Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint mérnétek esténként...

Kint mérnétek esténként hagyni komondoraitokat és/vagy kuvaszaitokat, ha ilyesmi tanyasi (fényképek lent) helyen élnétek (v. akármely más pásztorkutyáitokat)? Ha ez a két hely nem Britanniában, hanem Magyarországon, v. Erdélyben lenne... Folyt. lent!

Figyelt kérdés
Ezen lemérgezős, állatagyonlövős, szomszédoktól viszonylag távoli, falusi/tanyasi épületekbe előszeretettel betörős kelet európai országokban kint mérnétek hagyni három komondort/kuvasz? Maximum csak a legnagyobb hidegekben lennének bent? Mivel ezek területőrző, kinti fajták. Nem féltenétek őket, nem lesz-e a betörő bandák aljasságai miatt idővel valami nagy bajuk?

2021. aug. 8. 02:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%
Simán kint hagyhatod :) nekem 2 foxim és egy kuvaszom van télen is kint alszik mindenki nem lesz semmi bajuk a hidegbe össze bújnak 😃😃 Nem hiszem hog, ilyen nagy kutyák mellé valaki is szívesen be menne 😊😊😊 sok szerencsét hozzájuk 😊😊😊
2021. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! De amiket előbb olvastam...

Kissé elment még az életkedvem is. :(


"Én nagy állatbarát vagyok, de egy hangtompító leterítené kevés hanggal a kutyát, amiből te egy nyüszítést hallanál.


Végig takarva lenne az arcom, ettől függetlenül a kamerákat is elintézném vagy a társam.


A rendőrség riasztásának elkerülését, most pontosan nem tudom hogy oldanám meg, elektromos kerítésre terítenénk egy szigetelő anyagot, és kesztyű is lenne rajtunk.


Idehaza nem tudod hatékonyan védeni magad a kirablástól, mert a probléma a törvényben van, sokan ellene vannak de még mindig Amerika a követendő példa, ahol kapod a kis plasztik kártyát a fegyvereid mellé, és ha rád lőnek te is tüzelhetsz, ha összeszedett vagy.


Vadászokat kirabolnak idehaza, mert a fegyverek is értékesek külföldi eladásra."

2021. aug. 8. 21:30
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz te,hogy ennyire félsz a rablástól?

Aki fegyverrel megy annak mindegy mit raksz ki,esetleg másik fegyver véd meg.

Aki meg csak úgy bekukkantana az messzire fog futni amint meglát egy nagytestű pásztor kutyát


Az egyetlen amit tudsz a lemérgezese ellen tenni az az,hogy megtanítod neki,hogy nem ehet meg semmit csak a táljából,és el sem fogadhat senkitől semmit.

2021. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
És persze naponta többször is kinézel kerítés körül,hogy nincs-€ bedobva valami..
2021. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha körbe táblázod a házat,hogy kamerával megfigyelt terület,és harapós kutya,plusz a kerítés is elég jó akkor nem lesz semmi gond szerintem.Túl rizikós ilyen helyre bemenni.
2021. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Nmnmnm ***** válasza:
Nálunk a tanyán kétkaukázusi van nappal nem bántakan de est amikor már sekisics kint akor aki bejönn az szalad hazáig.
2021. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Nmnmnm ***** válasza:
16 vagyok helyesíráts elnézni.
2021. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Tizenhármas: egy másik kérdésnél írtam, hogy nézegetünk tanyákat és egy falu széli ingatlant, mivel városról költöznénk vidékre, ezek a telkek és a rajta található különálló épületek tökéletesek lennének számunkra majdnem minden szempontból!


De itt keleten annyi helyre betörnek már...


Cimborámnál a város melletti (nem tanyavilágbeli - város széli) weekend házukat törik fel szinte rendszeresen, és más hasonló esetekről is tudok. Még hozzánk is bejöttek, mikor alig pár órára elmentünk. És egy egy igen felkapott (és rendkívül hangulatos) kis megyeszékhely!


De amire nekünk valóban szükségünk lenne az nem városban, hanem vagy falu környékén, vagy ritkán lakott tanyavilágban található meg. Csak az ilyen és hasonló esetek miatt félünk oda költözni, pedig egyik-másik annyira tökéletes lenne, mert minek bármit is (pl. vagyontárgyakat) megkeresni, ha aztán idővel úgyis ellopják.......

2021. aug. 9. 08:58
 19/23 A kérdező kommentje:

Tizenhetes: semmi gond, el van nézve.


Köszönöm az újabb hozzászólásokat is!

2021. aug. 9. 08:58
 20/23 anonim ***** válasza:

Őszintén mondom ismételten,ha valaki valóban be akar törni,és fegyvert visz akkor ha akarod ha nem be fog jutni.

Se kutya,se biztonsági berendezés nem fogja megállítani,mert az isten háta mögé nem ér ki gyorsan semmilyen segítség.


Nekünk volt egy időszak amikor pár idióta fiatal szórakozásból bejárt VAGDALNI A LOVAKAT!

Késsel.A kecskéket is bántották,de őket többnyire csak kintről dobálták meg,loptak el csirkét,firkáltak a disznókra és feldolgozott húst,és zöldséget is vittek el.


Jelenleg van 12 kutyánk,és riasztónk több helyre is bekötve,amit csak éjszakára kapcsolunk be.Az állatorvosi költségek nagyon magasak voltak,mert rengeteg kár ért minket főleg lovak terén :(

Azóta sincs meg kik voltak,csak a kamerán látni egyszer,hogy nem jönnek be miután kiraktuk körbe a telek körül,hogy van már kutya és riasztó.kb 20 percet álltak a kerítés mellett,és gondolom beszélték,hogy bejöjjenek-e így vagy nem..

2021. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!