Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutya eutanázi...

Mit gondoltok a kutya eutanáziáról?

Figyelt kérdés
Ti elaltatnátok a kutyátokat ha beteg lenne? Hogy tudnátok szembenézni a bűntudattal, hogy ti “öltétek” meg?

2021. júl. 12. 13:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%

Honnan lehet tudni hogy fajdalma van? Nyuszit, sir?


Nem eszik, nem iszik, nem alszik, nem mozog...már sírni sem volt ereje.

2021. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
97%

Megígértem a kutyámnak (ahogy a mostani kettőnek is), hogy hagyom olyan emelt fővel távozni ebből a világból ahogy végig élte az életét.


Nem csak a mókás és szép részek tartoznak hozzá az élethez hanem az elválás is. És ha megadhatom neki azt a segítséget, hogy a legkevesebb fájdalom érje, akkor megteszem, hisz felelősséget vállaltam érte. És mert itt nem én vagyok a lényeg, hanem Ő.

2021. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
96%
Inkább ez, minthogy kínhalállal menjen el...
2021. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos egyszer már nekem is meg kellett hoznom ezt a döntést, de szerintem jól döntöttem. Szegény már 15 éves volt és csak szenvedett. 3 hónapja járni sem tudott rendesen
2021. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém 13 éves volt, amikor másodszor kiújult a daganata. Akkor az orvos azt mondta, hogy ne kínozzuk, ha fel is épül a műtétből akkor sem lesz neki sok hátra, mert baromi gyorsan terjed.


Akkor hazahoztuk, már nem evett nem ivott, csak feküdt. Másnap hívtuk ki az orvost, hogy altassa el. Nyilván nehéz döntés volt és nagyon sírtunk a férjemmel...

Bűntudatom akkor lett volna, ha hagyom tovább szenvedni és semmit nem teszek ellene.

2021. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt bűntudatom, mert annyira beteg volt, hogy az alapvető életfunkciói kezdtek el leállni.
2021. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
95%

Eleve a kérdés hülyeség, ne haragudj, kérdező!


Azzal nem tud szembenézni egy gazdi, aki szereti a kutyáját, ha hagyja szenvedni!


Ilyenkor nem megölöm, hanem megszabadítom a szenvedésétől. Nagyon nem ugyanaz!


Én kihívtam annak idején a 8 éves beagle kanomhoz a dokit. Megnézte (nagyon beteg volt a kutya,de elég hirtelen jött a betegsége..). Akkor még nem altatta el, de 2 nap múlva visszahívtam, hogy altassa el. Akkor már hátrafelé járkált a kertben a kutya, meg fogott egyfolytában csorgó nyállal. Nem evett, nem ivott....


Szerinted ez élet volt neki?

Nem. Jobban járt, és nem vártam meg, míg már epilepsziás rohamai lesznek.

:(

2021. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
91%
*forgott
2021. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
89%
Én örülnék, ha embereknek is engedélyezve lenne. Sokkal rosszabb szenvedni hagyni a menthetetlen beteget.
2021. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%

A kutyák ezerből egy alkalommal alszanak el békésen, mikor meghalnak természetes úton. Egy vergődés, halálhörgés az egész.


Egyetértek az eutanáziával.

2021. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!