Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi a menete? Chipezés...

Pontosan mi a menete? Chipezés stb.

Figyelt kérdés
A hétvégén egy ismerőstől el fogunk hozni egy kiskutyát. Mi a menete a chipezésnek, mik az első oltások, mi a teendő az elején? Nem vagyok ebben túl jártas. Kb mennyibe fog kerulni, hogy készüljünk?
2021. jún. 24. 09:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%
"Viszont egészen biztos, hogy vannak 8 hetesek, sőt, mert az 5 kiskutyából már csak a miénk van ott" - akkor abban is ugyanilyen biztos vagy, hogy megkapta a kiskutya a féreghajtást és esetleg az első parvo oltást is?
2021. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kiskutyák nem kaptak semmiféle oltást és orvos sem látta őket, ebben 100%-ig biztos vagyok, mert a jelenlegi 'gazda' nem költ ilyenekre :)
2021. jún. 24. 10:13
 13/35 anonim ***** válasza:
53%
FELIR száma van a kiskutyák jelenlegi tulajdonosának?
2021. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztőről beszélünk! Csupán egy ismerős, akinek a SAJÁT kutyájának lettek kiskutyái, és mivel nem tudja/akarja őket megtartani ezért elajándékozza őket.:)
2021. jún. 24. 10:24
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy a kiskutya hova tartozása, honnan 'szerzése' miért fontos a kérdésem szempontjából. Csupán az érdekelt, hogy mi a menete az egésznek. Falun lakunk, éppen nem meglepő a kiskutyák elajándékozása, csak éppen sokan befogadják őket és soha nem látja őket orvos, Én pedig szeretném felelősen tartani.
2021. jún. 24. 10:26
 16/35 anonim ***** válasza:
90%
Április óta akkor is kell, ha valaki örökbe ad/elad kutyát (tenyésztők, menhelyek). Ezzel akarják visszaszorítani a szaporítók tevékenységét.
2021. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

8#

Felelős állattartó NEM AKAR majd kölyköket a kutyájától, van elég kidobott, menhelyes már így is. A kérdező kommentjeit olvasva, szerencsére ő is így gondolkodik.

Első voltam.

2021. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kellene, de mégegyszer mondom, falun a szomszéd Pista bácsinak biztos vagyok benne, hogy nincs. Értem én, hogy ez a tenyésztők miatt van, de itt semmi ilyenről szó sincsen. Én inkább örülök, hogy nem lettek kitéve a földes útra/utcára vagy éppen lettek vízbe fojtva, igazolvány ide vagy oda :)
2021. jún. 24. 10:30
 19/35 anonim ***** válasza:
28%

Marhára felelős. Elhoz egy kutyát egy felelőtlen szaporítótól.

Ezért nem ivartalanítanak, "úgyis lesz gazdája". A menhelyek tele vannak, az állatvédő szervezetek meg nem győzik menteni a sok felesleges szaporulatot.

2021. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Édes istenem 🤦🏼‍♀️

Nem szándékosan lett terhes a kutyája, egészen egyszerűen kiszökött es vemhes lett.

Annyira szomorú, hogy egy egészen egyszerű kérdés ennyire össze tud embereket ugrasztani, mindenki egyből azt keresi, amibe bele lehet kötni, meg a 'majd én megmondom' válaszokat lehet fröcsögni.

Kedves 19-es, menj már innen aztán foglalkozz már magaddal, ha már annyira ostoba vagy, hogy segíteni nem tudsz, ne itt add már elő magad, hanem otthon, annak akit ez érdekel. Te biztos teljesen hibátlan vagy, mindent tökéletesen csinálsz, gratulálok! Szia :)

2021. jún. 24. 10:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!