Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyről hozhatok kutyát?

Ilyen helyről hozhatok kutyát?

Figyelt kérdés

Szóval tervbe van véve kutya, viszont a honnan kérdés merült fel. Tenyésztőtől nem szeretnék mivel nincs konkrét elképzelésem a fajtát illetően, nem is szeretnék vele kiállításra járni/sportolni, mivel első saját kutyám lenne. Inkább társ lenne, amolyan betekintés a kutyatartásba. Mindenképp kölyköt szeretnék, valami többgenerációs keverék megfelelő lenne. Viszont a menhely sem opció számomra, a rossz tapasztalataim miatt, illetve amiatt hogy a kölyköket úgyis elkapkodják, szóval ha egyszer az örökbefogadás mellett döntenék, biztos nem kölyköt hoznék el.

Tehát maradt az az eset amikor vidéken besikerül egy alom valami kóbor utcakutya beszökése miatt, és a kicsiket próbálják ingyen elosztogatni. Az ilyen kölykök meg máskülönben nem leellenőrizhető helyekre kerülnek, vagy az út szélére, vagy menhelyre vagy ki tudja, mivel sok ember szemébe a korcsok értéktelenek.

Ez így járható út szerintetek?



2021. jún. 8. 16:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Látszik nem tudod. Én tudom sajnos, láttam már sok mindent.
2021. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

A kicsiket próbálják ingyen elosztogatni szitukból lesznek jó eséllyel a


1)férget hány, mert még a szuka sem látott életében féreghajtót

2)parvós, mert oltásra aztán biztos nem költünk


Én így biztosan nem vállalnék kutyát. Ha már kutya, akkor legyen valami normális helyről, nem szép mikor már az első héten a parvó szagtól bűzlik a lakás.

Elég sok ilyet látok/hallok nap mint nap, mind a kedves szaporítók hanyagsága, meg a kellazingyenkutya miatt.


Amúgy még magasvemhesen is lehet ivartalaníttatni, olyan a 21. században nincs, hogy "véletlenül besikerült".

2021. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

... vagy nem.


Sok olyan van amit írtok, de óriási hiba ezt mindenkire kivetíteni.

2021. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%
Igen, nem lehet mindenkire kivetíteni. De ha ilyenre van kereslet, nőni fog a kínálat is, amivel arányosan megnövekednek a szerencsétlen esetek is. Amikből egynek sem kéne lennie, ideális esetben, hiszen egy tabletta féreghajtóval és oltással, valamint egy kis józan ésszel elkerülhetőek.
2021. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, láttam én már Facebook csoportban, ingyen volt hirdetve nyilvánosan, de csak a szabályzat miatt, privátban/kommentben már nem ingyen volt...
2021. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, fogadj örökbe kisebb vidéki sintértelepről. Az égvilágon semmi feltételt nem szabnak a legtöbben gyakorlatilag, nekik csak a lényeg, hogy vidd a kutyát, különben altatják, mert nincs több hely. Ezzel tényleg az életét mented meg, nem pedig felelőtlen szaporítókat (tök mindegy, mennyire jó emberek meg szeretik az állatokat, hozzáértés és megfelelő körülmények nélkül az ilyesmi csak szaporítás) támogatsz. Akik ráadásul ki tudja, milyen állapotú kutyát adnak oda neked “egészséges” címszóval.

Az a baj, hogy szép dolog elhozni a háztól a kiskutyát, mert menhelyre kerül, ha nem lesz gazdája, csak másrészről ez a gondolkodás is adja a lovat a házi szaporítók alá, hiszen “látod, viszik őket, mint a cukrot, nosza legyen még egy alom”.

2021. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
16 azért a menhelyes kutya egészsége is necces.
2021. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem viszik el a szaporítós kutyákat akkor azok is menhelyen fognak kikötni. Szóval egykutya....
2021. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
43%
A menhelyen legalább alap egészségügyi ellátást megkap a kutya (féreghajtás, oltások, chip, ha kell, bolhátlanítás), a legfontosabb szűréseket elvégzik (pl. szívféreg), ivartalanítják vagy szerződésbe foglalják, ha kell, műtik, ellátják a sérüléseit... stb. Nem, egyáltalán nem ugyanakkora lutri, mint a szaporító.
2021. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%
Tudnék mesélni mentett kutya egészségéről.
2021. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!