Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám szeressen?

Figyelt kérdés
2 hónapja van nálunk, 2 hónapos kora óta. Naponta 2 órát sétálok vele, 1 órát játszom és tanítom még itthon és még 2 órát simogatom stb. Sohasem bántom, csak erélyesen rászólok. Egy kicsivel sem örül nekem jobban, mint egy vadidegennek. Csak akkor jön oda hozzám, ha játszani vagy enni akar. Észre sem veszi, ha rossz kedvem van, és tudom, hogy nem ember, de sokszor hallottam olyat, hogy ha a gazdának rossz kedve van, a kutya odamegy hozzá "vigasztalni".
2010. aug. 29. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozzád kell szoknia. Kicsi még, normális hogy mindenkinek örül. Ha elmész mellette, simogasd meg, szólj hozzá valami kedveset, vagy egyszerűen csak mosolyogj rá. Hülyeségnek tűnik, de sztem bejön. Csak szeresd, úgy, hogy ő is érezze. Türelem.;)
2010. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2010. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos barátságos fajta. Ha ilyen elvárásaid vannak akkor annak megfelelő kutyát kellett volna választani.
2010. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még kölyök. Személyiségtől és fajtától is függ, de fiatal még ahhoz, hogy ilyen elvárásoknak megfeleljen. Én kutyám 1 évesen került hozzám a sintértelepről, kellett neki egy év, mire ragaszkodott hozzám. Adj időt neki és magadnak is.
2010. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hagyjad már.. még kicsi. Én kutyám is ilyen volt kiskorában, mindenkinek örült, minden ideget nyalt-falt. Pedig dobermann, ők nem éppen mondhatóak mindenki kutyájának. Felnőtt korára egyértelműen egy gazdás kutya lett, gyönyörű, és okos.

Miért várnak el sokan oly' sokat a kölyökkutyáktól? Tudjanak minden parancsot, engedelmeskedjenek, ne ássanak, ne rágjanak szét, ne bent pisiljenek/kakiljanak, idegeneket ugassanak.. ?

Várj, majd felnőtt korára kialakul a személyisége, még KÖLYÖK. Kajla, barátságos és játékos.

2010. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is 4 hónapos, és bár örül midnekinek, de engem szeret a legjobban, és ez már pár hét után így volt. De talán azért mert Ő panelos kutyus és mióta megvan kb egész nap vele vagyok.
2010. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindig megsimogatom, ha elmegyek mellette, nagyon kedves hangon beszélek hozzá, talán túlságosan is, és mindig mosolygok, ha meglátom, mert annyira aranyos. Egyébként beagle, tudom, hogy nem egygazdás kutyák, de minden fajtánál megvan az, hogy a gazdit szeretik a legjobban.

Nem várok el tőle sok mindent, tanítgatom, és nem akadok ki, ha nem sikerül megtanulnia egy parancsot, bár így is sokat tud már. Itthon mindig engedelmeskedik, az utcán nagyon ritkán, de ezt elfogadom, mert még tanulnia kell. Nem zavar ha ás, mert benne van az ösztön. Ha valami értékeset szétrág, magamra haragszom, amiért elérhető helyen hagytam. A szobatisztaságról annyit, hogy nem örülök neki, ha becsúszik valami, mert tudja már hova kell, és tudja, hogy jelezni kell az ajtónál. És nem várom el, hogy ugasson bárkit is.

ma 07:51, irigyellek. Én is vele töltöm az egész napomat. Nyár eleje óta van meg, mást sem csináltam egész nyáron, csak vele voltam. Szinte ki sem mozdultam itthonról. Éjszaka felkeltem hozzá, így is minden hajnalban kelek. De akkor bele kell törődnöm, hogy ő ilyen.

2010. aug. 30. 11:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a beaglém.Kölyök korában még sokszor örült nekem ha hazajövök vagy bármi, most már 1 éves és teljesen közömbös.Senkinek nem örül, nem szereti ha simogatják.Pedig szobakutya rengeteget foglalkozunk vele, jártunk kutyasuliba mindent megadtunk neki.Ha bármit mondok neki örömmel megcsinálja, teljes mértékben hallgat rám, sőt biztos vagyok benne hogy nagyon szeret minket csak egyszerűen nem az a bújós típus.A kutyakiképzőnk mondta, hogy vannak ilyen beaglék akik ennyire közömbösek, nem tudok vele mit tenni.
2010. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22:04 vagyok, én otthon a kertben nem engedem ásni, csak házon kívül. :)
2010. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kölyökkutya még mindenkivel barátságos, de hidd el, a kötődés már kialakult köztetek.

Láthatóan nem sokat tudsz a kutyák viselkedéséről. Ajánlom neked, hogy olvass szakirodalmat és nézd a TV-ben a kutyás oktató filmeket.

2010. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!