Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi a menete? Chipezés...

Pontosan mi a menete? Chipezés stb.

Figyelt kérdés
A hétvégén egy ismerőstől el fogunk hozni egy kiskutyát. Mi a menete a chipezésnek, mik az első oltások, mi a teendő az elején? Nem vagyok ebben túl jártas. Kb mennyibe fog kerulni, hogy készüljünk?
2021. jún. 24. 09:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Azoknak pedig akik segítettek, nagyon köszönöm, hálás vagyok!! Szép napot nektek :)
2021. jún. 24. 10:43
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

19#

Oké, a te meglátásodban is van igazság. De a már megszületett kiskutyának, szerinted nem lesz jobb sorsa, ha egy falubeli magához veszi és ivartalaníttatja ahelyett, hogy az anyakutya gazdája kihajítja őket egy zsákban, a 40 fokba, a földút szélére?

Igazad van, a szaporítást visszaszorítani csak úgy lehet, ha senki sem viszi el a szapis kutyákat, de ezt nem hiszem, hogy a kölyök kutyák kárára kellene csinálni, sokkal inkább edukálni kellene a vidéken élőket a témáról, ami istentelenül nehéz, tapasztalatból mondom.

2021. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%
"Nem szándékosan lett terhes a kutyája, egészen egyszerűen kiszökött es vemhes lett." :DDDDDDDD Jaj dolgok csak úgy megtörténnek...engem sem szándékosan harapott meg a kutya évekkel ezelőtt, csak kiszökött, mert szegény-szegény gazdája alap dolgokat lusta volt megtenni mások biztonsága érdekében. Ne vedd magadra, csak iszonyat gáz ez a felfogás az ismerősöd részéről. Ezzel az erővel fel lehetne menteni M Ricsit is, mert szegény nem akart balesetet okozni, csak bedrogozva hajtott 120al fényes nappal a belvárosban.
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
5%
nehogy kiherlétesd már csórit azt kéne kiherélni aki ezt hajtogatja
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%
23 vagyok tehát ez nem neked szólt, amit leírtam, te normálisnak tűnsz.
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de kicsit felment bennem a pumpa, Én csak feltettem egy kérdés a kiskutyák oltásával kapcsolatban, hogy biztos helyesen járjunk el, erre Én kapom a savazást a kutya hova tartozása miatt, holott nekem ahhoz közöm sincs, Én szimplán 'kimentem' (!?) onnan és szeretném ha egészséges és jó élete lenne.
2021. jún. 24. 10:48
 27/35 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Az első 5 mindenképp kell + még a 10 hónapos veszettség ismétlés.

Szóval ha 6×5000 Ft-al számolunk (kb. 1 oltás ennyi, legtöbb helyen).

Az 30.000 Ft + chip 5.000 Ft (ez is legtöbb helyen ennyi)

2021. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
91%
"nehogy kiherlétesd már csórit azt kéne kiherélni aki ezt hajtogatja" Ostoba parasztok minek írnak ide?
2021. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
13%

Igazad van 28

Nagyon egyetertek veled!

Mert igen,aki nem tud a kerdesre valaszolni csak okoskodik vagy aki masokat kritizal(mint te!) mert a velemenye eltero mint a tobbinek az tenyleg ostoba paraszt.

2021. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
70%

Véletlen alom nincs! A szukát lehet az első tüzelés előtt ivartalanítani! Lehet vigyázni a tüzelés alatt abban a 10-13 napban! (Sok milliárd embernek sikerül, megjegyzem.) És lehet vemhesen is ivartalanítani.

Tehát nagyon is tudatos szaporítás történt, márpedig annak minden formáját megvetik a felelős, értelmes állattartók!

Kérdező, a FELÍR kötelező mindenkinek, aki szaporít! Mindegy a szándék. És a chippet kötelező a szaporítónak beadatni! Ahogy az első oltást és a féreghajtókat is.

Az értelmes, felelős, állattartásra alkalmas ember pedig nem támogat szaporítókat.


Inkább ne akarj kutyát! Nem való neked!

2021. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!