Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne ez...

Szerintetek mennyire lenne ez jó ötlet, illetve vann-e valakinek tapasztalata menhelyes kutákkal?:)

Figyelt kérdés
Nos, 2 nappal ezelőtt itthagyott minket nagymamám 17 éves szeretett kutyusa és eléggé megrendítette őt is és minket is mivel vele nőttünk fel (19 vagyok). Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást. Nos én a városi menhelyen kíváncsiságból nézegettem a kutyusokat és rátaláltam egyre.. Egy ivartalanított szuka, 3 éves és a leírás alapján nagyon jámbor, kedves, tanítható és nem egy tank a nagy méretéhez képest. Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik és ez valamiféle biztonságot is ad neki illetve társaságot is. Egy 3 éves kutya már nem valószínű, hogy felássa neki a kertet vagy szétrágja a papucsait és mivel elég nyugott és szelíd nem hinném hogy nagy bajokat okozna neki. De nem tudom a menhelyen ez hogy működik, mert láttam előtte látogatni kell, de az jó lenne ha csak én látogatnám meg nagybátyám? Vajon mamámmal elfogadó lenne? Van valakinek tapasztalata menhelyes kutsusokkal?

2021. aug. 2. 16:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
88%
Mamad akkor kapjon uj kutyat amikor keszel all ra.. nem ertem miert kellett azonnal menhelyre menni es nezegetni. Mindenki akarja hogy legyen kutya csak a mama nem... hat erdekes. Ra er kutyakat nezegetni boven.
2021. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Ti amúgy olyan idiótának néztek minket amennyire lehet.. Csak egy ötlet volt de úgy le tudjátok támadni a másikat.. like wtf. Normálisan is ellehet mondani mint ahogy egy páran megtették nem pedig már kutyakínzónak meg idiótának beállítani valakit.. Mert ti ezt csináljátok.De persze megértettem mindent és marhára nem sértődtem meg.. mindent megértettem engem csak az zavar hogy úgy ítélkezel hogy nem is ismersz és a légből kapott faxságaidből felépítesz valakiről egy képet és annak rendje módján beszólogatsz mindenre és lekezeled az egész családom.. De megértettem tény nem lenne a legjobb ötlet egy fiatal kutyát odavinni de továbbra sem csak úgy beállítottam volna egy kutyával ajándékként mert NEM VAGYOK IDIÓTA. Csak érdeklődtem illetve annak ellenére, hogy ebbe is belekötöttél nem vittem volna neki már egy hét múlva egy másik kutyát. De teljesen mindegy, köszönöm az összes információt:) És azt is hogy milyen formában kaptam a válaszokat egy két embertől. Kultúráltan is meglehet beszélni mindent de valakinek a lételeme a szurkálódás meg az a mérhetetlen lenézőség..
2021. aug. 2. 18:26
 33/54 anonim ***** válasza:
87%
Es majd o valaszt kutyat, nem masok.. en merges lennek ha ugy hoznanak ide nekem egy kutyat...
2021. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
74%
Na, te szegény kérdező...kaptál hideget meleget:) Biztos van sok jó indulatú válaszok között, amit meg is tudsz szívlelni:)
2021. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
A 29esnek(és még egy pár embernek ) pedig kölön köszönöm hogy háborgás és utálkozás helyett normálisan és kultúráltan ek tudta mondani amit szeretett volna és egyetértek. Lehetr kicsit elhamarkodtam de egyébként nem mentem be a menhelyre csak a weboldalon néztem.. ezért kérdeztem rá, mert nem vagyok jártas hogy a menhely hogy ad ki kutyát illetve hogy mik a tapasztalatok. Feleslegesen ne adjak már reményt egy érző lénynek.. de ennek ellenére akkoris el fogok látogatni a menhelyre mert akartam vinni felajánlásokat. De mindent megértettem, nem mentem volna amúgysem tettlegességig nagymamám tudta és belegyezése nélkül, de mindenféleképpen menhelyről szeretnék kutyát ha nem is nagymamámnak majd egyszer magamnak mert a szívem szakad meg értük(meg igazából minden állatért de mindenkinek én se tudok segíteni, főleg az uralom című dokufilm óta).. Csak érdekeltek volna a tapasztalatok de néhányan csak belegázoltok az emberbe..
2021. aug. 2. 18:34
 36/54 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én ezt egy picit szomorúnak tartom hogy egy menhely csak fiataloknak ad ki kutyát. Ismerek több időst is aki olyan fitt hogy csak na, s van hogy látom hogy a papika sétáltatja a hasonló kis öregfickót(aranyosak tudnak lenni)



Kérdező.


Egyenlőre még ne tervezgess kutyust. Engedj időt magatoknak főleg a nagyidnak. Később nyilván lehet majd akár neki is semmi se kizárt.Viszont egy három éves kutya is tud aktív lenni,kertet ásni. Ha már mindenképp menteni szeretnél majd akkor inkább kisebbet és idősebbet. Ami nagyidhoz is passzolna korban. Sajnos az idős kutyusok nem nagyon kellenek. Vagy ideiglenes befogadó esetleg? Vagy más állatot esetleg? Akit ugyanúgy el kell látni, társaság lenne szintén neki. Pl. tengerimalacok, papagájok, törpenyúl stb?

Velük is kell foglalkozni sőt s ugyanolyan hű társak tudnak lenni.

2021. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 36osnak is a választ, mindenféleképpen hagyom hogy túl legyen rajta, de azért kéne neki a kutyus mert, nem feltétlenül házörzőnek csak jelezzen ha jön valaki mert mamám elég kieső helyen lakik, egy utcában 3 ház van kb és azért nem rossz ha van ott valaki aki legalább jelez neki hogy jött valaki, vagy bármi. De ez már részletkérdés. Ha mamám arra az elhatározásra jut hogy kell neki majd elkísérem a menhelyre és kiválasztja.. addig pedig elengedem a témát.
2021. aug. 2. 18:44
 38/54 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak egyszerűen megkérdezted volna körítés nélkül hogy kinek mi a tapasztalata a menhelyes kutyákkal és milyen feltételekkel adják ki, kíváncsi lettem volna hogy milyen válaszok születnek. :)
2021. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
84%
Csak a gyásszal kapcsolatban írnám meg, h én pl 1 hétig tudtam nézni az üres kutyaházat. Bármennyire is szerettem a kutyámat, nekem könnyebb volt hogy egy hét után új kölyköt vettem.
2021. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
81%

Akkor sem ajánlottunk volna 3 éves kutyát olyannak,aki már nem tudja úgy ellátni ahogy kell.

Egy 3 éves kutya többnyire aktív.Ha az adott egyed kivétel valami oknál fogva még talán kivitelezhető.

Most,hogy hallgat-e a szép szóra vagy sem az már tőle függ.Menhely így nem fog kiadni kutyát,máshonnan remélem nem visznek oda fiatal,aktív kutyát.Mert az mindkettejükkel kicseszés.

2021. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!