Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne ez...

Szerintetek mennyire lenne ez jó ötlet, illetve vann-e valakinek tapasztalata menhelyes kutákkal?:)

Figyelt kérdés
Nos, 2 nappal ezelőtt itthagyott minket nagymamám 17 éves szeretett kutyusa és eléggé megrendítette őt is és minket is mivel vele nőttünk fel (19 vagyok). Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást. Nos én a városi menhelyen kíváncsiságból nézegettem a kutyusokat és rátaláltam egyre.. Egy ivartalanított szuka, 3 éves és a leírás alapján nagyon jámbor, kedves, tanítható és nem egy tank a nagy méretéhez képest. Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik és ez valamiféle biztonságot is ad neki illetve társaságot is. Egy 3 éves kutya már nem valószínű, hogy felássa neki a kertet vagy szétrágja a papucsait és mivel elég nyugott és szelíd nem hinném hogy nagy bajokat okozna neki. De nem tudom a menhelyen ez hogy működik, mert láttam előtte látogatni kell, de az jó lenne ha csak én látogatnám meg nagybátyám? Vajon mamámmal elfogadó lenne? Van valakinek tapasztalata menhelyes kutsusokkal?

2021. aug. 2. 16:58
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
87%

Mesélek saját családból sztorit.

Amikor anyukám még gyerek volt, talán ovis korú, volt kutyájuk. Sajnos nagyszüleim nem nevelték meg, hogy a saját portájukon maradjon, ki tudta nyitni a kertkaput, átszökött a szomszédhoz, felásta a veteményest. A szomszéd többször szólt érte, aztán elege lett, mérget szórt ki, a kutya elpusztult. A nevelés hiánya ellenére nagyon szerették azt a kutyát, mamám kijelentette, hogy amíg ő él, nem lesz megint kutya, anyám öccse az akkori gyermeki gondolkodásával meg is kérdezte, hogy "anya, mikor fogsz meghalni", de azóta sem lett kutya és mamám már elmúlt 80 éves.

Másik, hogy 70 évesen 10 év alatt sokat romolhat egy ember állapota. Ha csak mamámból indulok ki, aki nagyapámat 83 évesen bekövetkezett haláláig ápolta, nagyapám halála után nagyon gyorsan elkezdett leromlani az állapota, már baromfit sem tart, hogy legyen legalább tojás, mert nem bírja, a kertet is más gondozza. Az öreglány elszöszmötöl a házban, az udvaron, vezényel a segítőinek, de fizikailag már gyenge. Tudom, hogy vannak nagyon fitt kisöregek, és lehet, hogy a te mamád is elél energikusan 100+ éves koráig, mint Keleti Ágnes (olimpikon), de az is lehet, hogy úgy fog öregedni, mint az én nagymamám.


Ha mégis akar majd kutyát, ne fiatalt, hanem időset válasszatok, azoknak a kutyáknak is jó megszépíteni az utolsó éveit, és ők már tényleg nem energiabombák. De meglepetésnek a menhely nem ad ki, helyesen, ők a leendő gazdival szerződnek, plusz ha idős az örökbefogadó, nektek kezeskedni kell, hogy ha a gazdival történik valami, ti gondoskodtok tovább a kutyáról, szóval így gondoljátok át.

2021. aug. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 éves kutya is simán felássa az egész kertet ha nincs sétáltatva naponta, nincs megnevelve. Ilyen esetben agresszív is nagyon könnyen lehet, hiszen érzi hogy ő parancsol. A nagyanyád nem akar kutyát, csak te. Ha meghalna a szeretett kutyám, te meg pár nappal utána beállítanál egy ismeretlennel, hát én nagyon messze elküldenélek mindkettőtöket. Ráadásul idős embernek nem viszünk fiatal kutyát, ha a mamád most 70 éves mondjuk, akkor lehet hogy 85 évesen (ha megéri) is még vele lesz, egy idős, valszeg betegeskedő kutya (az állatorvost ki is kell ám fizetni), akit lehet hogy megörököltök, de a leggyakoribb hogy a kedves örökösök viszik vissza menhelyre.
2021. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mennyit kell kocogni egy 3 eves labrador meretu kutyaval?? Hat kb heti 4 napot min . Vagy tobbet. Az fiatal kutya,felassa unLmaban a kertet,ha nem bicajozik kocog stb vele a nagymami.


Hooz neki inkabb egy 1o evest. De az is elhuzza,ha gyenge.


Meg o nem is akar kutyat. Ez nem tunt fel neked???

2021. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%

Látom, sok minden ki lett már tárgyalva, de egy dolog érdekelne mindenféle támadás nélkül, hogy hogy gondoltad.

Bemész és megmondod, hogy tartsák bent a menhelyen nektek a kutyát, amíg a nagyi -esetleg - meggondolja magát? Ez több hét szinte biztosan lesz, de hónapok is eltelhetnek (évekről nem is beszélve). Addig ne is vihesse el más vagy hogy szeretnéd?

Mindenesetre a menhelyeken nincs ilyen lehetőség, ha jön egy megfelelő jelölt, ellenőrzik, ismerkedés és ki fogják adni neki, nem várnak vele szemben egy bizonytalan gazdira egy percet sem. Pláne ha az a gazdi maga nem is akar kutyát, csak a családja pezseg. Tudom, mert mi is így hoztuk el a kutyánkat, a másik érdeklődő hezitált, hogy biztosan kell-e nekik. Meg lett nekik mondva, hogy természetesen kaphatnak gondolkodási időt, viszont a kutyát nem lehet “lefoglalni”, más ugyanúgy érdeklődhet felőle ezalatt. Így is lett, mi tudtuk, hogy őt szeretnénk, körülmények is megfeleltek, egymásnak is szimpatikusak voltunk. A másik jelölt sajnos elkésett (ha kellett volna végül a kutyus, erről már nincs információm).

2021. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!