Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik a kutya?

Miért szökik a kutya?

Figyelt kérdés
Kb egy éve a kapunk előtt találtuk, valahonnan elszökhetett, egy kötél volt a nyakában, amivel valószínűleg ki volt kötve, de elrágta. Nem volt benne chip, és senki se kereste így befogadtuk. Kap rendesen kaját, van vele foglalkozva, bár egy kicsit félénk, de bújik stb, mégis egy ideje mindent megtesz hogy néha kiszökjön. Olyan szintekig megy el, miután megoldottuk, hogy ne ássa ki magát a kerítés alatt, képes felmászni a kerítésen mint egy csimpánz és kiugrik, mászkál egy ideig, majd hazajön. Ja és ivartalanítottuk is. Ezt miért csinálja? Mit változtassunk?

2021. szept. 14. 13:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar a "foglalkozunk vele"?
2021. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%

Na, ezekre a válaszokra beülök popcorn-al..

Tavaly én is megkérdeztem.

Hát mindenféle szaralaknak elhordtak,hogy milyen gazda vagyok.

Hátha lesz valami újdonság is számomra.

Én már 4. éve vagyok ugyanebben a helyzetben.

Talán az elmúlt időszakban mintha lenyugodott volna kicsit a kutya,de kb ugyanilyen,mint a tiéd.

Ahol nem tud ásni,ott mászni tud.

2021. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%

Az enyém labdákat lopni járt ki. Teljesen körbe volt kerítve az udvar, valahol mégis kijárt. Egyszer láttam ahogy idegen labdával szaladgált, aztán még vagy 4et találtunk elásva a viragoskerben.

Keress "bűnjeleket", hátha a te kutyádnak is van egy hobbija

2021. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló, én is azért itt kérdezem mert ez még talán szofisztikáltabb mint a Facebook csoportok, amikor elhoztuk a németjuhászunkat kérdeztem Facebook csoportba először és utoljára, azért lettem elhordva minden szar gazdnak mert meg mertem kérdezni hogy hogy kell nevelni egy németjuhászt mert eddig nem nagyon volt kutyám, amit én nevelek stb. Elhordtak ott mindennek, felelőtlennek(mert eddig nem neveltem kutyát és ez az első..) meg hogy megnyomorítom majd a kutyát, stb.. volt aki privátba is elkezdett írogatni. Köszöni a kutya jól van, okos kedves, barátságos, nem nyomorult kutya lett :))


1. Válaszoló, játszok vele, meg a másik kutyával hárman is szoktunk, simogatom, egy dolgot nem csinálok sétálni nem viszem mert elég nagy az udvar, de ha az megszüntetné a szökést akkor viszem majd

2021. szept. 14. 14:21
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nincs olyan, hogy elég nagy udvar. 1 hét alatt az utolsó fűszálig kiismerte, semmi új inger nem éri.

El kell vinni sétálni legalább hetente néhányszor.

2021. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Tehat setalni nem viszed, eldobod neki a labdat es megsimized neha.

Es te nem vagod, hogy miert szokik?

Hat akkor nem te vagy a legelesebb kes a fiokban.

2021. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért szökik, mert jól érzi magát közben, lemozgatja magát és begyűjti az új infókat a környékről. Persze ez nagyon veszélyes is lehet, elütheti egy autó, felehet bármit, megtámadhatják másik kutyák stb, csak ő nyílván ezeket nem veszi figyelembe.


Sétáljatok vele napi pár órát, lehetőleg különböző útvonalakon, járjatok suliba, társaságba és ha biztosra akartok menni a kerítés mentén alul-felül szereljetek fel villanypásztort.

2021. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Ingerek nem érik, fizikailag es mentálisan nincs lefarasztva. És még kérdes, hogy miért szökik? Mert el van hanyagolva!

Valóban nem vagy jó gazda, ezen nincs mit szépíteni.

2021. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Az aztán foglalkozás, semmi inger nem éri, nem mozog, de abban a tudatban vagy hogy rendesen foglalkozol vele :D hát nem lehetsz valami okos, sajnálom szegény kutyát.
2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

1.Séta.Érdekli a kerten kívüli világ,neki is szüksége van rá,hogy a szerencsétlen kis 12-16 évében ne csak a postást ugassa odabentről.Gondolom te is mész néha ki a házból.


2.Német juhászkutya? Az munka kutya,nem elég neki,hogy eldobod a labdát.

Egy kicsit meg kellene mozgatni,agyilag is.Ha a sétát megszokta néha vidd el futni,vagy biciklizni,vagy valami kicsit intenzívebbre.

Plusz taníts neki trükköket,és mindig gyakorold vele őket.Ez mentális fárasztásnak jó.

Pacsi,másik mancsal pacsi,ül,fekszik,áll,fordul,vissza fordul,ne vegyen el valamit,hozzon oda mást is a labdán kívül,nevezd meg a tárgyait ("hozd a labdát/plüsst/rágcsát"),vagy akármi.

Használhatod az orrát is,azt is szeretik.Kerestess vele elrejtett dolgokat.Az én kutyám ásni szeret,én gyerekeknek való kis homokozót csináltam neki.

2021. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!