Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne ez...

Szerintetek mennyire lenne ez jó ötlet, illetve vann-e valakinek tapasztalata menhelyes kutákkal?:)

Figyelt kérdés
Nos, 2 nappal ezelőtt itthagyott minket nagymamám 17 éves szeretett kutyusa és eléggé megrendítette őt is és minket is mivel vele nőttünk fel (19 vagyok). Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást. Nos én a városi menhelyen kíváncsiságból nézegettem a kutyusokat és rátaláltam egyre.. Egy ivartalanított szuka, 3 éves és a leírás alapján nagyon jámbor, kedves, tanítható és nem egy tank a nagy méretéhez képest. Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik és ez valamiféle biztonságot is ad neki illetve társaságot is. Egy 3 éves kutya már nem valószínű, hogy felássa neki a kertet vagy szétrágja a papucsait és mivel elég nyugott és szelíd nem hinném hogy nagy bajokat okozna neki. De nem tudom a menhelyen ez hogy működik, mert láttam előtte látogatni kell, de az jó lenne ha csak én látogatnám meg nagybátyám? Vajon mamámmal elfogadó lenne? Van valakinek tapasztalata menhelyes kutsusokkal?

2021. aug. 2. 16:58
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
88%

9

Miért, mit hozzunk fel? Azt hozzuk fel, amit minden valamirevaló állatmenhely is. Idős embernek 60 év felett pl nem adnak ki kutyát. És jól teszik, mert ha mama papa 70 évesen meghal, sok esetben az örökösök a pénzért tartják a markukat, de a kutya nem kell, azt kibaxxák az utcára, vagy a menhely elé.

Isten őrizzen, hogy a nagyanyja halálát kívánjuk. De megtörténhet, lévén idős már. A kérdező is leírta mit mondott a nagyanyja.


"nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást."


De az unoka ezt xarba se veszi, azért ő csak rábaxna egy kutyát a nagyanyja hátára.

2021. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom, hogy egy 3 éves kutya is ás. Főleg nyáron.
2021. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim válasza:
93%

Nekünk most halt meg a goldink.15 éves volt.

Van egy pulink is .Hát ne tud meg milyen lelki beteg mert anyukájának tekintette a puli a goldit

Sokan mondták kell mellé egy másik kutya de most egyelőre nem szeretnénk mert gyászolom a goldit.

Családtag volt.Fájdom maradt utána.Mert rettenetesen hiányzik.

Szerintem nem jó ötlet most még másik kutya mamádnak.Majd szól ha úgy érzi kell neki kutya.

2021. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

Embert nem beszélünk rá hogy legyen. Mert más úgy nyugodtabb. Állattal meló van és rengeteg kompromisszum. Ne mindenki alkalmas rá.

Nem ismerjük hogy tulajdon képpem mamád hogyan élte meg. Nyilván egy érző lény ment el nyilván meggyászolja az ember de nem biztos hogy önszántából szeretne egyet.

nagymamámnak is volt egy kutya miután nagyapám meghalt. Éveken át azt hittem hogy nagymamám örül neki. Kertben volt tartva. Etette, itatta, simogatta. Mikor elment nagymamám megsiratta. De azt mondta hogy belefáradt nagyon ő ebbe. Semmi pénzért nem vállalna másikat. Tisztességből, becsületből figyelt oda rá nem azért mert neki erre igénye volt. Úgy hogy em volt kérdés hogy lesz e másik kutya... Nem lett.

2021. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

"de egyedül nem maradhat ezt ő is tudja"


De az ég szerelmére egy öreg embernek aki egyre kevésbé fogja ÖNMAGÁT tudni ellátni nem kutyára lesz szüksége! Felfoghatnád ezt te is és a családod is.

A kutya felelősség! Hatalmas,és ezt egy egyre önállóságra is képtelenebb ember nem fogja tudni ellátni.

Honnan tudod,hogy egy év múlva a nagyi nem lesz olyan állapotban,hogy még tényleg teljesen önmagát se tudja ellátni?


Neki nem kutyára van szüksége már.Rég nem.

Elment a kutya,mert már itt volt az ideje.De nincs már ideje annak,hogy jöjjön egy új.A kutyának is ártanátok vele.

2021. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig még élt a kutya azt mondta,hogy akar majd egy kutyát,ha elmegy a mostani.


Elment,sokkal nagyobb űrt és fájdalmat hagyott maga utàn.

Most érzi igazán,hogy mekkora veszteség érte.Ezért azt mondta,hogy nem kell neki több kutya.

Tartsátok ezt tiszteletben,és ha akar kutyát magának majd ő szerez be vagy megkér titeket,hogy keressetek neki egyet.


De akkor se labi keveréket meg mit tudom én miket nézel.

Idősebb,nyugodt,csendes kutyát.Ami passzol egy idős hölgy mindennapjaiba.

2021. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ember aki tudott normális választ adni a menhelyes kutya kérdésre annak köszönöm szépen! Mindenféleképpen beszélni fogok mamával de csak egy faxom kérdést tettem fel, hogy menhelyről kutya enmnyire elfogadó de persze ez is relatív hogy a kutyának milyen a jelleme.. Édes istenem amúgy komolyan mondom.. meg ez a kijelentés hogy "mindenki a pénzre tartja a markát" akkor benned is sok érzés lehet hogyha a te nagymamád halálával kapcsolatosan ez jut az eszedbe.. a kutyának meg biztos helye lenne mama után is.. Nem tudtok b@szki semmit és álltok neki az embernek.. Akkor ha legközelebb jön veletek szembe egy nagyi kutyátsétáltatva köpjétek szembe mert vett magának egy kutyát 70 évesen és hogy milyen meggondolatlan. Mamának fog kelleni egy kutya IDŐVEL, és csak amiatt írtam, hogy meglátogatni el szeretném kezdeni a kutyát.. De akkor megoldom magamnak és megbeszéljük mamával és utána a menhelyen érdeklődök ha kell mamának a kutya..
2021. aug. 2. 17:42
 18/54 anonim ***** válasza:
92%

Rendesen fel van aljzva az egész család,hogy kutyát vigyen a nagyinak.

Biztos lenne más is amire szüksége van,azzal rohanjatok oda az ég szerelmére ne kiadással és problémával..

2021. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Persze mindenki ésszerűen elmondta,hogy rossz ötlet kutyát vinni neki,azok mind rossz válaszok.

Egy mondta,hogy vigyed az hasznos.

Minek teszel fel kérdést? Eldöntötted,hogy viszel neki.

Ha 100 emberből mondta volna ez az 1 is az lenne az egyetlen normális válasz,mert ezt vártad.


Ha nem vagy hajlandó mások intéseit komolyan venni az a te bajod.

De ne pontozz le senkit,mert ugyan úgy szinte kivétel nélkül mindenki hasznos választ adott.Csak ez neked épp nem tetszik,de ez nem tetszik gomb.

Teljesen jogos,hogy ne terheld le te se,nagybátyád se,meg úgy senki se az öreg lányt egy kutyával.

2021. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Ne pofázz már bele úgy hogy nem is tudsz rólunk semmit. Rengeteg mindennel segítünk mamának és nem képtelen az önellátásra, mindennap kertészkedik, rendezi a kertjét, mos, főz, takarít, vannak tyúkjai amiket intéz tehát csak egyszerűen gyászol.. idővel biztos fog kelleni neki egy kutya.DE nem fogom ráerőltetni ha nem kell neki csak egy kérdést tettem fel..
2021. aug. 2. 17:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!