Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne ez...

Szerintetek mennyire lenne ez jó ötlet, illetve vann-e valakinek tapasztalata menhelyes kutákkal?:)

Figyelt kérdés
Nos, 2 nappal ezelőtt itthagyott minket nagymamám 17 éves szeretett kutyusa és eléggé megrendítette őt is és minket is mivel vele nőttünk fel (19 vagyok). Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást. Nos én a városi menhelyen kíváncsiságból nézegettem a kutyusokat és rátaláltam egyre.. Egy ivartalanított szuka, 3 éves és a leírás alapján nagyon jámbor, kedves, tanítható és nem egy tank a nagy méretéhez képest. Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik és ez valamiféle biztonságot is ad neki illetve társaságot is. Egy 3 éves kutya már nem valószínű, hogy felássa neki a kertet vagy szétrágja a papucsait és mivel elég nyugott és szelíd nem hinném hogy nagy bajokat okozna neki. De nem tudom a menhelyen ez hogy működik, mert láttam előtte látogatni kell, de az jó lenne ha csak én látogatnám meg nagybátyám? Vajon mamámmal elfogadó lenne? Van valakinek tapasztalata menhelyes kutsusokkal?

2021. aug. 2. 16:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg igazad van. De hogy 3nál több válasz nem érkezett volna, az is valószínűsíthető. Márpedig a kérdés nem az volt hogy "Szerintetek vigyek a mamának kutyát?", hanem menhelyes kutyás tapasztalat érdekelte volna. És még mielőtt vki belém áll, nem az igazatokat fírtatom, csak némelyeknek a stílusa...Én azt hittem a kutyások kultúrált lények
2021. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
77%

Erre nem lehet ajánlani semmilyen menhelyes tapasztalatot.

"Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást."


Ebben minden le volt írva.2 napja meghalt a kutya,mama nem akar kutyát,nincs is energiája hozzá (és felnőtthöz sincs!),ráadásul ha annyira fontos volt akkor 17 évet nem egy napig fog gyászolni hanem minimum hetekig,talán hónapokig.


Kommentekben ott van,hogy ENNEK ELLENÉRE más családtag is már hamarosan kutyát akar vinni,ez a (feltehetőleg lányka) kérdező meg már menhelyet is kutatott,és konkrét kutyát is nézett,anyjával tárgyal róla.

Ajándékba nem vehet ki kutyát,ha magának kiveszi és oda adja a mamának szerződést szeg.Márpedig nyomon követik a kutya sorsát.


Miről beszélünk? Itt semmilyen tapasztalat nincs amit NEKI lehetne mondani.

Ne vegyen a mamának kutyát,ne fogadjon be,mert se nem kell neki se nem tudná ellátni maximum az idős kutyát még pár évig.

Történet vége.Ha megsértődik ha nem..

2021. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Te tovabbra is ugyanazon lovagolsz. Nagymamam majd hagy dontse mar el hogy szeretne e uj kutyat vagy nem. A mostani halala elott meg kellett neki most nem kell (termeszetesen) szegenykem 3 napig sirt utana reggel es este is.. Es egyebkent valaki irta hogy ki hogy gyaszol.. En is inkabb vennek egy masik kutyat minthogy honapokig az ures kutyahazat nezzem es folyamatosan feltepkedjem a sebeket.. De termeszetesen meg kell mindenkit gyaszolni de az ha odaviszel egy uj jovevenyt par heten belul az nem azt jelenti, hogy nem szeretted az elozot de ez is szemely fuggo. Visszaterve ha nagyim kutyat szeretne akkor igenis ki fogunk hozni egy kutyust.. Es nem is ertem egyebkent hogy idos kutyakat miert nem adnak ki 60 ev felettieknek? Szegeny kutyanak jobb (jobbesetben 2 negyzetmeteren) bezarva egy kennelben addig ameddig el nem pusztul szegeny minthogy kiadjak egy idos neninek vagy bacsinak aki egy kis tarsasagra vagyik es ugy banna azzal az allattal mint ahogy eddig sose bantak vele? Pedig egy idos kutya mar nem igazan kell senkinek. Teny hogy LEHET hogy mama rosszul lesz vagy barmi de ennek pont annyi eselye van hogy ne adjak mar ki mondjuk cukorbetegeknek meg olyanoknak akik sokat utaznak mert jaj lehet baleset eri oket es nem fognak tudni a kutyarol gondoskodni meg kire marad a kutya. De a szabaly az szabaly..
2021. aug. 2. 21:31
 44/54 anonim ***** válasza:
55%

Én teljesen másik kommentelő vagyok,de osztom mások véleményét.

Most még tud róla gondoskodni.Bejön egy korona szerűség,vagy csak simán öregszik egy évet és talán már jövőre sem fog tudni róla.

Emiatt ne hozzatok oda kutyát.Hozhattok,de a kutyának is szívás meg öreg anyádnak is.

Felesleges itt szajkóznod,hogy ő jól van.Ja,most még.

Öreg ember egészsége pont annyira kiszámítható mint az élet.

Semennyire.

