Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi a menete? Chipezés...

Pontosan mi a menete? Chipezés stb.

Figyelt kérdés
A hétvégén egy ismerőstől el fogunk hozni egy kiskutyát. Mi a menete a chipezésnek, mik az első oltások, mi a teendő az elején? Nem vagyok ebben túl jártas. Kb mennyibe fog kerulni, hogy készüljünk?
2021. jún. 24. 09:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező nyugodj meg, ez a gyk kutyák kategóriája. Szinte mindegy milyen kérdést teszel fel, előbb utább kierőszakolnak belőled valami "hibát", amin csámcsoghatnak és rágalmazhatnak minden félével. Hidd el, ember még itt nem tudott olyan kérdést feltenni, amibe ne kötöttek volna bele.


Első kérdésnek szerencsétlen kategória, mert pár normális választól eltekintve itt csak a savazást kapja az ember, meg jónéhányszor erre járnak a lepontozók és jó/rossz választ egyaránt lehúznak.


Páran válaszoltak az eredeti kérdésedre, szerintem abból elegendő információt szereztél a tájékozódáshoz, a többieket meg hagyd figyelmen kívül, pont azért, amit írtam. Itt ilyen a közhangulat...


Mondjuk, aki szerint nem kéne az ilyen kiskutyákat elhozni, attól kérdezném, hogy mégis hova kéne őket tenni. A kert végébe a föld alá? Vagy wtf...

2021. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, addig lesz szaporítás, amíg vannak, akik ezt éltetik.

A kutyákat elásni állatkínzás és büntetendő. Kidobni szintén. Egészségesen lealtatni szintén. Tehát egy út van, majd a szaporító szépen felneveli a kutyákat és remélhetőleg el megy a kedve a további kiskutya gyártástól.


Hihetetlen, hogy 3 millió kutya él menhelyen, gyepiken, sok millió éli le az életét láncon, borzalmas körülmények közt, és még mindig nem értik egyesek, hogy mi a baj a szaporítók támogatásával...

2021. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

32, de te sem hiszed el, hogy a szapi majd eltartja mint az 5 kölyköt élete végéig :) Ergó marad a kertben elásás, vagy útra kidobás.


Egy csomó embernek már egy alom elég ahhoz, hogy többet ne vállalja be mégegyszer, mert csak csupa gond az embernek.


A kereslet-kínálat logika mindig fennáll, tisztában is vagyok vele, de nem értem mitől jobb, hogy a kiskutya rossz körülmények közül bekerül a menhelyre, aztán hónapok, vagy évek után kerül gazdihoz, mintha egyből gazdihoz kerülne a szapitól...

2021. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
De miért opció az állatkínzás? Neked az miért normális, hogy elássák, kirakják a kutyákat? Inkább ezt kellene mélységesen elítélni és büntetni! Nemhogy még pártolni is és természetes dolognak venni!
2021. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

34 neked félrement valami.



Én nem támogatom ezt, de a legtöbb ember így gondolkodik, ahol "becsúszik" az alom. Nem tudom hol írtam, hogy szerintem ez a megoldás :)


Én arra akartalak rávezetni, hogyha nem viszi el őket senki, akkor bizony nagy valószínűséggel így végzik.


Szapitól ne vegyél/vigyél, fogadj örökbe. Ahham. Csak mire örökbefogadod már kétszer majdnem elpusztult, szocializáció 0 stb.


Szóval nem értem mi a baj az ingyen elvihető kiskutyákkal.

Azokat is megmented, sőt még jobbat is teszel velük, mert nem mennek át a menhelyeken, meg az odáig vezető úton.


Aki nem ivartalanít, az nem is fog a rámaradt kiskutyákkal jobban bánni. Ezt kéne felfogni. Azok már megszülettek és egyáltalán nem tehetnek róla.

2021. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!