül adja el. Azért nem ivartalanít, mert vétek ezeket a jó géneket megszüntetni, és minél kevesebb ivaros kutya marad ebből a fajtából, annál gyorsabban beltenyészet alakul ki, és hanyatlik el a fajta.

Nem tudom, miért döntött úgy, hogy dns teszttel igazolja a kutya fajtatisztaságát, és nem törzskönyvvel, mivel szakmabeli ezért rá is hagytuk, ő jobban tudja. Az viszont tény, hogy a kutyái szűrtek és dns teszttel alátámasztotta hogy nem keverék.

Ez a törzskönyv csak manapság olyan nagy divat, vannak fajták, akik már több mint 1000 éve léteznek, mindenféle törzskönyv nélkül, ránézésre el tudták dönteni, hogy keverék vagy fajtatiszta-e az egyed, és hogy mennyire nem garancia semmire a törzskönyv, azt épp az jelzi, hogy a másik kutyánk, aki törzskönyvvel rendelkezik, hivatalosan működő tenyésztőtöl, hiába ugyanaz a fajta, mind küllemben, mind viselkedésben erősen alul marad a másikkal szemben, aki "csak" fajtajellegű. Engem nem az zavar, hogy fajtajellegű, hanem a sok buta megnyilvánulás, hogy őket már semmibe nézik. Ha egy tenyésztő a törzskönyvezett kutyái utódainak nem kér ki törzskönyvet, bármilyen díjnyertes szülőktől is származik, akkor is fajtajellegűnek kell hivatalosan feltüntetni, mert a fajtajellegű azt jelenti, hogy törzskönyv nélküli, fajtatiszta kutya, akinek törzskönyv nem bizonyítja, kik a felmenői. A keverék kutyák nem fajtajellegűek, ők keverékek. Manapság már bizonyos fajtáknál a fajtajellegűre igényelhető ingyenes DNS vizsgálat a tenyésztő részéről, ha egy tenyésztő be akarja vonni a tenyésztésbe (vérvonal frissítés céljából, a beltenyészet elkerülése érdekében)

2021. máj. 30. 17:56
 18/25 anonim ***** válasza:
38%
Tehát magyarra lefordítva egy szaporító, aki fajtajellegű keverékeket gyárt. Szégyen, hogy ekkora kutyás múlttal végül idáig jutott. De persze ez az olcsóbb pénzkereseti lehetőség és mint látszik, sok kevésbé értelmes embert meg tud győzni, hogy ez rendben van így.
2021. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Pénzkereseti lehetőség???

Miről beszélsz, ennyire ostoba nem lehetsz. Fel se fogod amit írok. Ez a személy 30ezer forintért adta a 8 hetes kiskutyát, akkor már 10 kilós volt. Nem egy csivaváról van szó, amelyik 3 napig eszik egy doboz májkrémet, hanem egy nagytestű fajtáról, aminek ha leszámolom az egészségügyi ellátást amit nála kapott, plusz az etetése, talán még mínuszba is jött ki. Ez tényleg pénzkereseti lehetőség :D azt még bele se számoltam, hogy a vemhes szuka 2x annyit evett mint amikor nem vemhes. Ismerve őt, és tudván hogy mennyire elkötelezett a fajta szeretete felé (ami veszélyeztetett, mert kihalóban van), szeretné, ha fenn maradna a kutyáinak a gén készlete, illetve a fajta, csupán idős már ahhoz, hogy a tenyésztői feladatoknak versenyeknek, kiállításoknak stb, eleget tegyen.

Valóban, a kutyáit adhatná ő 200 ezer forintért, ha kikérne egy 8 ezer forintos törzskönyvet, hiszen ez a fajta kutya tenyésztőnél annyi körül mozog, úgyhogy ha a pénzkereseti lehetőséget nézzük, akkor így jobban járna. A törzskönyvezett kiskutya is ugyanannyit eszik, és ugyanannyi az egészségügyi ellátása, mint egy törzskönyv nélkülié. Sajnos sok ostoba emberrel el tudják hitetni a tenyésztők, mikor egy kiskutyáért 2-300 ezer forintot elkérnek, hogy ez majdnem ráfizetés ilyen "olcsón" adni a kiskutyát. Hiszen még azt is megfizettetik a vevővel, hogy nekik egy tenyészpárt meg kellett venni, és fel kellett nevelni, másrészt meg hangoztatják, hogy az a tenyészpár, aminek az árát be akarja hajtani, ő családtag, házi kedvenc.

Nos, el lehet dönteni melyik akar nyerészkedni a kutyán.

2021. máj. 30. 18:27
 20/25 anonim ***** válasza:
42%
A fajta szeretete azzal, hogy keverékeket gyárt... Ahogy gondolom te is szereted a "fajtát", bár támogatod a szaporítását. Szerintem itt fejezd be, mert csak egyre lejjebb süllyedsz.
2021. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!