2021. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Es megmielott megint kikapnal valamit a mondanivalombol vagy beleakadnal valamibe nagymamam barhogyis dont tiszteletben fogom tartani. Ha nem szeretne nem fogom eroltetni mint ahogy te allitodbe vagy nem tudom melyik okos mondta hogy lazban egek hogy vigyek neki egy kutyat.. NEM! Egyszeruen csak nezelodtem es utana erdeklodtem dolgoknak hogy egyaltalan hogy megy ez az egesz. Felneztem az oldalukra es megtalaltam ezt a szep kutyust aki elvileg nagyon nyugodt, szelid, nem tolakodo nem annyira aktiv es okos es tanithato es ugy gondoltam hogyha veletlenul mama ugy dont hogy na megis kell akkor ez a majdnem 4 eves kutya lehetne az egyik "jelolt". De mondogasd csak nyugodtan tovabb a faxsagaid mert teged ez telt el boldogsaggal, hogy kotozkodj mikor mar 5x elmagyaraztam a helyzetet de te csak tovabbra is kiforgatod a szavaim.:)
2021. aug. 2. 21:39
 46/54 anonim ***** válasza:
80%

Ja,2 nappal a kutya halála után máris "csak érdeklődtél".

Konkrét kutya után,akit kutogatsz anyádnak,hogy ki akarsz hozni.

Mindent leírtál,vissza olvastam.Másokét is.És amikor előső körökben rád szóltak,hogy nem kellene ezt csinálni (ami egyébként fedezi a "SZERINTETEK?" kérdésre a választ) akkor azt mondtad,hogy ha te nem viszel akkor nagybátyád majd hamarosan úgyis..


Hát b*zdmeg ne döntsetek már az öreg hölgy helyett.És ne versengjetek,hogy ki visz előbb és milyet.

Te se nézelődj,más se.Legalább várd meg,hogy ő akarjin kutyát.Akkor lehet nézelődni az aktuális kutyák közt és lehet vigyorogni a telefon előtt,hogy "ez kell neki,megyek érte".

2021. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Akkor ez majd neked is jusson az eszesbe ha veletlenul 65 evesen egyedul maradnal es szeretnel magadnak egy kis tarsasagot a mindennapokban hogy legyen kihez szolni ameddig a gyerekeid dolgoznak es az unokaid iskolaba jarnak hogy te mar fel labbal a sirban vagy es orulj hogy elsz. Mert amugy ez pont ilyen. Nem biznek kutyat akkor olyanra se aki a gyerekenek veszi a kutyat, arra se akiknel nem olyan a csalad mert mivan ha elvalnak es a kutyat kidobjak(ilyenrol is hallottam) Like ertem oreg kiszamithatatlan, ott a covid persze. De ha o ugy erzi hogy lenne ra ideje es energiaja akkor hagy legyen mar neki. A szomszedjaban egy tole joval idosebb neni befogad minden koborallatot van 6 cicaja es 4 kutyaja, majd szolok neki is hogy fejezze mar be mert fel labbal a sirban van es kire hagyja majd az allatkakat. Inkabb hagy szenvedjenek tovabb..
2021. aug. 2. 21:49
 48/54 A kérdező kommentje:
De ah azt hiszel amit akarsz xd belefardtam xd nem magyarazkodom nem is erdekel tenyleg. Annyi okoskodo van. Remelem ez elozok is visszajonnek hogy tudjatok kozosen kopkodni hogy milyen sz@rok vagyunk es hogy mertem nezelodni a menhelyi kutyak kozott es megbeszelni anyukammal hogy lattam egy kutyat ami ha ugy lenne mamanak idealis lenne. Uramisten. Mekkora felelotlen sz@r szemetlada vagyok te jo eg. Tuldramatizaltok mindent.
2021. aug. 2. 21:56
 49/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvastam vegig minden valaszt, de HA mamad is kesz lesz egy uj tarsra, akkor idosebb kutyat valasszatok es semmikepp ne nagytestut,hiaba jambor, ha csak elmegy mellette es felboritja. En orokbefogadtam egy 3-4 ev koruli kutyat, es igenis felassa az udvart, par papucsot is szetragott, kiborogatta a kukat es meg sorolhatnam mikkel kergetett neha az oruletbe, na de en 25 eves vagyok, es tudom mit vallaltam, egy 3 eves kutya ereje teljeben van, aktiv mozgasra van szuksege, nem lesz neki eleg a henyeles egy zart udvaron... Es hat mamad sem lesz fiatalabb, beszeljetek at ezt a dontest alaposan, ha mar enyhul a gyász, es valasszatok egy nyugis, idosebb (6-7) eves kis, vagy kozepes termetu kutyust, maga a menhelyrol mentes nagyon jo otlet, es szep dolog, de ha megse valik be a kutya visszaadjatok a menhelynek, mert pl. szeret asni, vagy eppen szökik, mert olyan mozgashianya van...
2021. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

1. "Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik" - Nem kell, téves gondolkodás, főleg, hogy ő nem akar kutyát, ne erőltessétek rá. Ti járjatok át segíteni neki, vagy fizessetek meg valakit, aki segít neki, ha szükséges. Mamádnak már inkább rátok van szüksége, nem egy kutyára.

2. Egy 3 éves kutya még fiatal, a mamádnak lehet, hogy már nem lenne hozzá energiája.

3. Egy mentett kutya melós, lehet rossz előélete, rossz szokásai, félelmi agressziója, amit lehet, hogy a menhelyen azért nem mutat, mert nincs inger, ami kiváltsa, de mamád belefuthat, aztán a kutya jobb esetben megy vissza a menhelyre, rosszabb esetben az életébe kerülhet, pedig egy megfelelő gazdi tudná kezelni. Mentett kutyám van, nála előjöttek dolgok örökbefogadás után. Nem mondom, hogy minden mentett kutyánál előjönnek gondok, és lehet szerencsétek is, bár az a ritka, inkább arra kell tervezni, hogy lehet gond, és ha van, tudja/akarja-e a leendő gazdi kezelni.

2021. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!