Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi a menete? Chipezés...

Pontosan mi a menete? Chipezés stb.

Figyelt kérdés
A hétvégén egy ismerőstől el fogunk hozni egy kiskutyát. Mi a menete a chipezésnek, mik az első oltások, mi a teendő az elején? Nem vagyok ebben túl jártas. Kb mennyibe fog kerulni, hogy készüljünk?
2021. jún. 24. 09:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Oltási program egy 10-es körül lesz, kombinált oltást fog kapni amit ismételni kell, aztán az éves veszettség ellenit. Lehet, hogy van még valami kölyök oltás ami kell, ezt nem tudom, mert mi 4 évesen hoztuk el a menhelyről a mi kutyusunkat.

Chipet pillanatok alatt beadják, olyan mint egy szuri, max pár ezer forint, már nem emlékszem nálunk mennyi volt.

Ivartalanítás(!!!), nálunk 15 és 20 ezer között van, de attól függ az ország melyik részén laksz.

2021. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi idős a kutya? Kapott már valamilyen oltást, vagy most kezditek az oltási programot?


Amikor én vittem a kutyámat, akkor oltás, chip, oltási könyv kiállítása, féreghajtó, ált. vizsgálat volt (plusz szívféreg gyors teszt) , kapott vitamint és vettem szívférgesség megelőzésére alkalmas gyógyszert (6 havi adagot) ez került 60 ezerbe.

2021. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom már több, mint 1 hónapos a kiskutya, de nem szeretnék hülyeséget mondani.

Eddig semmilyen oltást nem kapott, orvos sem látta még.

Pest megyében élek egyébként, tudom hogy az árak eltérhetnek :)

2021. jún. 24. 09:58
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
8 hetes kora előtt ne hozzátok el, ezt az állatvédelmi törvény is tartalmazza.
2021. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Elmentek a dokihoz, elmondod, hogy most került hozzád, chippet kérsz és el akarod kezdeni az oltási programot.


Mivel még nincs egy oltása sem, és feltétlezem, hogy 7, de nagyon remélem, hogy legalább 8 hetes, ezért kicsit másképp fogjátok kapni az oltásokat, de a doki mindent el fog mondani. (Alapvetően 5-6 hetesen kapják az első, 8. héten a másodikat)


A chippelés nálunk 5.000 forint volt, szerintem ennél nem lehet drágább. Az oltások is valahol 2-3000 és 5.000 körül vannak legjobb emlékeim szerint. A veszettség elleni, amit olyan 4-5 hónaposan kapnak az volt nekünk 5.000, a többire nem emlékszem. (Eleve ez a vidéki rendelő egy kicsit drága. Bp-n többre, vidéken kevesebbre számíthatsz.)

2021. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Azt sem tudod, hogy mennyi idős? 8 hetes kora előtt tilos elválasztani az anyjától.
2021. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom pontosan, hogy mennyi idős, mert sajnos nem emlékszem, de sem akitől elhozzuk, sem mi nem vagyunk ám teljesen retardáltak csak azért, mert nem tudom pontosan ennek a menetét, illetve elfelejtettem, hogy mikor születtek. Viszont egészen biztos, hogy vannak 8 hetesek, sőt, mert az 5 kiskutyából már csak a miénk van ott :D
2021. jún. 24. 10:05
 8/35 anonim ***** válasza:
17%

1-es,jo a valasz DE:

“Ivartalanitas!”

1. A kutya meg kicsi,8 honapos koratol lehet ivartalanitani

2. Mi van ha akar majd kolykoket?

2021. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk majd, mindenképp ivartalanitani fogjuk!! Megtartani nem szeretnénk, én meg nem fogom sem a világba engedni sem osztogatni őket. Illetve az egészsége igen csak fontos nekünk :)
2021. jún. 24. 10:07
 10/35 anonim válasza:
45%
Besétál vele az állatdokihoz, leraksz 50-et, és majd ő intézi.
2021. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!