Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál örökbe menhelyi kutyát?

Fogadnál örökbe menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 15:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha otthon születik kiskutyád, és gazdit keresel neki, szaporító vagy. Lehet, hogy törzskönyvesek a szülők, és 10 ezerért adnád felelős gazdihoz, te akkor is szaporító vagy! Helyes menetrend: add be őket 8 hetesen a menhelyre, és ők ingyen beveszik, majd 40 ezerért továbbadják őket.
2021. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
56%
Háznál született kutyát is el szabad adni, nem minősül bűncselekménynek, sem szaporító tevékenységnek! A FELIR számot is kiadják hozzá.
2021. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ne járjanak a nyakamra a menhelyről amikor csak akarnak."


2 és fél éve van nálam a kutyám a fajtamentéstől, egyszer sem jöttek ki lakásra. Sok dolguk van, nem érnek rá ilyenekre, de indítottak egy facebook csoportot, ott kapnak híreket a kutyákról, nekik ennyi elég.

2021. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%

Megtörtént :)


A kijárós dolog kb csak legenda, a szerződésben persze benne van a lehetőség, de nem élnek vele. Akinek nincs szégyelnivalója, nem értem, hogy miért probléma...

2021. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, onnan van a mostani kutyám. Ő az első menhelyi, 6 hónaposan fogadtuk örökbe, a rettegett bull típusú keverékek közül való :D Valójában egy túlméretes öleb, nagyon kedves, mindenkit imád, jó döntés volt őt örökbefogadni.
2021. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

13. Akkor szerencséd van. 2 ismerősöm is menhelyről fogadott be, mindkettőhöz kijárnak.

Az egyikhez az elején hetente mentek, nem is szóltak előre, és ha nem voltak otthon akkor pattogtak a menhelyesek hogy ez nem így megy! Kötelesek őket bármikor beengedni. Benne van a szerződésben.


A másikhoz csak félévente járnak.

2021. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Melyik menhely? Nagyon ráérhetnek.
2021. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
15-ös vagyok, hozzánk se jöttek soha. Ők hozták ki a kutyát, hogy lássák a helyet, azóta költöztünk is, amit tudtak, mert jeleztem már az örökbefogadáskor, hogy nemsokára fogunk, meg akkor is, amikor aktuális lett, de ide már nem is jöttek csekkolni. Párhavonta küldök messengeren néhány képet, hogy a kutya boldog és jól van, ennyi.
2021. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Fogadtam is, a legjobb döntés volt az életemben. Nehéz egy eset, hiszen egyáltalán nem ismert a világból semmit, csak egy ketrecet, pedig már felnőtt volt, de igazából ő mentett meg engem, a végtelen szeretetével, és persze azzal a rengeteg munkával amivel jár, hogy jól szocializált kutya lehessen belőle. Szükségem volt a kölcsönös, mindent felülíró szeretetre, kihívásra, a hálájára, felelősségre, a büszkeségre, mindenre amit tőle kaptam.
2021. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Én nem menhelyről, hanem sintértelepről fogadtam be több kutyát is.

Az a helyzet, hogy nekem is volt olyan ismerősöm hogy hetente látogatták, mindennap írtak nekik, hogy mi történt velük aznap stb. És ha késett a válasszal, vagy nem voltak épp otthon, akkor ők is ugyanígy pattogtak, mint más is írta. Aztán végül fél év múlva visszaadták a kutyát, mert nem bírták elviselni a folyamatos zaklatást, a kutya se tudott beilleszkedni normálisan, mert folyton felbukkantak a múltbéli emlékeztetői, nem bírt továbblépni.

Aztán persze ők voltak a szarok, a felelőtlenek, a tudomisén mik, mert visszaadták.

Nem volt élet egyiküknek sem, csak a kutyát jobban sajnálja.

2021. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!